Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti/Ogres TV
  Publicēts: 2012-05-07  17:28:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Pašvaldība ir cieši sadarbojusies ar Valsts Kontroles revidentiem un daudzi trūkumi novērsti jau revīzijas laikā, komentējot atklātībā nonākušo Valsts kontroles atzinumu, norāda Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs.

Viņš uzsver, ka arī pēc revīzijas aģentūras ir strādājušas, lai uzskaitītie trūkumi un pieļautās nepilnības tiktu novērstas. Šobrīd tiek gatavoti rīkojumi un domes lēmumi, lai ieviestu pilnīgāku pašvaldības aģentūru kontroles sistēmu.

“Kad pašvaldība saņēma pirmo ziņojumu par revīzijā konstatēto, tika sagatavota detalizēta informācija un skaidrojumi Valsts Kontrolei, atspēkojot vairākus revidentu izdarītos secinājumus, un tie vairs nav iekļauti Valsts Kontroles gala ziņojumā. Izanalizējot revīzijā konstatētās nepilnības un konsultējoties ar Valsts Kontroles speciālistiem, pašvaldība ir izstrādājusi pasākumu plānu Valsts Kontroles ieteikumu ieviešanai līdz šā gada 31. oktobrim,” stāsta E.Bartkevičs, “Neiebilstu aktā minētajiem trūkumiem un nepilnībām pašvaldības aģentūru darbībā un piekrītu ieteikumiem aģentūru darbības nodrošināšanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.  Tai pat laikā gribu uzsvērt to, ka nekas nav izšķērdēts un neviens neko nav piesavinājies, un tas ir būtiski, ka arī revīzija laikā šādi fakti netika konstatēti. Cītīgi strādājam, lai izpildītu valsts Valsts Kontroles ieteikumus.”

E.Bartkevičs atzīst, ka Valsts Kontrolei, pārbaudot dokumentāciju, neradās pārliecība, ka viss atbilst normatīvo aktu prasībām. “Tas nozīmē, ka ir gadījumi, kad neesam rīkojušies atbilstoši likumiem un normatīvajiem aktiem. Taču tas nav darīts ļaunprātīgi vai piesavināšanās nolūkā, bet gan tādēļ, ka diemžēl mūsu valstī daudzi likumi un Ministru kabineta noteikumi ir pretrunā ar reālo dzīvi un laiku. Par to daudzkārt ir runāts, Latvijas Pašvaldību savienības valdei tiekoties ar premjeru, taču bez panākumiem. Kā rīkoties aģentūrai, ja steidzami jānovērš, piemēram, avārija ūdensapgādes vai siltumapgādes sistēmā? Ja iepirkumu darbu veikšanai organizēs parastajā kārtībā, tad avāriju ilgi neizdosies novērst, līdz ar to nevarēs nodrošināt attiecīgā pakalpojuma sniegšanu iedzīvotājiem. Kā rīkoties, ja iepirkuma rezultātā izvēlētais šķeldas piegādātājs paziņo, ka kurināmo tomēr nepiegādās? Kamēr rīkos jaunu iepirkumu, pienāks pavasaris un apkures sezona būs beigusies,” tā E.Bartkevičs.

Nākamnedēļ, domes komiteju sēdes laikā deputāti tiks iepazīstināti ar revīzijas aktu un pasākumiem konstatēto trūkumu novēršanai. Pašlaik tiek gatavoti rīkojumi aģentūru vadībai, iecerēts pārskatīt agrāk pieņemtos domes lēmumus saistībā ar aģentūru darbību, tostarp arī par darba algām un piemaksām, lai tiktu ievēroti valstī noteiktās vienotā atalgojuma sistēmas prasības par īres maksu noteikšanu un citiem aģentūru darbības jautājumiem.

Jau izskanējis, ka Valsts kontrole veikusi pārbaudes piecās Ogres novada pašvaldības aģentūrās Ogrē - „Mālkalne”, „Dziednīca”, „Ogres novada kultūras centrs” un „Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra”, bet Suntažos pašvaldības aģentūrā „Rosme”. Veicot likumības revīziju par Ogres novada pašvaldības izveidoto aģentūru darbību, Valsts kontrole ir konstatējusi nepamatotu izmaksu iekļaušanu aģentūru pakalpojumu izcenojumos, negūtus ieņēmumus par aģentūru sniegtajiem pakalpojumiem, Publisko iepirkumu likumā noteikto procedūru neievērošanu, pašvaldības funkciju izmaksu un darbinieku atlīdzības nepamatotu palielinājumu.

Valsts Kontrole secinājusi, ka Ogres novada dome, veidojot aģentūras vairāku pašvaldības uzdevumu īstenošanai un ar tiem saistīto pakalpojumu sniegšanai, nav nodrošinājusi šo aģentūru darbības plānošanas dokumentu izstrādi, nav noteikusi to darbības rezultatīvos rādītājus, kā arī nav pietiekami uzraudzījusi aģentūru darbību.

Revīzijā Ogres novada pašvaldībai ir sniegti deviņi ieteikumi aģentūru pārvaldības, ieņēmumu, izdevumu un ar tiem saistīto iepirkumu jomā ar mērķi nodrošināt pašvaldības institucionālās sistēmas pilnveidošanu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Kontrole 
2012-05-08  08:26:09
piekrītu bullim.ja nekā krimināla nav tad naf ko satraukties

vau 
2012-05-07  21:43:58
suni rei bet karavana iet taljak

Aina 
2012-05-07  18:05:56
diemžēl jāpiekrīt ka cilvēks pirmā vietā, kad piem. avārija tad nesēdēt un negaidīt konkursu bet salabot, bet birokrātiem jau to nesaprast

bullis 
2012-05-07  17:33:36
nekļūdas tik kas nekā nedara

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības