Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2010-02-24  14:48:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Piektdien Ogrē, biznesa inkubatora telpās Akmeņu ielā 47 plkst. 13.00 notiks  Protolab Network Ogre laboratorijas svinīgā atklāšana.

Atklāšanā piedalīsies pārstāvji no Ogres novada pašvaldības, Rīgas Plānošanas Reģiona, RTU, kā arī Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas u.c. Aicināto personu vidū ir arī uzņēmumu pārstāvji un elektronikas nozares speciālisti, kas nākotnē varētu izmantot laboratorijas pakalpojumus savu produktu attīstībai.

Pēc oficiālās atklāšanas klātesošie varēs aplūkot projekta ietvaros iegādāto iekārtu un programmatūru pielietojumu un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par iekārtām un to iespējām.

Laboratorija izvedota projekta „Increasing Competitiveness of Estonian and Latvian Mechatronics sector through creation of Integrated Network of Product Development, Training and Testing Centres” (PROTOLAB NETWORK) jeb tulkojumā „Latvijas un Igaunijas mehatronikas sektora konkurētspējas paaugstināšana, izveidojot integrētu produktu attīstības, apmācības un testēšanas centru tīklu” ietvaros.

Sadarbojoties Igaunijas un Latvijas kolēģiem inovāciju jomā, 2008.gada janvārī radās ideja uzsākt kopēju pārrobežu sadarbības projektu un tā sagatavošana tika uzsākta 2008. gada pavasarī. Projekts tika iesniegts Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmā „Linking Estonia – Latvia” 2008. gada vidū. 2008. gada nogalē projekts tika apstiprināts. Projekta kopējais budžets ir 1 075 000.00 EUR, un no tā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 913 750.00 EUR. Programmas ietvaros visi partneri līdzfinansē 15% no kopējām projekta izmaksām. Protolab Ogre laboratorijas izveidošanas izmaksas ir 420 000.00 EUR, no kuriem OBII līdzfinansējums 63 000.00 EUR, ERAF finansējums 357 000.00 EUR.

Protolab Network projekta vadošais partneris ir Tartu zinātnes parks. Projekta partneri- Ventspils inženierpētniecības centrs un  Ogres Biznesa un Inovāciju inkubators.

Projekta vīzija: Atbalstīt inovācijas un uzņēmējdarbības industriālo posmu attīstību mehatronikā, palielinot uzņēmējdarbības konkurētspēju Tartu reģionā, Kurzemes reģionā un Rīgas reģionā.

Projekta vispārējais mērķis: izveidot pārrobežu ietekmes laboratoriju tīklu Igaunijā un Latvijā, kas veicinātu jaunu produktu attīstību, apmācību un produktu testēšanu. PROTOLAB NETWORK un tā centri Igaunijā (Tartu) un Latvijā (Ogrē un Ventspilī) atbalsta dažādu biznesa nozaru attīstību, lai veicinātu to darbības paaugstināšanu augsto zināšanu un tehnoloģiju jomā.

PROTOLAB NETWORK veidots balstoties uz katra partnera pieredzi nozarē un visu partneru kopējām interesēm. Partnerība palīdz vietējiem uzņēmējiem novērst esošos šķēršļus inovāciju un attīstības procesos, nodrošinot tiem atbilstošu infrastruktūru un nepieciešamās zināšanas/informāciju dažādos produkta attīstības posmos (koncepcija, prototips, materiālu un produktu testēšana, analīze). Tīkls kalpo arī kā platforma sadarbībai un zināšanu pārnesei, veidojot saikni starp produkta ražošanā iesaistītajām nozarēm.

Projektā partneri veicina sev tuvākās nozares attīstību:
- precizitātes mehānika (Tartu Zinātnes parks);
- prototipēšana un CAD / CAM (Ventspils Augstskolas Inženierpētniecības centrs);
- elektronika (Ogres Biznesa un Inovāciju inkubators).

PROTOLAB NETWORK pakalpojumi un papildus specializētas apmācības ir pieejams:
1) uzņēmējiem;
2) attiecīgo jomu augstākās un profesionālās izglītības iestāžu darbiniekiem un studentiem.

Sadarbība atvieglo jaunattīstības nākotnes darbaspēka prasmes, kas atbilst nozares vajadzībām un palīdzēs dibināt kontaktus starp akadēmiskajām aprindām un uzņēmējiem. 

Protolab Ogre piedāvā augstas kvalitātes PCB prototipēšanas pakalpojumus, lāzera marķēšanu, JTAG testēšanu (trīskāršas seriālās saskarnes kontrolers boundary-scan testēšanas veikšanai) un 3D CAD (Computer - Aided Design - datorizētā projektēšana) projektēšanu un simulācijas. Jaunā inovatīvā prototipu iespiesto plašu lāzera strukturēšanas tehnoloģija nodrošina ātru ražošanas procesu, bezatlikumu tehnoloģiju, augstu precizitāti un augstu sarežģītības līmeni, ko grūti panākt ar tradicionālajām tehnoloģijām.

Ogres Biznesa un Inovāciju inkubators (OBII) savu darbību uzsāka 2007.g.1.janvārī. OBII dibinātāji ir Ogres novada dome, Ogres rajona padome un Rīgas Tehniskā Universitāte. Šo institūciju pārstāvji ir arī OBII valdē, kas pieņem stratēģiski svarīgus lēmumus OBII darbībā.

 




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības