ogresfakti Publicēts: 2008-11-28 15:31:00 / Pašvaldība
Ziņot redakcijai
Ogres novada domes deputāti šonedēļ noklausījās domes vides speciālista Aivara Bigača ziņojumu par nepieciešamību veikt cirti meža zemes transformācijai, lai uzbūvētu pirmskolas izglītības iestādi, bērnu rotaļlaukumu, stāvvietu un ielu. Nākamnedēļ deputāti pieņems lēmumu par to, vai pārdot Ogres novada domei piederošo cirsmu 1. – 4.nogabalos izsoles kārtībā.
Šīs publikācijas tapšana aizkavējās, jo domes amatpersonas vilcinājās “Ogres faktiem” atklāt cērtamo koku skaitu, paužot bažas par to, kādā griezumā šie plāni tiks publiskoti, un norādot, ka gan bērnudārzs, gan rotaļu laukums taču pilsētai vajadzīgi. Pēc vairākiem telefona zvaniem cērtamo koku skaits tomēr tiek atklāts - 611.
“Ogres fakti” ir vienisprātis, ka šobrīd novada bērnudārzos trūkst vietu daudziem bērniem un jaunu bērnudārzu būvniecība šo problēmu atvieglotu. Taču pašas problēmas, visticamāk, nebūtu, ja vairākas bijušās bērnudārzu ēkas vai to daļas iepriekšējos gados nebūtu pārdotas vai izmantotas kādiem citiem mērķiem, nevis kā pirmsskolas izglītības iestādes.
Iepriekšējos gados izpārdotas arī ievērojamas domei piederējušās zemes platības, kurās šobrīd varētu atrasties vai arī tikt būvēti jauni bērnudārzi. Spilgtākais piemērs - dome pagājušajā gadā par 300 000 latu pārdeva 8 hektārus pašvaldības zemes Zilokalnu prospekta rajonā privātam uzņēmumam SIA “NĪA” mikrorajona būvniecībai, kas nu jau pirms laba laika apstājusies.
Amatpersonas, kuru lēmumi ietekmējuši šādu pilsētas attīstības virzību, joprojām strādā novada domē, ieņemot atbildīgus amatus. Viņu vidū arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs.
“Ogres fakti” jau ziņoja, ka Meža prospekta rekonstrukcijas vajadzībām jau izcirsti 117 koki. Ogres novada domes vides speciālists Aivars Bigačs “Ogres faktiem” atzinis, ka domei nav koncepcijas vai plāna pilsētas zaļās rotas atjaunošanai ar jauniem kokiem pēc tam, kad esošie izcirsti.
Secināms, ka bijušās Ogres pilsētas, tagad Ogres novada domes politika attiecībā pret pilsētas zaļo zonu kopumā ir destruktīva – tā ir veicinājusi un veicina zaļās zonas apjomu strauju samazināšanos, nevis tās atjaunošanu un attīstīšanu.
Iepriekšējais raksts par šo tēmu. |