Aizvadītajā ceturtdienā Ogres kultūras centra mazajā zālē aizvadīta PA "Ogres namsaimnieks" māju vecāko informatīvā sanāksme, kurā pārrunāta "Ogres namsaimnieka" un māju vecāko turpmākā sadarbība.
Zināms, ka māju iedzīvotāji reizi gadā (rudenī) pēc aģentūras “Ogres namsaimnieks” piestādītājām darbu tāmēm balso par nākamā gada remontdarbu plānu. Šim balsojumam nepieciešams 50%+1 balss. Paralēli tam, darbu koordinācijas uzlabošanai, mājas ir izvēlējušās māju vecākos, kas veic zināmus pienākumus (regulē mājas siltuma režīmus, saskaņo darbu pieņemšanu u.tml.). Tomēr prakse rāda, ka māju vecākie tekošā gada laikā vēlas mājai veikt papildus darbus, kas nav bijuši paredzēti mājas konkrētā gada apsaimniekošanas plānā, attiecīgi, māju vecākie raksta iesniegumus un vēlas pasūtīt šādu darbu izpildi.
Tādus iesniegumus aģentūra nevar pieņemt, jo minētā papildus darbu veikšanai nav saņemts 50%+1 balss no mājas iedzīvotājiem, t.i., iedzīvotāju balsojums par mājas vecāko juridiski nedod tam pilnvarojumu vienpusēji pasūtīt darbus, rīkoties ar mājas uzkrājumiem u.tml., jo saskaņā ar likumu, ar šādām pilnvarām esošai personai ir jāsaņem 2/3 mājas dzīvokļu īpašnieku balsojums. Tāpēc par jebkura papildus darba īstenošanu gada vidū mājas vecākajiem nākas organizēt sapulces un savākt 50%+1 balsi par jautājuma lemšanu (izņemot avārijas darbus, piemēram, kanalizācijas, apkures caurules plīsums, jumta tecēšana u.tml.).
Tā kā šāda kārtība nereti ir apgrūtinoša, turpmākās sadarbības atvieglošanai aģentūra vēlas piedāvāt vairākus māju vecāko darbības modeļus:
1) Mājai paliek mājas vecākais ar esošo pilnvarojumu, t.i., vismaz 50%+1 balss, līdz ar to mājai tāpat kā līdz šim, reizi gadā ir jābalso par nākamā gada remontdarbu plānu. Bet jārēķinās, ka gada vidū mājas vecākais vienpersoniski nevarēs pasūtīt jebkādus papildus darbus (par tiem katru reizi vajadzēs organizēt jaunu sapulci).
2) Tiek ievēlēts (pārvēlēts) mājas vecākais, kas ir pilnvarots rīkoties ar mājas finanšu līdzekļiem (līdz konkrētam limitam, ko māja pati izvēlas), pasūtīt konkrētus darbus u.tml. Šajā gadījumā par šāda statusa piešķiršanu mājas vecākajam ir jānobalso vismaz 2/3 mājas dzīvokļu īpašnieku. Ieguvums minētajā gadījumā būs atvieglota papildus darbu pasūtīšana jebkurā brīdī visa gada garumā.
Balstoties uz augstākminēto, PA "Ogres namsaimnieks" lūdz māju iedzīvotājus lemt par turpmāko māju vecāko statusu un viņu sadarbības modeli ar aģentūru un sasaukt kopsapulci par šo jautājumu. Mājas aicinātas izvēlēties otro sadarbības modeli, t.i., ar 2/3 balsu pilnvarot māju vecākos mājas apsaimniekošanas un uzturēšanas vajadzībām atļaut rīkoties ar naudas summu līdz Jums pieņemamai robežai. Šādai kārtībai ievērojami jāatvieglo darbu gan māju vecākiem, gan aģentūrai, gan arī pašiem mājas iedzīvotājiem, jo tiem nebūs lieki jāstaigā uz sapulcēm.
Mājas vecāko pārvēlēšanas protokolus lūdzam iesniegt aģentūras 16. kabinetā līdz 1. jūlijam.
Dzīvokļu īpašnieku sarakstu, iepriekš piesakot, var saņemt aģentūras „Ogres namsaimnieks” klientu servisa centrā, (Mālkalnes pr. 3., 4.kab.) pie klientu apkalpošanas speciālistes Raisas Gorbaņas.
Māju vecāko informatīvajā dienā izsniegts arī māju vecākajiem nolikums, protokola un pilnvaras paraugs, aptaujas lapas un aptaujas balsošanas protokola paraugs. Uzaicinājumi tika nosūtīti pa e- pastu vai ielikti pastkastītēs.
Papildus pievienojam atsauces uz tekstā minēto likumdošanu:
Dzīvokļu īpašuma likuma 16. panta otrās daļas 4.punkts “Vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par pilnvarojuma došanu un atsaukšanu”.
Dzīvokļu īpašuma likuma 17. panta septītā daļa: “Lai pieņemtu lēmumu par šā likuma 16. panta otrās daļas 4.punktā minētajiem jautājumiem, nepieciešams, lai “par” nobalso dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vismaz divas trešdaļas (2/3) no visiem dzīvokļu īpašumiem”.
Vairāk - pievienotajā audio un video materiālā.
Vārds vai segvārds:*
Skaitlis "7":*
Komentārs:*
Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.