Ogres novada preses dienests Publicēts: 2010-07-29 19:56:00 / Pašvaldība
Ziņot redakcijai
Šogad tiek izstrādāta Ogres novada attīstības programma. Lai izzinātu iedzīvotāju viedokļus un izmantotu tos jaunās attīstības programmas veidošanā, šā gada aprīlī pašvaldība veica iedzīvotāju aptauju.
Novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītāja, attīstības programmas izstrādes grupas vadītāja Jana Briede informē, ka aptaujā kopumā piedalījās 1187 iedzīvotāji, aptaujas dalībnieka vidējais vecums - 30 gadi.
Attīstības nodaļa ir apkopojusi visās saņemtajās anketās sniegtās atbildes un paustos viedokļus.
Aptaujas rezultāti
69 % aptaujas dalībnieku uzskata, ka centralizēta pagastu pārvalde ar 3 pagastu pārvaldēm ir efektīvākais modelis, savukārt 31 % nepiekrīt, ka šāds modelis būtu efektīvs.
72 % aptaujas dalībnieku domā, ka pašvaldības darbinieki komunikācijā ar iedzīvotājiem ir profesionāli, laipni un atsaucīgi.
56 % aptaujas dalībnieku uzskata, ka informācija par pašvaldības darbu ir pietiekama.
51 % respondentu atbildējuši, ka uzskata pašvaldības policijas darbu par efektīvu un sekmīgu.
80 % aptaujas dalībnieku domā, ka kultūras pasākumi pašvaldībā ir labi organizēti, tikpat daudz, t.i., 80 % uzskata, ka informācija par kultūras pasākumiem ir pieejama. Pusei no iedzīvotājiem (53 %) darbošanās kādā no pašdarbības kolektīviem nav nozīmīga un aktuāla ikdienā, 25 % vispār to uzskata par nenozīmīgu. 87 % aptaujas dalībnieku uzskata, ka plašas kultūras aktivitātes ir bērniem un jauniešiem, savukārt 75 % domā, ka plašas iespējas kultūras dzīvē ir vidējai paaudzei, bet 66 % uzskata, ka kultūras aktivitātes arī vecākajai paaudzei plašas.
Aptaujas rezultāti liecina, ka iedzīvotāji apmierināti ar izglītības sfēru - 81 % dalībnieku uzskata, ka izglītības pieejamības novadā ir labi nodrošināta, tikai 5 % nepiekrīt apgalvojumam. 90 % respondentu atbild, ka Ogres novadā ir iespēja iegūt kvalitatīvu vispārējo izglītību, tikai 10 % apšauba šo apgalvojumu, savukārt 73 % domā, ka Ogres novadā ir iespējams iegūt konkurētspējīgu profesionālo izglītību.
76 % domā, ka bērniem un jauniešiem ir plašas iespējas apmeklēt interešu izglītības nodarbības. 88 % no dalībniekiem uzskata, ka bērniem un jauniešiem ir plašas iespējas piedalīties sporta aktivitātēs, un 66 % domā, ka arī pieaugušajiem ir plašas iespējas sportot.
Salīdzinoši zems rādītājs ir uzņēmējdarbības veicināšanai, tikai 43 % uzskata, ka pašvaldība veicina uzņēmējdarbības attīstību Ogres novadā.
Tikai 71 % no aptaujas dalībniekiem uzskata, ka jāaizliedz ģenētiski modificētu augu audzēšana Ogres novadā.
Par novadā attīstāmajām jomām: 92 % uzskata, ka jāattīsta aktīvās atpūtas tūrisms, 83 % uzskata, ka jāattīsta lauksaimniecība, 81 % pārliecināti, ka nepieciešams attīstīt alternatīvo enerģijas veidu iegūšanu, bet 82 % domā, ka jāattīsta moderna atkritumu apsaimniekošanas sistēmu.
Aptaujas dalībnieki bija informēti par šādiem pakalpojumiem un institūcijām Ogres novadā:
par pansionātiem 60 %,
par bērnu namu 48 %,
par krīzes centru 55 %,
par dienas centriem bērniem 67 %,
par jaunatnes veselības centru 59 %,
par dienas centru SAIME 41 %,
par aprūpes mājās dienestu 41 %,
par īslaicīgo sociālo aprūpi 43 %,
par īslaicīgas uzturēšanās telpām - patversmi 47 %,
par rehabilitācijas pakalpojumiem - 49 %,
par psihologa, sociālā darbinieka konsultācijām – 65 %,
par zupas virtuvi - 46 %.
Ogres novadā trūkstošie pakalpojumi, kurus pēc aptaujas dalībnieku domām vajadzētu nodrošināt:
krīzes/uzticības tālrunis - 80 %,
nakts patversme – 88 %,
dienas centrs pensijas vecuma cilvēkiem – 89 %.
Dalībnieki noteikuši arī prioritātes novadā vides un infrastruktūras jomā:
1.Ūdens kvalitāte un ūdensapgāde. Rekreācijas objekti
2.Notekūdeņi un kanalizācija. Sabiedriskā transporta pieejamība. Sabiedrisko vietu sakopšana.
3.Siltumapgāde. Satiksmes infrastruktūra. Māju siltināšana.
4.Energoresursi. Atkritumu apsaimniekošana.
5.Mežu apsaimniekošana. Lauksaimniecība. Kultūras pieminekļu apsaimniekošana.
87 % aptaujas dalībnieku atbildējuši, ka plāno arī turpmāk saistīt savu dzīvi ar Ogres novadu.
Aptaujas dalībniekiem tika lūgts aizteikt savu viedokli par iespējamo Ogres novada devīzi. 36 % atbalsta devīzi Ogres novads – cilvēka un dabas harmonija, 20 % - Ogre - iespēju novads un19 % - Ogres novads – uzņēmība, izaugsme, attīstība.
Kā viens no jautājumiem anketā bija par 3 pozitīvajām un 3 negatīvajām lietām un vietām Ogrē, apkopojot šos datus veidojās šāda aina:
Negatīvās lietas un vietas Ogres novadā aptaujas dalībnieku skatījumā:
Ogres estrāde, upju krastu piesārņojums, Zilie kalni, rekreācijas iespējas, peldvietas, iedzīvotāju agresivitāte (katrai pozīcijai - no 20 līdz 30 aptaujas dalībnieku viedokļi);
ietvju un veloceliņu trūkums, kultūras dzīves trūkums, domes darbinieku attieksme un darba kvalitāte, ūdens kvalitāte un pieejamība, satiksme (katrai pozīcijai - no 30 līdz 50 aptaujas dalībnieku viedokļi);
bezdarba līmenis, huligānisms un jauniešu uzvedība, ceļu apgaismojums, netīrība Ogrē, sabiedriskā transporta saraksts, policija un tās darbs (katrai pozīcijai bija no 50 līdz 100 aptaujas dalībnieku viedokļi)
Lielākais viedokļu skaits bija trīs pozīcijām: atkritumi mežos (140), mediķu darba kvalitāte un attieksme (163), ceļu stāvoklis (438).
Pozitīvās lietas un vietas Ogres novadā dalībnieku skatījumā:
Rīgas tuvums, Bermuds, jauki un atraktīvi iedzīvotāji, bērnudārzi un to būvniecība, sabiedriskais transports, bērnu laukumi pagalmos, Ogres upes ieleja/upe, Zilie kalni, gājēju ietves, TC Dauga (katrai pozīcijai - no 20 līdz 30 aptaujas dalībnieku viedokļi);
parki un sakopta teritorija, ledus halle, sporta iespējas/ aktivitātes, Ogres 1. vidusskola (katrai pozīcijai - no 30 līdz 50 aptaujas dalībnieku viedokļi);
Brīvības ielas promenāde, kultūras nams, estrāde (katrai pozīcijai bija no 50 līdz 100 aptaujas dalībnieku viedokļi);
Ogres centrs, Ogres skvērs, kultūras pasākumi un to biežums, meži, daba, vide un gaiss (katrai pozīcijai - no 100 līdz 130 aptaujas dalībnieku viedokļi).
Lielākais viedokļu skaits bija divām pozīcijām: Špakovska parks (150) un izglītības iestādes un iespējas novadā (171). |