Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-02-16  12:38:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

         

     

     

   

Aizvadītajā sestdienā 110 cilvēku liela grupa, pārsvarā jaunieši, devās pārgājienā pa 1.pasaules kara Juglas kauju vietām.

Pārgājienā, kas sākās Ikšķilē un, vedot pārsvarā pa lauku ceļiem, beidzās Tīnūžos, piedalījās "Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas" dalībnieki, gaidas un skauti, kā arī jaunsardzes pārstāvji. Par spīti aukstajam un mitrajam laikam, kājām mēroti apmēram 12 kilometri, kopumā apmeklējot 5 seno kauju vietas, dziedot karavīru dziesmas, iepazīstot vēsturi pulkveža Jāņa Hartmaņa stāstījumos, vērojot militārās tuvcīņas paraugdemonstrējumus, apskatot 1.pasaules kara laika ieročus. Jaunieši ar lielu uzmanību klausījās vēsturiskos stāstus un uzdeva daudzus jautājumus. Notiekošajam sekoja līdzi “Vides faktu”, “Laiks vīriem”, “Tēvijas sargs”, Ogres televīzijas un “Ogres faktu” žurnālisti.

Īpašs brīdis pārgājiena laikā bija tikšanās ar aizsardzības ministru Vinetu Veldri, kurš “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai” pasniedza goda rakstu “par ieguldījumu Latvijas jauniešu patriotiskajā audzināšanā un veselīga dzīvesveida popularizēšanā”. Pateicībā par ieguldīto darbu V.Veldre skolai uzdāvināja 10 mācību triecienšautenes.

Pasākuma iniciators, “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas” pārstāvis Egils Helmanis stāsta, ka pārgājiens saistīts ar senu ieceri – apzināt Juglas kauju vietas, tās sakopt un izveidot vēsturisko taku. Atbalstu idejai paudusi arī Ikšķiles novada dome, kuras teritorijā atrodas Juglas kauju vietas. Takas izveidi plānots sākt pavasarī, līdz ar darbiem piemērota laika iestāšanos. E.Helmanis norāda, ka iecerētā taka būs vērtīgs pārgājienu maršruts gan tūristiem, gan ģimenēm, gan arī skolu audzēkņiem, apgūstot vēsturi.

E.Helmanis stāsta, ka “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas” audzēkņiem tiek mācīta cieņa pret savas tautas vēsturi un tās tradīcijām, tajā pat laikā nevēršoties pret svešo. “Mēs nevēršamies pret cittautiešiem, nekurinam nacionālo naidu. Tieši pretēji, uzskatām ka pašiem krieviem būtu jāapskatās cik Latvijā ir viņu tautiešu apbedījumu. No pirmā pasaules kara laikiem vien to ir 400. Daudzas no šīm krievu karavīru apbedījumu vietām ir pamestas novārtā un netiek koptas.” E.Helmanis aicina arī krievvalodīgos kopt savus kapus. "Pirmā pasaules kara laikā mēs ar krieviem karojām plecu pie pleca. Ir jāskatās, kas mūs vieno," viņš piebilst.

“Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas” aizsākumi meklējami 1993.gadā, kad  dibināta sporta apvienība “Duksis”. Pērn “Duksis” mainījis nosaukumu, pārtopot par “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolu”, taču joprojām turpina darbu ar nelabvēlīgo ģimeņu atvasēm, mācot jauniešiem patriotismu un militāro tuvcīņu. Šobrīd skolai ir filiāles 7 Latvijas pilsētās – Ogrē, Limbažos, Liepājā, Jelgavā, Rīgā, Jēkabpilī un Talsos.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

nevajag 
2009-02-23  11:41:27
Nevajag sūtīt Veldrem,Tukišu uzreiz nosviedīs no TP rindām

Helmanis-Veldre! 
2009-02-17  11:02:58
Veldre, Vinet VELDRE, cien. aizsardzības Ministr, Jūs nu gan iecirtāt slapju pļauku savas, tas ir, Tautas Partijas (TP) Ogres nodaļai un tās šefam Jurim TUKIŠŠAM Tieši Juris Tukišs, Ogres domes komitejas priekšnieks aktīvi bīdīja un joprojām bīda projektu lai Egīla HELMAŅA dibinātajai un vadītajai “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai” šogad noņemtu līdz šim bijušo domes piešprici (varbūt Tukišs arī nau tajā vainīgs par 100%, varbūt viņu uz to grūda kāda neatraidama „drauģeļa” roka, bet vienalga vainīgs). Bet Jūs, cien. Ministr, piedalījāties (tātad arī to reklamējot) Egīla Helmaņa skolas rīkotajā pasākumā – 110 cilvēku lielās grupas, pārsvarā jauniešu, pārgājienā pa 1.pasaules kara Juglas kauju vietām. Un – visšaušalīgākais: Jūs, cien. LR Aizsardzības ministr Vinet Veldre, Egila Helmaņa dibinātajai un vadītajai “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai” pasniedzāt Goda rakstu “Par ieguldījumu Latvijas jauniešu patriotiskajā audzināšanā un veselīga dzīvesveida popularizēšanā”, turklāt, pateicībā par ieguldīto darbu, skolai uzdāvinājāt 10 mācību triecienšautenes. TP Ogres priekšnieks Tukišš (un viņa domu-darbu biedri Kārkliņš u.c.) tagad grauž nagus un nevarībā griež zobus. Vai tiešām TP Ogres priekšnieks Tukišš jau laikus neinformēja Jūs, kāds briesmonis, kaitnieks un TAUTAS (TP) ienaidnieks ir tas Egils Helmanis? Nezinu. Tomēr – gods kam gods: Jūs visā šajā samudžinātajā murskulī rīkojāties kā valsts aizsardzības ministram pieklājas, - neraugoties uz partejisko piederību un politiskajām spēlēm. Respect! Aizsūtīšu šo komentāru arī Jums,– lai zināt vairāk, kas notiek Ogrē.

ogrēnieši 
2009-02-16  19:09:09
Sveiciens Helmanim! Un lai veicas arī turpmāk!

ķēvīte 
2009-02-16  17:36:55
Un zirgu dakteris arī klāt. zirgu, manu balto zirgu!

ekstrems 
2009-02-16  17:16:42
Visu cieņu pārgājiena organizētājiem! Tā tik turpināt, ilgu mūžu "Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai" un tās cīnītājiem!

Latviešvalodīgais 
2009-02-16  15:49:39
O, paldies tukšgaita:) Jā, pārgājiens ir super, protams, ka tādi ir vajadzīgi. Un pozitīvi, ka Helmanis tiešām netaisa nekādu noslāņošanos, krievi (nevis krievvalodīgie) arī ir cilvēki, vēsturiski viņi te ir un neko nepadarīsi, vajag sadzīvot.

beidzot 
2009-02-16  15:29:25
sen kaut kas tik pozitīvs un gaišs Ogres faktos nav manīts :-) gribētos vairāk pozitīvisma šajā portālā nevis visu laiku tikai tās briesmu lietas kaut arī par tām ir jāraksta.

tukšgaita 
2009-02-16  15:21:49
Latviešvalodīgais, kā man patīk tavs domu gājiens! beidzot kāda radniecīga dvēsele. Saki, un ko tu domā par pārgājienu, vai tāds maz ir vajadzīgs?

mamma 
2009-02-16  14:50:55
neticami un skaisti, ka tik daudzi jaunieši interesējas par vēsturi!

Latviešvalodīgais 
2009-02-16  14:22:18
A tajā gājienā piedalījās kāds igauņvalodīgais vai kāds lietuviešvalodīgais? Jo gan igauņvalodīgie, gan lietuviešvalodīgie karoja Latvijas teritorijā pirmā pasaules kara beigās, vispār arī poļvalodīgie...un gan jau kāds ebrejvalodīgais arī galvu nolika...par baltkrievvalodīgajiem nezinu, varbūt bija arī kāds lībiešvalodīgais, bet nu latgaļvalodīgie noteikti bija...lai dzīvo valodīgie

kaps 
2009-02-16  13:43:01
nu jāpāņvalodīgos un amerikāņvalodīgos neaicināja. Tā valodīgo būšana būtu jāpārtrauc reizi par visām reizēm. Bet par to, ka latviešu patrioti aicina krievus kopt savus kapus dzirdu pirmo reiz... Tad jau laikam nav letiņu skinhedi kā varēja padomāt...

Jānis 
2009-02-16  13:27:03
Jā kruta !

Latviešvalodīgais 
2009-02-16  13:19:33
E.Helmanis aicina arī krievvalodīgos kopt savus kapus. "Pirmā pasaules kara laikā mēs ar krieviem karojām plecu pie pleca. ------------------------- Tad kā viņš īsti aicināja? Aicināja krievus kopt savus kapus vai aicināja krievvalodīgos kopt savus kapus?

skaisti 
2009-02-16  12:58:13
Prieks, ka kāds vēl mūsdienās domā par patriotismu, ka gaidas un skauti vēl elpo un jaunsargi ar mūsu Ogres skolu kopā tik skaistu pasākumu piedzīvo

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības