Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ivita Bidere, AS "Latvenergo” preses sekretāre
  Publicēts: 2012-07-26  09:02:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

No 1.augusta līdz 16.septembrim tiks pazemināts ūdens līmenis Rīgas HES ūdenskrātuvē. Ievērojot Ikšķiles iedzīvotāju intereses, AS "Latvenergo” plānotos nogāžu remontdarbus uzsāks vēlāk, nekā iepriekšējos gados. Pusotra mēneša laikā tiks atjaunots 68 100 m2 liels betona virsmu laukums.

AS "Latvenergo” konsultējoties ar Ikšķiles pašvaldības un iedzīvotāju pārstāvjiem, ir rasts abpusēji izdevīgs risinājums Rīgas HES ūdenskrātuves līmeņa pazemināšanas laika periodam. Ja iepriekš ūdens līmeņa pazemināšana, lai varētu veikt remontdarbus, notika jūlija vidū, tad šobrīd, rodot kompromisu starp remontdarbu tehnoloģiskajiem nosacījumiem un iedzīvotāju interesēm, dzelzsbetona konstrukciju atjaunošanas darbi mainīgā ūdens līmeņa zonā noritēs vēlāk – no š.g. 1.augusta līdz 16.septembrim.

AS "Latvenergo” ir konsultējusies ar Vides ministrijas Valsts vides dienestu un analizēja staciju darbību, lai atrastu labāko režīmu un ar maksimālo atdevi īsākā laika periodā veiktu šajā gadā plānoto remontdarbu apjomu. Ziemas periodā tika veikti aprēķini un analīze, meklējot piemērotāko abpusēji izdevīgāko risinājumu. Sadarbojoties ar biedrību "Mēs zivīm”, tika ņemts vērā vides ekspertu novērojumus un ieteikumi, lai ūdenslīmeņa pazemināšana neietekmētu zivju nārstu.

Jau pagājušajā gadā notika uzņēmuma un Ikšķiles iedzīvotāju dialogs, meklējot risinājumus, kā samazināt ūdens līmeņa pazemināšanas ietekmi uz atpūtas iespējām un paralēli nodrošināt remontdarbus, kuri, saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu, ir AS "Latvenergo” pienākums, rūpējoties par hidrotehnisko būvju drošumu. Jāpiebilst, ka tehnoloģisku īpatnību dēļ darbi nav veicami citā gadalaikā, kā arī šis ir piemērotākais periods no vides aizsardzības viedokļa – tos ir iespējams veikt tikai vasaras mēnešos, kad zivis ir iznārstojušas un ūdens līmenis Daugavā ir viszemākais.

Atkārtotas tikšanās laikā ar Ogres un Ikšķiles pašvaldību vadības pārstāvjiem tika izlemts, ka šogad Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves ūdenslīmeņa pazemināšana tiks veikta par divām nedēļām vēlāk (sākot ar 1.augustu) un 2013.gadā par vēl divām nedēļām vēlāk (15.augustā). Turklāt darbu izpildes grafiks ir plānots tā, lai pēc iespējas īsākā laikā atjaunotu maksimāli lielāku nogāžu virsmas laukumu – darbi iespēju robežās noritēs intensīvāk.

Šogad remontdarbu apjoms ir divas reizes lielāks nekā iepriekšējā gadā un gandrīz piecas reizes lielāks kā 2007., 2008. un 2009. gados. Šogad remontējamā posma garums ir 3,4 km. Kopumā tiks atjaunots betona virsmu laukums 68 100 m2, tajā skaitā mainīgā ūdens līmeņa zonā – 19 970 m2. Darbi tiks organizēti divās maiņās, bet ūdenskrātuves līmeņa pazemināšanas laikā no 1. augusta līdz 16. septembrim – trīs maiņās. Būtisks darbu apjoma pieaugums un darbu izpildes termiņa pārcelšana par divām nedēļām tuvāk lietainajam rudens periodam tika izvirzīts kā nosacījums arī iepirkuma procedūrā.

AS "Latvenergo” Daugavas HES hidrotehnisko būvju atjaunošanas projekta galvenais mērķis ir nodrošināt drošu, efektīvu, ilgstošu un konkurētspējīgu hidroelektrostaciju darbību kopējā enerģētiskajā sistēmā un elektroenerģijas tirgū, tādēļ arī tiek veikta regulāra dambja apsekošana, analīze un remontdarbi. Atbilstoši Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām AS "Latvenergo” ir pienākums rūpēties par Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu.

Hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontdarbu apjomu nedrīkst atlikt un novilcināt, jo pretējā gadījumā uzkrāsies neatjaunoto nogāžu apjoms un pieaugs laika periods, kurā pilnībā tiks paveikti atjaunošanas remontdarbi hidrobūvēm.

Rīgas HES kopējais remontējamais dambju un aizsprostu garums ir 13,4 km. Līdz šim veikti darbi 3,8 km posmā, un 2012. gadā tiks veikti darbi 3,4 km garā posmā. Atlikušos 6,2 km Rīgas HES labā krasta nogāžu virsmu plānots atjaunot tuvākajos 3 –  4 gados. 

AS "Latvenergo” aicina iedzīvotājus un uzņēmējus ūdenslīmeņa pazemināšanas periodu izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei u.c., kā arī pludmaļu zonu labiekārtošanai un sakopšanai. 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības