Kristīne Saule, ikskile.lv Publicēts: 2013-03-21 08:47:00 / Izglītība
Ziņot redakcijai
Marta sākumā seši Tīnūžu pamatskolas vecāko klašu skolēni un 3 pedagogi viesojās Norvēģijā, starptautiskā projekta "Comenius" ietvaros. Projektā "Jauniešu tiesības un Eiropas pilsonība" sadarbojas Dānijas, Portugāles, Vācijas, Norvēģijas, Austrijas un Latvijas skolu jaunieši un viņu pedagogi.
Projekta aktivitātes vērstas uz jauniešu tiesībām un pienākumiem viņu ikdienas vidē, piemēram skolā, ģimenē, vietējā kopienā, kā arī nacionālajā un Eiropas līmenī.
Projekta ietvaros skolēniem jākomunicē angļu valodā, svarīga prasme komunicēt , adaptēties neierastā vidē, strādāt patstāvīgi un komandā.
Mūsu deviņu cilvēku grupa uz Norvēģiju devās ar lidmašīnu, kas daļai skolēnu bija pirmais lidojums viņu mūžā.
Darbs pie projekta noritāja Oslo priekšpilsētā, Osteras skolā, kurā mūs laipni uzņēma skolas pedagogi un vecāko klašu skolēni. Projekta dalībnieki tika sadalīti sešās grupās. Visu grupu virsuzdevums bija „izveidot” un prezentēt Ideālas skolas modeli. Viena grupa veidoja ideālo dienas režīmu, otra strādāja pie ideāla mācību satura izveides, trešā pie skolas vides veidošanas. Preses grupa sekoja līdzi pārējo grupu darbam un rūpējās par to, lai ikvienam būtu skaidrs ar ko šī projekta dalībnieki nodarbojas. Skolēni veidoja prezentācijas, piedalījās dažādās aktivitātēs, kas veicināja sadraudzības un komunicēšanās prasmes veidošanos.
Ļoti laipni tikām uzņemti ģimenēs, jauki pavadījām laiku gan uz kalna, gan ekskursijās, gan diskotēkā, gan kopā strādājot. Laiks Norvēģijā paskrēja ļoti ātri.
Reinis Labans no 9.klases saka, ka šī brauciena laikā pārliecinājies, ka viņam ir labas komunicēšanās spējas. Nav jau bijis grūti, jo Norvēģu skolas jaunieši bijuši ļoti draudzīgi, pretimnākoši. Norvēģijas brauciens bijis vislabākais piedzīvojums viņa mūžā.
Madara Bedikere no 8.klases raksta : „ Pēdējā dienā, kuru pavadījām Osteras skolā, katrai grupai bija jāprezentē savs darbs. Jutos satraukta, bet pārliecināta par sevi. Biju pārliecināta, ka prezentējot savas grupas darbu, Latvijai par mani nebūs jākaunas. Kad visas grupas darbus bija prezentējušas, es lūdzu visus projekta dalībniekus noskatīties filmiņu par Latviju un aicināju uz nākamo tikšanos oktobrī Latvijā, kur notiks nākamais projekta posms.
Atvadoties, gribējās palikt Osteras skolā vēl vismaz vienu nedēļu, jo tur pavadītais laiks bija patiesi jautrs un lietderīgs. Kad lidoju mājup, jutos kā paveikusi labu darbu, gandarīta. Tagad skolā, par braucienu daloties atmiņās, mani pārņem tikai patīkamas atmiņas.”
Skolēniem droši justies un būt blakus grūtākos brīžos palīdzēja projekta iniciatore Tīnūžu skolā skolotāja Anita Migleniece, skolotāja Kristīne Saule un Ikšķiles vidusskolas angļu valodas skolotāja Anita Brūmele. |