Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-07-26  09:06:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Jau nākamgad, 2013. gada 1. jūnijā Latvijas balsstiesīgajiem pilsoņiem būs iespēja izvēlēties, kam uzticēt vietējas varas grožus nākamajiem četriem gadiem.

Gatavojoties vēlēšanām, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs ir ierosinājis ieviest izmaiņas gan vēlēšanu likumā, gan likumā par pašvaldībām, samazinot deputātu skaitu domēs, kā arī nosakot ierobežojumus deputāta amata savienošanai ar darbu pašvaldības administrācijā un pašvaldības iestādēs.

Ministra ierosinājumi ir izraisījuši plašu rezonansi, diskusijas par izmaiņām likumos vēl arvien turpinās.

Par VARAM iniciētajiem grozījumiem likumos Latvijas Pašvaldību savienība aicināja visu pašvaldību deputātus paust savus viedokļus.

Ogres novada domes deputātu viedokļi

Ogres novada domes deputāti piekrīt ierobežojumu noteikšanai deputāta amatu savienot ar pašvaldības administrācijas vadītāja vai darbinieka amatu, jo saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 25. panta trešo daļu pašvaldības administrācijas darbinieki nodrošina domes organizatorisko un tehnisko apkalpošanu, tātad deputāts - administrācijas darbinieks vienlaikus pilda gan lēmējvaras, gan izpildvaras funkcijas.

Savukārt par ierobežojumiem deputāta amatu savienot ar pašvaldības iestādes vadītāja vai darbinieka vai kapitālsabiedrības darbinieka amatu aptaujāto Ogres novada domes deputātu domas dalās. Šādus grozījumus atbalsta tikai daži deputāti.

Vairums deputātu tos neatbalsta, jo, viņuprāt, nosakot šādu ierobežojumus, lielai daļai novada iedzīvotāju būtu liegta iespēja kļūt par deputātu. Sevišķi tas attiecas uz pagastiem, kur pašvaldības iestādēs - pagastu pārvaldēs, skolās, pirmsskolas izglītības iestādēs, bibliotēkās, muzejos, pansionātos, komunālo pakalpojumu iestādēs u.c. - ir nodarbināts lielākais pagasta darba spējīgo iedzīvotāju skaits. Turklāt pašvaldības iestāžu darbinieki, it sevišķi to vadītāji, ir attiecīgā pagasta teritorijā labi atpazīstami, izglītoti cilvēki. Nosakot šādus ierobežojumus, tiktu ierobežotas iespējas pašvaldības inteliģencei piedalīties pašvaldības pārvaldē. Deputāti uzskata: lai pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību darbinieki pēc ievēlēšanas par deputātu varētu atstāt savus iepriekšējos amatus, pašvaldības deputātiem ir jānosaka tāds atalgojums, kas būtu pietiekams deputāta iztikai, kas prasītu neadekvātus izdevumus no pašvaldību budžetiem, jo par deputāta pienākumu veikšanu (kas nebūt neaizņem pilnu darba laiku) būtu jānosaka padarītajam darbam neatbilstoša samaksa; pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības zaudētu kvalificētus speciālistus, kā rezultātā pasliktinātos iestāžu un kapitālsabiedrību darba kvalitāte; par pašvaldības domju deputātiem varētu kļūt tikai valsts iestāžu un kapitālsabiedrību darbinieki, uzņēmēji un privātstruktūrās strādājošie, pensionāri un bezdarbnieki; netieši tiktu veicināta biznesa vides politizācija.

Runājot par grozījumiem Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā, paredzot, ka pašvaldībās ar iedzīvotāju skaitu no 20 001 līdz 50 000 (Ogres novads ar gandrīz 40 tūkstošiem iedzīvotāju ietilpst šajā kategorijā) ievēlējamo deputātu skaits ir 11, domes deputāti šos grozījumus atbalsta daļēji un ierosina paredzēt deputātu skaitu 15, jo mazāks deputātu skaits samazina iespējas, ka domē tiek pārstāvēti arī pagasti (pagastu iedzīvotāju atpazīstamība visā novadā un tātad arī iespējas tikt ievēlētiem novada domē tiek samazinātas).

Saskaņā ar pašlaik spēkā esošo Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumu Ogres novada domē ir ievēlēti 17 deputāti.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

pensionars 
2012-07-27  18:12:24
ceru kad Ogre bus citas sejas pec velesanam.;

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības