ogresfakti Publicēts: 2010-06-04 10:05:00 / Kārtība
Ziņot redakcijai
Otrdien, 2010.gada 1.jūnijā, Valsts ieņēmu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde apturēja kārtējā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu jeb "naudas atmazgāšanu" saistīta noziedzīga grupējuma darbību, ziņo portāls TVNET.
Portāla “Ogres fakti” rīcībā esoša informācija liecina, ka grupējumā, visticamāk, iesaistīts arī kāds bijušais Ogres novada domes deputāts, kurš saistīts arī ar kādu plašai sabiedrībai labi zināmu kukuļošanas skandālu. Viņa vārds varētu tikt atklāts jau šīs nedēļas nogalē.
Portāls TVNET ziņo, ka šī gada 1.jūnijā un 2.jūnijā VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji īstenojuši vērienīgu pirmstiesas izmeklēšanas darbību kopumu, tajā skaitā 16 kratīšanas noziedzīgajā shēmā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automašīnās Rīgā, Ogrē, Ķegumā un Ķekavā, kā arī veica citas kriminālprocesuālās darbības astoņos reāli strādājošos uzņēmumos, kas izmantoja "naudas atmazgātāju" sniegtos pakalpojumus. Kratīšanu laikā izņemti vairāk kā 60 noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu zīmogi, liels daudzums kodu kalkulatoru un citi lietiskie pierādījumi.
Pēc sākotnējās informācijas noziedzīgais grupējums kopš 2009.gada sākuma legalizējis vairāk kā 7,6 miljonus latu un, nenomaksājot pievienotās vērtības nodokli (turpmāk - PVN), nodarījis valsts budžetam kaitējumu aptuveni 1,3 miljonu latu apmērā, TVNET informēja VID Komunikācijas daļā.
VID Finanšu policijas pārvalde 2010.gada 19.maijā uzsāka kriminālprocesu saistībā ar noziedzīgu grupējumu, kas darbojās ar mērķi samazināt valsts budžetā maksājamo PVN apmēru vairākiem desmitiem reāli strādājošu uzņēmumu un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus. Shēmas klienti savās PVN atskaitēs iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma nodokļu maksājumus valsts budžetā, ziņo portāls TVNET.
Kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka krāpšanas shēmu izmantojuši vismaz divi Latvijas vadošie gaļas pārstrādes un vairumtirdzniecības uzņēmumi, kas savu produkciju piegādā arī lielveikalu tīkliem, kā arī kāds inkasācijas pakalpojumu sniegšanas uzņēmums.
Kriminālprocesa ietvaros aizdomās turamās personas statuss piemērots divām personām, kurām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis - policijas uzraudzība.
Kopumā pirmstiesas izmeklēšanas laikā 31 norēķinu kontā Latvijas kredītiestādēs ir apturēti 18 noziedzīgajā shēmā iesaistīto uzņēmumu naudas līdzekļi. Precīzs apturēto naudas līdzekļu apjoms pagaidām nav zināms, jo vēl nav saņemta visa nepieciešamā informācija no kredītiestādēm.
Kriminālprocess par iepriekšminētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem uzsākts 2010.gada 19.maijā pēc Krimināllikuma 218.panta trešās daļas un 195.panta trešās daļas. Izmeklēšanas interesēs sīkāka informācija šobrīd netiek sniegta. |