Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-07-25  09:24:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Intensīvi noris rekonstrukcijas darbi Tīnūžu ielā un Brīvības ielas posmā līdz Suntažu ielai. Diemžēl, gādājot par maģistrālās ielas sakārtošanu, tiek pāri nodarīts mazajām ielām, kurām nu ir uzkrauta milzīga papildu slodze, kas pārlieku pieticīgajam segumam izrādījusies nepanesama nasta.

Tīnūžu ielas remontdarbu laikā transporta kustību ir novirzīta pa Mednieku ielu, bet kopš Brīvības ielas slēgšanas posmā no Kranciema ielas līdz Suntažu ielas, par apbraucamo ceļu kalpo Kranciema, Zaķu, Blaumaņa un Poruka iela. Transporta plūsmu maģistrālās ielas remonta laikā organizēt ir visai sarežģīti, situāciju pasliktina arī laika apstākļi – pagājušajā nedēļā lietus dēļ radās nopietnas problēmas radās ne tikai ar oficiāli noteiktā apbraucamā ceļa seguma kvalitāti, bet nācās krietni ciest arī citām šī rajona ielām, kuras transportlīdzekļu vadītāji sākuši izmantot apbraukšanai.

Sanāksmē par ceļu un ielu uzturēšanas jautājumiem, kas ik otrdienu notiek pie novada pašvaldības izpilddirektora, tieši par šīm problēmām izvērsās asas un vētrainas diskusijas. Domes priekšsēdētāja vietnieka Egila Helmaņa, kurš aizvieto domes priekšsēdētāju Edvīnu Bartkeviču viņa atvaļinājuma laikā, prasība ir kategoriska: „Uzdodu komunālajai nodaļai nekavējoties savest kārtībā apbraucamo ceļu, lai apbraukšanai netiktu izmantotas blakus esošās ielas, tās izdangājot un padarot neizbraucamas, kā tas ir noticis pēdējo dienu laikā. Nedrīkst būt šādi ceļi! Mums visiem kopā jācīnās ogrēniešu labā, nevis nevarībā jāplāta rokas. ”

Brīvības ielas rekonstrukcijas darbus veic SIA „Ceļdaris”. Firmas vadītājs Pēteris Bužers, diskutējot par apbraucamā ceļa problēmām, atgādina, ka pirms darbu uzsākšanas kopā ar pašvaldības pārstāvjiem izbraucot ielas, kuras šobrīd izmanto kā apbraucamo ceļu, bija skaidrs, ka, pastiprinoties transporta kustības intensitātei, šo ielu segums pasliktināsies, un tā tas arī ir noticis. „Pie tik apjomīga ielas rekonstrukcijas projekta un sarežģītā pilsētas ielu tīkla bija jārēķinās ar to, ka kādu laiku būs sliktāk,” uzskata P.Bužers. Viņš pārmetumus adresē arī tiem autovadītājiem, kuri rīkojas bezatbildīgi, pārsniedzot braukšanas ātrumu. „Ir izvietotas zīmes ar norādi par braukšanas ātrumu 30 km/h, bet neviens šo ierobežojumu neievēro un brauc ar ātrumu 70 – 80 km/h,” uzsver P.Bužers. Firmas vadītājs skaidro, ka  pagājušās nedēļas nogalē bija plānots greiderēt apbraucamā ceļa ielas ar grants segumu, taču to nedrīkstēja darīt slikto laika apstākļu dēļ, tāpēc ielu seguma uzlabošanai tika uzbērtas šķembas. „Šodien, kad laika apstākļi ir piemēroti, esam uzsākuši greiderēšanu,” informē SIA „Ceļdaris” vadītājs, norādot, ka sausā laikā ielas divas reizes dienā tiekot laistītas, lai neputētu.

E.Helmanis uzsver, ka ielu remontdarbu laikā nav pieļaujams, ka pasliktinās iedzīvotāju dzīves kvalitāte, ka, braucot pa slikto pagaidu ceļu, jālauž automašīnas. „Jau Kohēzijas projektu darbu laikā pilsētas iedzīvotājiem nācās paciest neērtības, šovasar tas diemžēl turpinās ielu remontdarbu dēļ – viena Brīvības ielas posma remonta dēļ viss ielu rajons ir izpostīts, un tas tāpēc, ka nav nodrošināts normāls apbraucamais ceļš, un cilvēki ir spiesti braukšanai izmantot citas ielas, pasliktinot to stāvokli un radot neciešamus apstākļus iedzīvotājiem. Arī pagaidu ceļiem jābūt normālā stāvoklī – mūsu pienākums ir to nodrošināt,” uzsver domes priekšsēdētāja vietnieks. E.Helmanis uzskata, ka atbildīgajiem dienestu speciālistiem ir jāmaina pieeja un attieksme, organizējot darbus un kontrolējot to izpildi.

„Izskatās, ka Kohēzijas projekta realizēšanas bēdīgā pieredze, kad zināmā mērā tika terorizēti pilsētas iedzīvotāji, daudziem tā arī neko nav mācījusi. Vēršu uzmanību uz to, ka mūsu darba devēji ir iedzīvotāji – mēs savas algas saņemam no viņu nodokļu maksājumiem, tieši iedzīvotāji, nevis dome, ir darbu pasūtītāji, un mēs esam atbildīgi viņu priekšā. Es to attiecinu gan uz komunālo nodaļu, gan pašvaldības aģentūru „Mālkalne”, uzņēmumiem, kuri nolīgti darbu izpildei. Ja nevar strādāt kvalitatīvi, tad nav jāuzņemas veikt šos darbus. Man pārliecība ir, ka tikai kvalitāte un atbildīga attieksme pret veicamo darbu nodrošina uzņēmējiem jaunus pasūtījumus un darbu arī turpmāk, bet, ja šobrīd strādā slikti, tad nav arī ko cerēt uz jauniem darbiem. Lai sasniegtu pozitīvus rezultātus, mums visiem jāstrādā kā vienotai komandai, nevis, katram atsevišķi spēlējot futbolu, palikt sēžam pie sasistas siles,” uzsver E.Helmanis.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

hmm 
2012-07-25  10:04:29
Nekavējoties savest kārtībā... Tātad arī apbraucamo tagad slēgs? Kur ta brauks...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības