Fakti.lv Publicēts: 2023-04-27 11:35:00 /
Ziņot redakcijai
Ambulatorās medicīniskās palīdzības sniegšanai nepieciešamā kapacitāte nav pietiekama, jo ne tikai Ogrē, bet arī visā valstī tās sniegšanai nepieciešamo speciālistu – ārstu skaits nav pietiekams, atzīst Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs.
Nav noslēpums, ka strādājot pēc pieraksta, atsevišķās medicīnas nozarēs izveidojušās garas pacientu rindas. Piemēram, uz ultrasonogrāfiju Ogres slimnīcā jāgaida pusgadu, tikpat uz dienas stacionāru Rehabilitācijas nodaļā, bet ambulatorai rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai – vairāk kā 4 mēnešus. Rindas vien garākas dara tas, ka medicīnisko palīdzību Ogres slimnīcā meklē pacienti arī no kaimiņu novadiem. Pieaug arī akūto pacientu skaits, kuri pie ārsta vēršas novēloti un ar ielaistām kaitēm.
Diemžēl, mēnešiem ilgi gaidīt rindā uz medicīnisko palīdzību daudzi nevar un, pienākot rindai, pacients nereti neizmanto sagaidīto iespēju. Daļa pacientu tik nepieciešamo pakalpojumu jau saņēmuši par paaugstinātu maksu privātās medicīnas iestādēs. Tad reģistratūras darbinieks sazinās ar citiem pacientiem pacientu rindā un piedāvā izmantot atbrīvojušos procedūras laiku. Līdz ar to nosacīti veidojas divas pacientu rindas – tie, kas gaida uz pieņemšanu pēc pieraksta un tie, kas palīdzību saņem viņu vietā, kad tie no tās jau atteikušies.
Procedūru pieejamību ietekmē arī nepietiekamais kvotu daudzums, bet esošo ārstu darba kapacitāte nav pietiekama, lai apmierinātu visu pacientu pieprasījumu pēc ārstniecības pakalpojumiem. Tā Ogres slimnīcas laboratorijā pārstrāde kopš gada sākuma jau sasniegusi 30% pret plānoto, bet par pagājušajā gadā sniegtajiem pakalpojumiem Nacionālais veselības dienests joprojām nav samaksājis 8000 eiro. Šobrīd slimnīcas Laboratorija turpina sniegt pakalpojumus līdzšinējā apjomā, bet, ja tuvāko mēnešu laikā netiks rasts risinājums, tas var tikt samazināts, atzīst D.Širovs un piebilsti: „Izskatās, ka straujiem soļiem ejam maksas medicīnas virzienā.”
|