Neskatoties uz paaugstinātajām pacientu iemaksām, pagaidām lielo un nozīmīgo ārstniecības iestāžu apmeklējumu biežums tomēr nav samazinājies, norādījusi Veselības ministrija. Savukārt situācija mazajās un lokālajās slimnīcās ir dramatiskāka.
Ņemot vērā palielināto maksu par ārstēšanos slimnīcā, izskanēja prognozes, ka iedzīvotāji izvēlēsies lētākus veidus, kā rūpēties par savu veselību. Apsekojot aptiekas Ogres pilsētā, noskaidrojām, ka īpašs apmēklētāju pieplūdums novērojams nav.
Zīmīgs ir fakts, ka palielinājies pieprasījums pēc nomierinošājiem medikamentiem un miega zālēm.
Aptieka kļuvusi par to vietu, kur cilvēks izdara pēdējo izvēli, aptiekārs nereti palīdz apmeklētājam izvēlēties zāles. Savukārt ja izrakstītās zāles nevar atļauties nopirkt uzreiz, tās tiek dalītas.
Sadārdzinoties veselības aprūpei, aptiekas palēnām sāk pildīt nelielas ģimenes ārsta funkcijas – cilvēki aizvien biežāk aptiekās mēra asisnspiedienu un cukura līmeni asinīs.
Ņemot vērā valstī notiekošos sociālekonomiskos preocesus, iespējams palielināsies to cilvēku skaits, kas pēc palīdzības vērsīsies aptiekā.
Tomēr to, cik lielā mērā paaugstinātās pacientu iemaksas iespaidos veselības aprūpes nozari un sabiedrības veselību kopumā, spriest ir mazliet par agru. Tomēr neapstrīdams ir fakts, ka iedzīvotāji vairāk cenšas rūpēties par savu veselību un mazāk apmeklēt ārstus.
Vārds vai segvārds:*
Skaitlis "7":*
Komentārs:*
Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.