Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-02-19  07:33:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

Šodien pulksten 10.45 Ogres novada domes Sociālo, izglītības un kultūras komitejas sēdes laikā plānota jautājuma izskatīšana „Par Ogres novada pašvaldības aģentūras „Ogres novada kultūras centrs” direktores Ligitas Zadvinskas atbrīvošanu no ieņemamā amata.

Galīgo lēmumu deputāti gan varēs pieņemt tikai nākamajā ceturtdienā, ja vien netiks rīkota ārkārtas sēde. Šodien paredzēta viedokļu uzklausīšana un diskusijas jautājuma sakarā, ko, kā ziņots, ierosinājis Ogres estrādes īpašnieks Arvis Auziņš.

Domes juridiskā dienesta vadītājas Stefānijas Bertmanes skaidrojumā, ar ko šodien tiks iepazīstināti domes deputāti, teikts:

„12.janvārī deputāts A.Auziņš iesniedzis lēmumprojektu “Par Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres novada kultūras centrs” direktores L.Zadvinskas atbrīvošanu no ieņemamā amata” (reģ.nr.1-10.3/85), kurā, pamatojoties uz darba likuma 101.panta 1.daļas 6.punktu, nolemts atbrīvot Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres novada kultūras centrs” direktori Ligitu Zadvinsku no ieņemamā amata. Pamatojums (motivācija) šādai rīcībai lēmumā norādīts nav.

Saskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 21.panta pirmās daļas 9.punktu iecelt amatā un atbrīvot no amata pašvaldības iestāžu (t.sk., aģentūru) vadītājus var tikai dome.

Saskaņā ar Nolikuma par Ogres novada pašvaldības iestāžu un uzņēmumu vadītāju darba samaksu un sociālajām garantijām (apstiprināts ar domes 11.09.2003. lēmumu, protokols Nr.16; 11.§) 3.punktu darba līgumus ar pašvaldības iestāžu vadītājiem domes vārdā slēdz domes izpilddirektors.

Darba attiecības starp domi un pašvaldības iestāžu vadītājiem regulē darba likumdošana.

Saskaņā ar Darba likuma, turpmāk – DL, 101.panta pirmās daļas 6.punktu darba devējam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, ja darbiniekam nav pietiekamu profesionālo spēju nolīgtā darba veikšanai.

Saskaņā ar DL 102.pantu, uzteicot darba līgumu, darba devējam ir pienākums rakstveidā paziņot darbiniekam par tiem apstākļiem, kas ir darba līguma uzteikuma pamatā.

Pirms darba līguma uzteikšanas darba devējam ir pienākums noskaidrot, vai darbinieks ir darbinieku arodbiedrības biedrs (DL 101.panta sestā daļa).
Saskaņā ar DL 103.panta pirmās daļas 3.punktu, ja darba līgums tiek uzteikts šā likuma 101.panta pirmās daļas 6., 8., 9. vai 10.punktā noteiktajos gadījumos, darba devējam darba līguma uzteikums jāizsaka vienu mēnesi (vismaz)  pirms darba līguma izbeigšanas. Darbiniekam un darba devējam vienojoties, darba līgumu var izbeigt arī pirms darba devēja uzteikuma termiņa izbeigšanās (DL 103.panta otrā daļa).

DL 101.panta ceturtā daļa, savukārt, nosaka, ka uzteikt darba līgumu šā panta pirmās daļas 6., 7., 8. vai 9.punktā minēto iemeslu dēļ ir atļauts, ja darba devējam nav iespējams darbinieku ar viņa piekrišanu nodarbināt citā darbā tai pašā vai citā uzņēmumā. 

No teiktā izriet, ka, lai dome varētu lemt par darba attiecību izbeigšanu ar L.Zadvinsku:

1. Domei ar lēmumu L.Zadviskai jāuzsaka darba līgums.

2. Lēmumam jābūt pamatotam (motivētam), t.i., lēmumā jānorāda apstākļi, kas dod pamatu secināt, ka L.Zadvinskai nav pietiekamu profesionālo spēju nolīgtā darba veikšanai.

3. Pirms lēmuma pieņemšanas jāizpilda DL 101.panta sestās daļas un ceturtās daļas prasības.

4. Lēmumā jānorāda datums, ar kuru dome izbeidz darba attiecības ar L.Zadvinsku.

Saskaņā ar iepriekš publicēto informāciju, A.Auziņš mēģina atbrīvot no darba kultūras centra direktori, visticamāk, tādēļ, lai panāktu grozījumus kultūras centra budžetā, iekļaujot lielāku finansējuma apjomu pasākumu rīkošanai A.Auziņam piederošajā Ogres estrādē. Lai to izdarītu, kultūras centra vadītājas vai vietas izpildītājas amatā būtu jāsēžas A.Auziņam lojālam cilvēkam. Taču, ņemot vērā darba likumdošanu un augstāk minēto domes juridiskā dienesta skaidrojumu, pat ja deputātu vairākums nobalsotu "par" L.Zadvinskas atbrīvošanu, viņai būtu jāpaliek amatā vēl vismaz vienu mēnesi. Vai tas nozīmē, ka par šādu laika posmu plānots aizkavēt pilsētas 2009.gada budžeta apstiprināšanu? Aizkulišu runas liecina, ka, ja netiks panākta vienošanās šī jautājuma sakarā, tad pilsētas budžeta pieņemšana kļūs ļoti problemātiska. 

Lai panāktu vienošanos, kas būtu labvēlīga A.Auziņa ekonomiskajām interesēm, iespējama arī pilsētas mēra krēsla šūpšana. Tas gan nebūs iespējams bez Jaunā laika atbalsta, taču, kā minēts iepriekšējās publikācijās, savulaik ar G.Kārkliņu saistītie deputāti J.Tukišs un V.Paškovičs, kā arī deputāts A.Auziņš un P.Dimants plānojuši mēra nomaiņu. Aizkulišu runas liecina, ka šie plāni atjaunoti, tiesa gan, šoreiz bez P.Dimanta līdzdalības. Jau ziņots, ka "pret" jautājuma par L.Zadvinskas atbrīvošanu no amata iekļaušanu dienas kārtībā pagājušajā ceturtdienā balsoja deputāti Raimonds Javoišs (“Ogres novadam”), Pēteris Dimants (LPP/LC), Jānis Latišs (“Ogres novadam”), Vita Pūķe (TB/LNNK) un Ludmila Sokolova (“Ogres novadam”). "Par", atbilstoši iepriekš atspoguļotajam mēra nomaiņas plānam - A.Auziņš (ZZS), Gunārs Kārkliņš (LSDSP), Juris Tukišs (TP), Vladimirs Paškovičs (neatkarīgais deputāts), Ludvigs Tribockis (JL), Ilga Vecziediņa (JL) un Georgs Gutpelcs (JL).
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Kulturists 
2009-02-19  18:22:18
Mani sajusmina fakts ka P.Dimants ir nostajies Tautas pusē .,pārējie jau plano ka dalIs tos nabaga 100000,- Ogres estradē.Izbrinu rada Gutpelca nostaja ,pilnigi nesaprotami vins reizem rikojas -vecums nav bralis

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības