Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-08-03  10:19:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Šonedēļ Labklājības ministrijas plašsaziņas līdzekļos izplatīja informāciju ilgstošu un sistemātisku bērnu tiesību pārkāpumu konstatēšanu bērnu bērnunamā „Laubere”, kā arī par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) nodomu lūgt Ogres novada domi slēgt šo iestādi.

Ogres novada pašvaldība ir saņēmusi bērnunama „Laubere” direktores Imantas Kalniņas paskaidrojumu par stāvokli bērnunamā un VBTAI ziņojumā norādītājiem pārkāpumiem.

Direktore nenoliedz, ka šogad ir bijuši vairāki vardarbības fakti pusaudžu vidū, to direktore apstiprināja arī VBTAI pārbaudes laikā sarunā ar inspekcijas darbiniekiem, analizējot arī iespējamos vardarbības iemeslus un paskaidrojot, ko bērnunama darbinieki darījuši un dara, lai šo situāciju atrisinātu.

Iestādē 2011.gadā tika ievietots audzēknis no Ogres novada, kurš iepriekš bija uzturējies centrā „Dzīves enerģija” (ārstējās no atkarībām) un izslēgts no tā par vardarbību pret vienaudzi. Iestādē ar audzēkni strādāja atbilstoši situācijām un iestādes darba specifikai.

Situācija iestādē krasi pasliktinājās šā gada 2.ceturksnī, kad iestādē tika ievietoti divi audzēkņi: viens no Skrīveru novada, otrs no Grobiņas novada. Abiem pusaudžiem, izrādījās, ir nopietnas uzvedības problēmas, viņi klaji demonstrēja visatļautību, tā piesaistot pārējo pusaudžu uzmanību. Citi bērni tika iesaistīti zādzībās, aicināti bēgt, klaiņot, ko viņi uztvēra kā piedzīvojumu, nevis likumpārkāpumu.

Kā informē I.Kalniņa, situācijas analīze un darbs ar tajā iesaistītajiem bērniem noticis regulāri, atbilstoši iestādes darba specifikai. Bāriņtiesas, kuras ir ievietojušas šo pusaudžus Lauberes bērnu namā, tiek regulāri – gan telefoniski, gan rakstveidā - informētas par pusaudžu uzvedību. Šādā veidā bērnunama vadība ir ieguvusi papildu informāciju par bērniem, kā arī lūgusi palīdzību šajā situācijā. 16.jūlijā bija tikšanās ar Skrīveru novada bāriņtiesas priekšsēdētāju, kurā analizēta audzēkņu uzvedība, izvirzīti uzdevumi audzēknim uzvedības uzlabošanai.

„Par audzēkņu pretlikumīgajām darbībām tika informēta Valsts policijas Ogres nodaļa, ir rakstīti ziņojumi, tie tika izskatīti un audzēkņiem uzlikts administratīvais sods. Diemžēl, sods jāmaksā bērnunamam, jo audzēkņi nestrādā, viņiem nav pastāvīgu ienākumu, kā rezultātā, rakstot iesniegumus policijai, esmu sodījusi iestādi,” atzīst bērnunama direktore.

Par ielaušanos, vandālismu un vairākām zādzībām ir uzsākti kriminālprocesi, kas pašlaik ir procesā.

Ir regulāra sadarbība ar Valsts policijas Lauberes pagasta policijas inspektoru A. Fjodorovu (katru pirmdienu) un pašvaldības policistu A.Brīvuli (katru trešdienu).

Vairākkārtīgi uz iestādi saukta Valsts policijas dežūrbrigāde, arī Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Audzēkņi ir saņēmuši psihiatra un narkologa konsultācijas, tika izrakstīti medikamenti. Kā informē I.Kalniņa, bērnunama vadība ir nosūtījusi vēstules Grobiņas un Skrīveru bāriņtiesām ar lūgumu steidzami risināt jautājumu par pusaudžu pārvietošanu uz iestādi, kura paredzēta audzēkņiem ar uzvedības traucējumiem, bet Ogres un Ķeguma bāriņtiesām ar lūgumu lemt par aprūpes tiesību atjaunošanu audzēkņu vecākiem.

Ogres novada pašvaldība kopā ar Lauberes pagasta pārvaldi, kuras tiešā pakļautībā ir bērnunams „Laubere”, sadarbībā ar novada sociālo dienestu pastiprinās kontroli pār bērnunama darbību un paliek pie jau iepriekš paustā viedokļa, proti, ka šobrīd būtu pārsteidzīgi lemt par iestādes slēgšanu un direktores saukšanu pie disciplināras atbildības - ir jāveic sistēmiskas pārbaudes, lai šādu secinājumu izdarītu, un šajā procesā pašvaldība ir gatava aktīvi sadarboties ar VBTAI un  citiem Labklājības ministrijas speciālistiem, lai stāvokli šajā iestādē uzlabotu. Pēc atkārtota vērtējuma dome lems, kā rīkoties tālāk.

Novada domes deputāti kārtējā komiteju sēdē tiksies 23. augustā un tiks informēti ar par situāciju bērnunamā „Laubere”.

Labklājības ministrijas Komunikāciju daļas informācija par nākamās nedēļas aktivitātēm liecina, ka 7. augustā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) speciālisti rīkos padziļinātu bērnu tiesību ievērošanas pārbaudi Ogres novada pašvaldības bērnunamā „Laubere”, pārbaude turpināsies arī 8. augustā. Tajā noteikti piedalīsies arī novada pašvaldības pārstāvji.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības