Fakti.lv Publicēts: 2015-01-19 17:48:00 /
Ziņot redakcijai
Pēc tam, kad 1.decembrī darbu pārtraukusi Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas rehabilitācijas nodaļa Ogrē, bet mēnesi vēlāk veikta Ogres novada pašvaldības aģentūras „Dziednīca” reorganizācija, no 1.janvāra par galveno rehabilitācijas pakalpojumu sniedzēju apkārtnē kļuvusi SIA „Ogres rajona slimnīca”.
Kā informē slimnīcas ambulatorās nodaļas vadītājs Guntars Kniksts, slimnīca gada nogalē veiksmīgi piedalījusies Nacionālais veselības dienesta rīkotajā atlasē, iegūstot tiesības sniegt valsts apmaksātus rehabilitācijas pakalpojums. Tie, kuriem šie pakalpojumi nepieciešami, var vērsties Ambulatorās nodaļas reģistratūrā, pierakstoties pie kāda no slimnīcas rehabilitologiem, kas pēc vajadzības norīkos tālākai rehabilitācijai pie attiecīgajiem speciālistiem. Rehabilitācijas pakalpojumus Ogres slimnīcā var saņemt gan ambulatori, gan dienas stacionārā.
„Ogres slimnīcā šis ir jauns pakalpojumu veids. Līdz šim ir bijuši tikai atsevišķi ambulatorie rehabilitācijas novirzieni, kā fizioterapija un fizikālā terapija, ko galvenokārt nodrošinājām par maksu. Šobrīd valsts ir atvēlējusi pietiekamus līdzekļus, lai mēs dažāda veida rehabilitācijas pakalpojumus varētu sniegt Ogres novada un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem. Ogres novadā vien ir 120 bērni – invalīdi, kuriem nepieciešami regulāri rehabilitācijas pakalpojumi. Katru gadu Latvijā palielinās to cilvēku skaits, kuriem ir piešķirta pirmreizējā invaliditāte. Salīdzinot ar 2013.gadu, šādu personu 2014.gadā bija par apmēram tūkstoti vairāk jeb 16,5 tūkstošus cilvēkus. 11,5% no kopējā iedzīvotāju skaita ir personas ar funkcionāliem traucējumiem, 14% - ar kustību traucējumiem,” stāsta G.Kniksts.
Viņš norāda, ka slimnīcas rehabilitācijas nodaļa tiek veidota līdzšinējās bērnu nodaļas telpās – jaunā korpusa ceturtajā stāvā. Uz šejieni no Ogres pansionāta ēkas jau pārcelti fizeoterapijas pakalpojumi, bet apmēram pusgada laikā plānots nodrošināt diezgan plašu rehabilitācijas pakalpojumu klāstu. Atsevišķu pakalpojumu sniegšanai gan vēl jāpieņem darbā attiecīgā profila speciālisti un jāiegādājas nepieciešamā aparatūra. Rehabilitāciju Ogres slimnīcā paredzēts veikt četrās programmās: niroloģiskajā, ortopēdijas, bērnu un iekšķīgo slimību. Būtisko lomu spēlēs pēcinsulta rehabilitācija.
Jau ziņots, ka satraukti par rehabilitiācijas nodaļas likvidāciju, 1005 vecāki pērn parakstījuši vēstuli Veselības ministrijai, lūdzot rehabilitācijas pakalpojumus Ogrē tomēr saglabāt, deleģējot tos kādai no vietējām ārstniecības iestādēm. Vēstules kopijas nosūtīta LR Ministru Kabinetam, LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, LR Labklājības ministrijai, Ogres novada pašvaldībai, Lielvārdes novada pašvaldībai, Ķeguma novada pašvaldībai, Ikšķiles novada pašvaldībai un SIA „Ogres rajona slimnīca”. Iespējams, ka šis vecāku solis mudinājis ne vienu vien amatpersonu aizdomāties par rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību vai pareizāk – nepieejamību ārpus Rīgas. Būtisku lomu rehabilitācijas pakalpojumu saglābšanā vēl pirms vecāku vēstules tapšanas spēlējušas arī Ogres pašvaldības vadības sarunas ar atbildīgām valsts amatpersonām.
|