Ceturtdien, lemjot par Ogres novada domei piederošo nekustamo īpašumu gatavošanu atsavināšanai, izsludinātais balsojuma rezultāts bija pretrunā ar to, kā faktiski balsoja deputāti.
Lai nepieļautu interešu konfliktu no 12 klātesošajiem deputātiem balsojumā nepiedalījās deputāts Pēteris Dimants, kura dzīvesbiedrei piederošais uzņēmums SIA "L.L.K." vēlas no pašvaldības par tirgus cenu iegādāties zemi zem autoostas. P.Dimants skaidro, ka, pamatojoties uz likumu “Par zemēm un ēkām” ēka un zeme, uz kuras tā atrodas, drīkst piederēt vienam īpašniekam.
No atlikušajiem 11 deputātiem, kuri piedalījās balsojumā par pašvaldībai piederošo īpašumu atsavināšanu, vairākums jeb 6 deputāti lēmumprojektu atbalstīja, bet 5 balsoja "pret". Tomēr domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, atsaucoties uz juridiskā dienesta sniegto skaidrojumu, paziņoja, ka lēmumprojekts nav pieņemts, jo 6 deputāti ir tikai puse no zālē klātesošajiem 12.
Deputātam Pēterim Dimantam šajā jautājumā bija atšķirīgs viedoklis. Viņš norāda, ka, ja deputāts balsojumā nepiedalās, tad arī netiek uzskatīts par vienu no balsojuma dalībniekiem. Pētera Dimanta viedoklim piekrīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļas vadītāja Ilze Jurča un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Justīne Plūmiņa.
J.Plūmiņa skaidro: „Ja no 11 deputātiem 6 ir nobalsojuši "par", bet 5 "pret", tad lēmums ir pieņemts, jo par lēmuma pieņemšanu ir nobalsojuši vairāk nekā puse no tiem deputātiem, kas ir piedalījušies lēmuma pieņemšanā.
Apstāklis, ka lēmuma pieņemšanas brīdī zālē ir atradies deputāts, kurš, atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 37.panta otrā daļas 11.punkta prasībām ir paziņojis par nepiedalīšanos lēmuma pieņemšanā, pildot likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts un pašvaldību amatpersonu darbā" paredzētos lēmumu pieņemšanas ierobežojumus, nevar būt par pamatu, lai uzskatītu, ka konkrētais deputāts ir piedalījies lēmuma pieņemšanā.”
Arī Ogres novada dome sazinājusies ar Reģionālas attīstības un pašvaldību lietu ministriju. Domes preses dienesta vadītājs Nikolajs Sapožņokovs atzīst, ka, saskaņā ar ministrijas skaidrojumu, lēmums tomēr ir pieņemts.
Ņemot vērā amatpersonu neorientēšanos balsošanas kārtībā, jājautā - cik daudz lēmumu pēdējo četru gadu laikā ir pieņēmusi Ogres novada dome, pārkāpjot likumu “Par pašvaldībām”.
Iespējams, lai nākotnē nepieļautu līdzīgus pārpratumus un klaju likumu neievērošanu, Ogres novada domes amatpersonām būtu vērts apgūt vismaz tos likumus, kuri tieši attiecas uz pašvaldības darbu. Likuma nezināšana neatbrīvo no soda nevienu, pat Ogres novada domes amatpersonas.
Vārds vai segvārds:*
Skaitlis "7":*
Komentārs:*
Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.