ogresfakti/Ogres novada domes preses dienests Publicēts: 2013-06-06 16:46:00 / Sports
Ziņot redakcijai
Aizvadītā peldēšanās sezona Ogres peldbaseinā bijusi īsākā kopš ogrēniešiem tiek piedāvāts šis pakalpojums, atzīst pašvaldības aģentūras „Dziednīca” direktors Jānis Meijers.
Tas saistīts ar pagājušā gada nogalē p/a „Dziednīca” īstenoto Klimatu pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) līdzfinansētā projekta īstenošanu, lai uzlabotu energoefektivitāti “Dziednīcas” ēkā. Darbu aizkavēšanās dēļ peldbaseinu varēja atvērt tikai 1.decembrī.
Neskatoties uz to peldētāju skaits pieaudzis. Baseinu no decembra līdz maija beigām apmeklējuši vairāk kā 35 000 cilvēku. Visreženākais šajā ziņā bijis janvāri, kad baseinā reģistrēti 7640 apmeklējumi. Dažubrīd, lai tiktu baseinā, pat nācies stāvēt rindā.
Tomēr, tuvojoties vasarai, apmeklētāju skaits stipri sarucis, kas mudinājis atteikties no idejas baseinu būvdarbu aizkavēšanās dēļ turēt atvērtu arī jūnijā. Ja aprīlī baseinu apmeklējuši ap 7000 cilvēku, tad maijā vairs tikai ap 3000. Baseina sezona noslēgta 31.maijā, lai jau 1.septembrī uzsāktu nākamo sezonu. Līdz nākamās peldsezonas uzsākšanai p/a „Dziednīca” ēkā plānots veikt kosmētiskos remontdarbus ēkas gaiteņos un telpās. Jau šobrīd izsludināts iepirkums darbu veikšanai. Plānots, ka augusta vidū ēkā būs atjaunots kāpņu segums, gaiteņu durvis, grīdas un sienas. Plānots veikt arī elektroinstalācijas remontdarbus un baseina ūdens filtrēšanas sistēmas profilakses darbus. Nākamo gadu plānā ir kosmētiskā remonta veikšana baseina iekštelpās, šādi darbi tur veikti pirms sešiem gadiem un arī šīs telpas ir nolietojušās.
J.Meijers pauž gandarījumu, ka pagājušajā sezonā bijis iespējams nepaaugstināt maksu par baseina apmeklējumu. Bērniem tā bija Ls 1.80, pieaugušajiem – Ls 3.20. Cilvēki aktīvi izmantojuši piedāvāto atlaižu sistēmu, iegādājušies abonementus. „Aktīvi baseinu apmeklēja pensionāri un studenti, kuriem baseina apmeklējums maksā Ls 2.40, tāpat līdz plkst.16 pieaugušajiem maksa ir zemāka - Ls 2.60. Pagājušajā sezonā pārdevām 621 abonementu, cilvēki zina, ka tas ir izdevīgi. Piemēram, ja bērns apmeklē baseinu 30 reizes un par katru reizi maksā atsevišķi, tas maksātu Ls 54, bet iegādājoties 30 apmeklējumu abonementu, tas maksā Ls 30,” stāsta J.Meijers.
P/a „Dziednīca” tiek piedāvātas arī peldēšanas nodarbības, strādā trīs treneri. Aizvadītajā sezonā šo iespēju izmantojuši ap 120 bērnu. Iecienīts pakalpojums ir Sandras Hanzenas piedāvātās ūdens aerobikas nodarbības. Sezonas laikā baseinā notikušas divas sacensības peldēšanā, kuras aktīvi apmeklējuši jaunieši no visa novada izglītības iestādēm. Visu sezonu baseinā sporta nodarbības pēc noteikta grafika notiek arī Ogres skolu audzēkņiem. Bijuši arī tādi cilvēki, kuri izmantojuši iespēju tikai nomazgāties dušā, jo pašu mājās kādu apstākļu dēļ tas nav bijis iespējams.
J.Meijers ir priecīgs par to, ka aģentūrā aktīvi darbojas sabiedrības veselības organizatore Baiba Drone. Viņa organizē dažādus ar veselīgu, sportisku dzīvesveidu saistītus pasākumus visdažādākajām iedzīvotāju grupām – jaunajām māmiņām, bērniem, jauniešiem, senioriem. Tāpat no februāra aģentūrā tiek piedāvāts jauns veselības aprūpes pakalpojums bērniem, ko sniedz rehabilitācijas ārste Daiga Onužāne un fizioterapeite Ieva Blodone. Aģentūrai ir noslēgts līgums ar Nacionālā veselības dienesta Zemgales filiāli, kas valsts programmas ietvaros apmaksā šo speciālistu rehabilitācijas pakalpojumus, kas bērniem līdz 18 gadu vecumam ir bezmaksas. Ja bērnam tiek konstatētas saslimšanas, kas saistītas ar mugurkaula vai kaulu locītavu slimībām (iedzimtas, iegūtas patoloģijas), ja ir elpošanas ceļu saslimšanas ar komplikācijām, tāpat jaundzimušajiem ar centrālās nervu sistēmas bojājumiem pēc sarežģījumiem dzemdībās vai grūtniecības laikā, vecāki ar ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu var doties pie p/a “Dziednīca” speciālistiem un saņemt nepieciešamos rehabilitācijas pakalpojumus. Savukārt līguma ietvaros, kas noslēgts ar Labklājības ministriju, peldēšanas nodarbības baseinā tiek nodrošinātas vairākiem neredzīgiem cilvēkiem.
Runājot par veiktajiem siltināšanas darbiem pagājušajā gadā, J.Meijers tos vērtē pozitīvi un iegūti arī pirmie rezultāti: „Ja salīdzinām šo sezonu ar pagājušās sezonas 6 mēnešiem no decembra līdz maijam, esam aprēķinājuši, ka siltuma ekonomija šogad bija Ls 9 500 apmērā.” Sīkāk par KPFI līdzfinansētā projekta ietvaros paveikto darbu rezultātiem skaidro projekta autoruzraugs Tālis Grauds. Projekta ietvaros ēkā uzstādītas iekārtas, kas ļauj no siltajiem kanalizācijas ūdeņiem atgūt siltumu, un iekārtas, kas nodrošina gaisa ventilāciju. Tā kā ēka ir daudzfunkcionāla, sistēma vēl tiek pielāgota, lai katrā telpā atbilstoši tās funkcijām tiktu nodrošināts nepieciešamais ventilācijas režīms. T.Grauda pētījumi liecina, ka uzstādītās iekārtas ļauj ieekonomēt pat 50 % no iepriekš siltumenerģijai tērētajiem līdzekļiem, pieaudzis gan elektrības patēriņš. Šobrīd tiek montēta sistēma, lai baseina ūdens sildīšanai varētu izmantot arī gaisa sausināšanas rezultātā iegūto siltumu. Uzstādītās iekārtas jau šobrīd ļauj sasildīt baseina ūdeni, minimāli izmantojot elektroenerģiju. „Visi siltie kanalizācijas ūdeņi, kas rodas ēkā, tiek savākti bākās un nonāk siltuma atgūšanas iekārtā. Ja tajā nonāk 30 grādu silts ūdens, tiek atgūti 22 grādi, kas būtu „jāizmet” kanalizācijā. Ar iekārtas palīdzīgu tīrais ūdens tiek uzsildīts līdz 22 grādiem un kanalizācijā nonāk vairs tikai 8 grādi. Mums ir nepieciešams 55 grādus silts ūdens. To paveic uzstādītie saules kolektori. Ja saules nav, tikai tad ūdens nonāk siltummezglā un siltummainī tiek uzsildīts līdz nepieciešamajai temperatūrai,” sistēmas darbības principu raksturo projekta autoruzraugs. T.Grauds norāda, ka nopietni tiek domāts par to, lai arī vasarā, kad nestrādā baseins, saules kolektoru saražotais siltais ūdens tiktu izmantots. Lai to izdarītu, jāizbūvē sistēma, kas karsto ūdeni novadītu blakus esošajai basketbola skolai, kur vasarā aktīvi notiek rosība un ir nepieciešamība pēc karstā ūdens.
|