ogresfakti Publicēts: 2013-07-03 08:06:00 / Kultūra
Ziņot redakcijai
30.jūnijā latviešu tautastērpu skatē starptautiskajā izstāžu centrā "Ķīpsala" starp otrās vietas ieguvējiem bija arī Ogres kultūras centra Ogres skolotāju kamerkoris.
Kā stāsta kora diriģente Ilze Kūle, tērpus Ogres skolotāju kamerkora dalībnieki sākuši darināt jau uz iepriekšējiem Dziesmusvētkiem. Tiesa gan, toreiz tērpu darinātāji un meistari bijuši tik ļoti noslogoti, ka ieceri – piedalīties tautastērpu skatē - nācies atlikt uz... vairākiem gadiem. Tērpi tapuši apmēram divu gadu laikā un gaidījuši nākamos Dziesmusvētkus.
Kamerkora tērpi tikuši īpaši sakomplektēti no materiāliem, kas atrodas Rīgas vēsturiskās kuģniecības muzejā un rūpīgi izloloti kopā ar SIA “Muduri” meistariem. Daiļā dzimuma pārstāvju tērpu pamatā ņemtas Lēdurgas tautastērpa aprises. “Mana kā diriģentes doma bija, ka vismaz daļai tērpa noteikti jābūt zilā krāsā, kas man ļoti saistījās ar Ogres upi un kādreizējo skolas formu, kas, savukārt, atbilst skolotāju kamerkora nosaukumam. Pie zilajiem toņiem tika piemeklēti brunči ar spilgti dzeltenām krāsām. Gribējās, lai bruņči ir koši! Ar zilo krāsu un košumu tajā dzeltenumā mēģinājām iegūt īstas saules krāsas. Savukārt vīriem darinājām krāšņa auduma vesti ar krāsainu lakatu un tam klāt - gaiši svārki (mētelis) un brūnas bikses. Kopumā vēlējos, lai tērps ir mazliet „švītīgs” – kā kārtīgam pilsētniekam. Līdz ar to tērpi savā vienkāršībā ir ļoti krāšņi,” stāsta kora diriģente Ilze Kūle.
Ogres skolotāju kamerkora tērpi gatavoti ar Ogres kultūras centra finansējumu. “Ne vienmēr svarīgi uzvarēt, bet piedalīties un palielīties. Svarīgs bija arī tērpu autentiskums. Liela nozīme konkursa finālā bija diviem kora dalībniekiem - Sandrai Siliņai un Jānim Matulim, kuri ar savu dzīvesprieku, aktieriskumu un lepnumu par savu kori izrādīja tērpus gan žūrijai, gan skatītājiem” norāda kora diriģente.
|