Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-05-07  14:36:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, 4. maijā, Ogres kultūras centrā tika godināti tie ogrēnieši, kuriem šogad piešķirts Ogres Goda pilsoņa nosaukums, kā arī notika svētkiem veltīts koncerts.

Klātesošos uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, kura atgādināja par mūsu valsts nozīmīgākajiem vēstures notikumiem, tos rezumējot ar vārdiem: „Tautas vienotība un spēks uzvarēja -  mēs esam neatkarīgas valsts iedzīvotāji un varam būt lepni, ka jau trešo gadu desmitu dzīvojam neatkarīgā Latvijā! Mēs esam viena no tām mazliet vairāk kā 50 tautām pasaulē, kurai ir sava valsts un valoda. Tikai apmēram vienai piektajai daļai nāciju uz pasaules ir šādas privilēģijas, varam par to būt lepni.

V.Pūķe atzina, ka, gadiem ritot, turpinājies grūts un sarežģīts process – valsts atjaunošana, ko varētu salīdzināt ar kādas senas un lielas dzimtas mājas atjaunošanu - tādas mājas atjaunošanu, kuras pamatakmeņi likti 1918. gada 18. novembrī. „Jāatzīst, ka šajos gados ir izcīnīts daudz – mēs esam Eiropas Savienības valstu saimē, esam Apvienoto Nāciju organizācijā, NATO, kas liecina, ka esam pasaules apritē, bet arī turpmāk mums daudz spēka un darba jāpieliek, lai mūsu valsts veidotos par skaistu, brīvu, demokrātisku zemi, kur ikviena paaudze justos laimīga. Šodien gribu teikt paldies par katra cilvēka ieguldījumu un darbu, atjaunojot savu dzimtu, pilsētu, savu valsti, jo tikai kopā mēs viņu celsim un varēsim sasniegt iecerētos mērķus. Un katras paaudzes uzdevums ir šo darba tikumu, celtniecību nodot saviem bērniem un bērnubērniem. Lai vārdi „Gods kalpot Latvijai!” būtu katra cilvēka goda pienākumus, lai šie vārdi būtu ar sirdi teikti un ar sirdi darīti. Dievs, svētī Latviju!” savu uzrunu noslēdza priekšsēdētāja vietniece.

Uzņēmējam un autosportistam Andrim Dambim Ogres Goda pilsoņa nosaukums piešķirts 2012. gada 16. februārī par Ogres vārda popularizēšanu pasaulē un inovatīvo uzņēmējdarbību autosacīkšu mašīnu izgudrošanā un būvniecībā. V. Pūķe viņam pasniedza Ogres Goda pilsoņa nozīmīti. A. Dambis, saņemot apbalvojumu, atklāja, ka šis apbalvojums viņam ir pārsteigums: „Liels paldies pašvaldībai par šī nosaukuma piešķiršanu. Pēdējos 25 gadus esmu strādājis Ogrē un līdz šim brīdim esmu ļoti centies popularizēt Ogres vārdu gan savās auto sporta gaitās visā pasaulē, gan būvējot elektrisko mašīnu. Domāju, ka Ogres simbols -  trīs zaļās priedes ļoti labi iet kopā ar tuvāku un tālāku elektroautomobiļu nākotni. Ogre varētu būt pirmā pilsēta Latvijā, kur ir visvairāk elektriskās mašīnas, elektrisko mašīnu uzlādes vietas un svaigākais gaiss.”

Savukārt 2012. gada aprīlī Ogres novada domes deputāti apstiprināja priekšlikumu Ogres Goda pilsoņa nosaukumu piešķirt ārstei neiroloģei Dzidrai Eidukai un Ogres politiski represēto kluba priekšsēdētājam Ivaram Kaļķim.

Dz.Eidukai Goda pilsoņa nosaukums piešķirts par mūža ieguldījumu iedzīvotāju veselības aprūpē. Saņemot augsto apbalvojumu, ārste teica: „Mīļie ogrēnieši! Paldies par man dāvāto uzticību šo ilgo gadu garumā, es centīšos to turpināt savu iespēju un veselības robežās. Lai Dievs svēta mūsu pilsētu un valsti!”

Ogrēniešiem pateicās arī I. Kaļķis: „Vispirms vēlos pateikties Ogres politiski represēto klubam par izvirzīšanu šī nosaukuma piešķiršanai, kā arī domes deputātiem, kuri izvirzīto priekšlikumu pieņēma un apstiprināja. Liktenis man bija lēmis nokļūt Ogrē un iemīlēt šo pilsētu. Strādājot sabiedriskos darbos, esmu nodarījis pāri savai ģimenei, atrāvis kādu stundiņu no savas personiskās dzīves, ceru, ka mana ģimene man to piedos. Šis goda pilnais nosaukums man par pienākumu uzliek strādāt un savus pienākumus pildīt vēl apzinīgāk. Tiešām, liekot roku uz sirds, gribu sacīt, ka gods kalpot Ogrei un represētajiem.”

Pēc Ogres Goda pilsoņu godināšanas sekoja svētku koncerts, kurā uzstājās Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas un Birzgales pamatskolas 5. – 9. klašu apvienotais koris (diriģentes Maira Līduma, Linda Ivanova, koncertmeistare Inese Martinova), Rīgas Skolēnu pils koklētāju ansamblis „Austriņas” (mākslinieciskā vadītāja I. Tauriņa), Ķeguma Komercnovirziena vidusskolas 10., 11. klases teātra kopā (skolotāja S. Bērziņa), kā arī Ogres skolotāju kamerkoris (koncertmeistare Gunta Trasune, diriģente Ilze Kūle).

Pasākumu vadīja Anita Ausjuka, Ogres novada pašvaldības kultūras pasākumu organizatore, savukārt koncerta mākslinieciskā vadītāja – Ilze Kūle.

Pēc svinīgā pasākuma Ogres Goda pilsoņi un valsts ordeņiem apbalvotie ogrēnieši tikās Ogres Vēstures un mākslas muzejā, kur svētku atmosfērā iepazinās ar muzeja darbu un ekspozīcijām.

   

   

   

   

   

   
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības