Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-07-09  10:47:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

AS “Latvenergo” informē par Daugavas hidroelektrostaciju (HES) hidrotehnisko būvju remontdarbiem vasaras periodā.

Ūdens līmeņa pazemināšana, lai veiktu plānotos remontdarbus hidrobūvēm, tajā skaitā dzelzsbetona konstrukcijām un betona virsmām ūdens līmeņa mainīgajā zonā, Rīgas HES ūdenskrātuvē notiks laika periodā no šā gada 1. augusta līdz 16. septembrim. AS “Latvenergo” šajā periodā uzturēs pazeminātu ūdens līmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē.

Daugavas ūdenskrātuvju ietekmes zonas iedzīvotāju un uzņēmēju informēšanai Latvenergo mājas lapā ir izveidota speciāla sadaļa, kurā var uzzināt par ūdenslīmeņa izmaiņām Daugavas HES ūdenskrātuvēs un hidrotehniskajām būvēm vasarā veicamo atjaunošanas darbu norisi. AS “Latvenergo” aicina iedzīvotājus un uzņēmējus ūdenslīmeņa pazemināšanas periodu izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei u.c., kā arī pludmaļu zonu labiekārtošanai un sakopšanai.

Daugavas HES ūdenskrātuvēs līmenis regulāri tiek pazemināts gan apsekošanas, gan remonta darbos jau kopš katras hidroelektrostacijas uzcelšanas brīža.

Hidroelektrostaciju ūdenskrātuvēs betonēto nogāžu galvenie atjaunošanas darbi ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveidošana.

Hidrobūvju stiprināšanas tehnoloģija ir specifiska: periodā starp pavasara paliem un rudens lietavām ūdens līmenis Daugavā ir viszemākais, un remontdarbus iespējams veikt viskvalitatīvāk. Lai arī ar mūsdienu tehnoloģijām iespējams betonēt ziemā, taču šādā gadījumā vairākus miljonus vērta projekta izmaksas ļoti būtiski palielinātos. Nepieciešamos darbus HES hidrobūvju stiprināšanā viskvalitatīvāk veikt iespējams vasaras mēnešos, jo tad Daugavas ūdens līmenis ir viszemākais un arī energosistēmā ir mazāks elektroenerģijas patēriņa pieprasījums, kas atļauj nedarbināt hidroelektrostacijas un nepieciešamo elektroenerģiju nodrošināt no citiem avotiem.

Zemās ārgaisa temperatūras dēļ betonēšanas darbus nav iespējams veikt ziemā.

Martā, aprīlī, maijā un daļēji jūnijā ir zivju nārsts Daugavā, kad ūdens nostrāde nav pieļaujama.

AS “Latvenergo” kā sociāli atbildīgs uzņēmums jau vairākus gadus Rīgas HES ūdenskrātuves ūdenslīmeņa pazemināšanas laiku saskaņo ar reliģisku organizāciju un sabiedrisku interešu grupu vajadzībām. Piemēram, ik gadu, kad Rīgas HES ūdenskrātuvē tiek pazemināts ūdens līmenis, Ogres Sv. Meinarda un Ikšķiles Romas katoļu draudzes Ikšķilē Sv. Meinarda salā organizē svētku dievkalpojums, kā arī draudze šai laikā organizē salas krasta stiprināšanas darbus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības