18.decembrī Ogres novada pašvaldības aģentūras "Dziednīcā" vēnu diena. No plkst. 8.00 – 18.00 pieņems „DR. MAURIŅA VĒNU KLĪNIKAS” flebologs dr.Sandra Prāve.
S.Prāve veiks pacientiem sonogrāfiskus kāju vēnu izmeklējumus, konsultējot un iesakot ārstēšanas plānu.
Iepriekšēja pieteikšanās uz ārsta maksas konsultāciju pa tālruņiem: 67 315 316, 67 610 217, 67 374747.
„Dr. Mauriņa Vēnu Centra speciālisti izbraukumus uzsāka, jo pēc veiktās aptaujas rezultātiem secinājām, ka gandrīz 2/3 Latvijas iedzīvotāju nav informēti par risku saslimt ar vēnu varikozi. Īpaši satraucoša ir situācija Latvijas reģionos, kur daudzviet iedzīvotājiem nav pieejama pat kvalitatīva ārsta konsultācija, nerunājot par mūsdienīgu operāciju iespēju un kāju vēnu veselības profilakses materiāliem. Pievēršoties Latvijas reģioniem, iedzīvotāju interese ir liela. Vidēji dienā uz konsultāciju ierodas 20 cilvēki. Var just, ka līdz šim pacienti klusējuši par savu sāpi un bieži vien nav devušies pie ārsta tieši lielā attāluma dēļ,” stāsta dr. med. Uldis Mauriņš.
„Kāju virspusējo vēnu varikoze, ir viena no biežākajām saslimšanām, ar ko slimo katra ceturtā sieviete un katrs piektais vīrietis. Vienam procentam pieaugušo dzīves laikā attīstās smaga venoza mazspēja ar grūti dzīstošām kāju čūlām. Tā ir viena no saslimšanām, kuras attīstību visbiežāk veicina mazkustīgs dzīvesveids”, norāda U. Mauriņš. Tātad vēnu varikoze ir kāju vēnu mazspēja ar tādu simptomu kopumu, kas ietver tūsku, sāpes, niezi, paplašinātas un izspiedušās vēnas, neatgriezeniskas kājas ādas pārmaiņas, čūlas.
Kā slimība attīstās? Ar laiku vēnas paplašinās, uz kājām kļūst redzams vēnu tīklojums potītes rajonā un zili vēnu mezgli. Vēlāk veidojas tumša ādas pigmentācija potītes rajonā, nieze apakšstilbos. Slimības neārstēšanas gadījumā var attīstīties grūti ārstējamas un ļoti sāpīgas čūlas apakšstilbos.
„Nereti ir uzskats, ka kāju vēnu slimības nav ārstējamas. Un, ja jau nav ārstējamas, tad nav vērts tērēt laiku, labāk ciest un nedarīt neko. Taču šīs slimības ir ārstējamas! Un savlaicīgi diagnosticētai saslimšanai nereti pietiek ar pareizi veiktiem profilakses pasākumiem, kas ilgtermiņā varētu palēnināt vai pilnībā apturēt slimības tālāko attīstību”, atzīst dr. Ints Bruņenieks.
Kā pārliecināties, vai vēnas ir veselas? Dr. Sandra Prāve iesaka: „Veiciet kāju vēnu sonogrāfiju! Duplekssonogrāfija ir visprogresīvākā venozo saslimšanu diagnostika. Šādi iespējams atklāt saslimšanu agrīnā stadijā un savlaicīgi sākt ārstēšanu. Izmeklēšana aizņem 10 - 15 minūtes. Tā ir nesāpīga un nekaitīga. Jums precīzi tiks izmeklētas gan virspusējās, gan dziļās vēnas”.
Ja tomēr vēnas izrādīsies neveselas, tad tiks noteikti slimie vēnu posmi un kopā ar pacientu sastādīts ārstēšanas plāns. Latvijā ir flebologi, kuri ārstēšanā izmanto pasaulē patlaban visprogresīvākās ārstēšanas metodes. Šādu metožu izmantošana sniedz iespēju ārstēt tikai slimos vēnu posmus, neskarot veselos, tādējādi iegūstot maksimālu ārstniecisku un kosmētisku efektu, ļaujot pacientam jau operācijas dienā turpināt ierastās dzīves un darba aktivitātes.
Ir virkne dažādu pasākumu, ko ikkatrs no mums var veikt patstāvīgi, kas palīdz venozo saslimšanu profilaksē un ārstēšanā. „Lai nesaslimtu- sekojiet līdzi savam ķermeņa svaram; izvairieties no stāvēšanas vai sēdēšanas ilgāk par vienu stundu bez pārtraukuma; nesēdiet sakrustotām kājām; dzeriet daudz ūdens- vismaz 2 litrus dienā, nodarbojieties ar sportu – skrieniet, peldiet, brauciet ar riteni; valkājiet ērtus apavus – jo zemāks papēdis, jo labāk”, rekomendē Dr. med. Uldis Mauriņš.
Gaidīsim Jūs uz konsultācijā, Ogrē! Mums uzticas!