Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Baiba Trumekalne, Ogres novada domes preses sekretāre
  Publicēts: 2009-02-18  14:04:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

 

17.februārī, kad Ogres kultūras centrā tikās dažādu kultūras iestāžu vadītāji un kultūras darba pārstāvji, tika pārrunāta pašvaldības aģentūras “Ogres kultūras centrs” direktores  Ligitas Zadvinskas iespējamā atlaišana no darba, ko ierosinājis Ogres novada domes deputāts Arvis Auziņš 12.februāra domes komiteju sēdē.

Kā skaidroja L.Zadvinska, pēc tikšanās ar A.Auziņu un lasot to, ko raksta masu mediji, izriet, ka deputātam ir iebildumi pret nelietderīgu pašvaldības piešķirto līdzekļu izmantošanu – izšķiesti 100 tūkstoši Mūzikas svētkiem pagājušajā gadā,  kultūras centrā pasākumus apmeklējot maz cilvēku, neesot vajadzīgs iekasēt Ls 1 par amatierkolektīvu rīkoto pasākumu apmeklēšanu, kā arī nevajagot rīkot klasiskās mūzikas vakarus.

Nav bijuši iebildumi

“Kultūras centrā es strādāju 13 gadus,” atklāj L.Zadvinska, “visus šos gadus esam tā strādājuši, nekad nevienam iebildumi nav bijuši. Arī 90.gados, kad valstī bija sarežģīts ekonomiskais stāvoklis, mēs iekasējām no cilvēkiem 50 santīmus, ja viņi vēlējās apmeklēt kultūras pasākumus. Tas skatītāju disciplinē, un es uzskatu, ka vienu latu cilvēks var iekrāt, ja viņam šis pasākums patiešām interesē. Runājot par pagājušā gada Mūzikas svētkiem, izmaksas nebija lielākas par 50 tūkstošiem latu. Svētki notika trīs dienas, kuru laikā pasākumi bija ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem, programmā ietilpa ne tikai klasiskās mūzikas koncerti, bet arī fiziskās aktivitātes un radošās darbnīcas.”

Kultūras centrs – pašvaldības iestāde

L.Zadvinska uzsvēra, ka kultūras centrs ir  pašvaldības iestāde, kurai jāstrādā visu iespējamo interešu grupu labā – ar bērniem, ar pieaugušajiem, jārīko viņiem koncerti un izrādes, kā arī atpūtas vakari, par to negūstot peļņu. “Tiklīdz Ogres estrādē sākās darbība, mēs atteicāmies no diskotēku rīkošanas, atstājot šo lauciņu estrādes ziņā,” piebilda aģentūras direktore.

L.Zadvinska minēja deputāta A. Auziņa ieteikumu labāk organizēt un pašvaldības naudu ieguldīt lielos, ienesīgo pasākumos – piemēram, grupas “Prāta Vētra” koncertam vai Brodvejas mūziklam “Kaķi”. “Šādā pasākumā 50 % būtu pašvaldības finansējums, otra puse – viņa paša un sponsoru vai atbalstītāju ieguldījums, savukārt tas, ko iegūtu no biļešu tirdzniecības – peļņa. Bet ar to arī atšķiras pašvaldības iestāde no privātas struktūras. Ja mēs redzam, ka konkrētais pasākums ar pārdoto biļešu ienākumiem atpelnīs organizēšanas izdevumus, tādā pasākumā mēs pašvaldības līdzekļus neieguldām.”

Domā arī par Ogresgalu un Ciemupi

“Pašvaldības līdzekļu atbalstu saņem ap 20 kultūras centra kolektīvu,” skaidroja L.Zadvinska, “budžeta plānošana notiek trīs mēnešu garumā. Sākumā katrs kolektīvs atsevišķi apkopo, kādas ir viņu vajadzības. Visi kolektīvi savu finanšu pieprasījumu un pasākumu plānu iesniedz attiecīgam speciālistam, pēc tam nākam kopā pie manis un skatāmies, ko varam un ko nevar atļauties. Šajā budžeta pieprasījumā ietilpst arī Ogresgala un Ciemupes tautas nama vajadzības.” Pēc tam šī kolektīvā darba rezultāti tiek iesniegti apstiprināšanai domes deputātiem.

Nav slēdziena par pārkāpumiem

L.Zadvinskai neesot arī skaidrs, kādus likumus vai noteikumus viņa ir pārkāpusi, lai varētu pārmest izšķērdīgu rīcību ar pašvaldības līdzekļiem, neesot arī audita vai citas institūcijas slēdziens par pārkāpumiem, turklāt 2007.gada 20.decembrī visiem domes sēdē klātesošajiem deputātiem (E.Bartkevičs, P.Dimants, G.Gutpelcs, R.Javoišs, G.Kārkliņš, J.Latišs, V.Paškovičs, V.Pūķe, L.Sokolova, L.Tribockis, J.Tukišs, I.Vecziediņa) balsojot “par”, Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres kultūras centrs” direktore atkārtoti tika iecelta amatā uz pieciem gadiem, arī 2007.gada 22.novembrī deputāti lēma par L.Zadvinskas amatalgas palielināšanu.

Katram savas intereses

Mūzikas skolas direktors Guntis Pļavnieks, noklausoties L.Zadvinskas skaidrojumu par izveidojušos situāciju, klātesošajiem jautāja, vai auditu nebūtu lietderīgāk veikt Ogres estrādē – iestādē, par kuru atbild deputāts A.Auziņš. “Jā, kāpēc neviens nerunā par pasākumiem estrādē – pēc tiem ir tik daudz iedzīvotāju sūdzību, troksnis, ir grūtības ar atkritumu savākšanu, ar stāvvietām,” piebilda mākslas skolas direktors Pēteris Aulmanis. “Protams, ir sabiedrības slānis, kuram arī šāda izklaide ir nepieciešama, bet jautājums ir par to – kādā kvalitātē tas notiek? Esmu dzirdējis, ka Ogres kultūras centrs ir viens no labākajiem valstī, bet pēkšņi tā vadītāja izrādās traucēklis.”

Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Iveta Ruskule atklāja, ka viņa nav apmeklējusi pasākumus estrādē, bet apmeklē kultūras centru, jo centra piedāvātie pasākumi ir atbilstošāki viņas interesēm. “Pēkšņa kultūras centra direktores atlaišana no amata liecina par pilnīgu neiedziļināšanos un nekompetenci,” uzskata I.Ruskule, “ja ir kādi būtiski iebildumi pret cilvēka darbu, var taču runāt, analizēt, izprast paveikto, ieteikt, kā uzlabot darba kvalitāti…Biju pagājušajā komiteju sēdē, kurā izskanēja A.Auziņa priekšlikums atlaist L.Zadvinsku. Deputāts no kabatas izvilka lapiņu, nolasīja tur rakstīto. Tas patiešām neliecina par kompetenci. ”

Lemj par kultūras darba kvalitāti

Ogres rajona pašvaldības speciāliste kultūras darba jautājumos Velta Pētersone piebilda, ka deputāti reti kad apmeklē kultūras pasākumus, šim viedoklim piebiedrojās G.Pļavnieks, kurš sašutis vaicāja, kā deputātiem, no kuriem vairums ir uzņēmēji, ir tiesības vienpersoniski lemt par kultūras darba kvalitāti un kāpēc kādam ir jāpierāda, ka viņš nav kamielis? P.Aulmanis izteicās, ka demokrātija, kas valda mūsdienās, pilnīgi visiem, arī neprofesionāļiem, dod tiesības izteikties un sniegt savus vērtējumus.

Ogres Centrālās bibliotēkas vadītāja Maruta Jēkabsone, noklausoties kolēģu viedokli, atzina, ka šo deputātu sasaukuma termiņš tuvojas noslēgumam, bet ne reizi vairums deputātu nav iepazinušies ar bibliotēkas darbu un to apmeklējis bibliotēkas rīkotajās Bibliotēkas nedēļās, bet šie cilvēki lemj par bibliotēkai piešķiramiem līdzekļiem. “Ja jau dome aģentūras direktoru pieņem, ir tā darba devējs, tad domāju, ka tikai loģiski būtu, ja, redzot, ka iestādē kaut kas nav kārtībā, dotu laiku pieļautās kļūdas labot. Šeit deputāti sanāk kopā, nobalso, un viss.”

Jāmaina attieksme

Ogres novada domes kultūras darba organizatore Anita Ausjuka uzskata, ka kultūra nav novērtēta kā svarīga tautsaimniecības nozare, nav novērtēta tās patiesā vērtība un situācija, viņasprāt, mainīsies tikai tad, kad mainīsies cilvēku attieksme pret to kopumā.

Jautājumu par Ogres novada pašvaldības aģentūras direktores Ligitas Zadvinskas atbrīvošanu no ieņemamā amata rīt, 19.februārī, deputāti izskatīs domes komiteju sēdē Ogres novada domē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

emijs 
2009-02-19  18:07:17
Auzins jau nav vainigs ka vinam ir astongadigās skolas izglitiba .Vins nakti nosapnoja sliktu sapni un iedomājas ka vainiga ir Zadvinska.NOŽĒLOJAMAIS.

Zinis 
2009-02-19  18:01:14
Auzins pirms velesanam taisa reklamu.,doma ka vinu kads vel ieveles par kulturas ministru.

es domāju 
2009-02-18  23:28:33
ar visām estrādes problēmām auziņš jau nu labāk būtu pasēdējis un paklusējis nevis burkt virsū cienījamai kultūras iestādei

kultūra 
2009-02-18  20:18:53
paldies ogres faktiem, ka atspoguļo veselīgi domājošo cilvēku viedokli

mamma 
2009-02-18  17:22:32
rītā pie domes pikets?

uznem 
2009-02-18  16:28:16
Pareizi Aulmanis izteiocas, ka demokratiskā valstī arī neprofesionāļiem ir tiesības izteikties. Bet tikai- žēl- kā tie neprofesionāļi šoreiz IR Ogres Domes deputāti !!!!!!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības