Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-05-02  12:38:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

Pašās aprīļa beigās – 28. aprīlī, Madlienas pagastmājā pulcējās prāvs sveicēju pulciņš, lai godinātu Lauksaimnieku statūtsabiedrības asociācijas valdes priekšsēdētāja vietnieku, ekonomikas zinātņu doktoru Jūliju Beļavnieku. Turklāt par nopelniem Latvijā labā J. Beļavniekam 4. maijā Rīgā tiks pasniegts IV šķiras Atzinības krusts.

   

J.Beļavnieks pirms 80 gadiem pasaulē nāca Madonas rajona Ļaudonas pagastā. Pēc Bulduru dārzkopības tehnikuma absolvēšanas viņš norīkots darbā uz Saldus rajonu, kur sākumā strādāji par agronomu Remtes Mašīnu un traktoru stacijā un vēlāk ievēlēts par kolhoza „Vienība” priekšsēdētāju. Sekojuši trīs gadi obligātajā dienestā padomju armijā.

 

1957. gadā J. Beļavnieks nonāca Ogres rajonā un sāka strādāt jaunizveidotajā padomju saimniecībā „Madliena” – sākumā par galveno agronomu, bet no 1959. gada par saimniecības direktoru.

J.Beļavnieks sekmēja Madlienas pagasta, tolaik ciema, izaugsmi – uzceltas dzīvojamās mājas, bērnudārzs, kultūras nams un daudzas citas ēkas, iekopti lauki. „Tolaik galvenais uzdevums bija ražošanas nodrošināšana, nozaru attīstība, tomēr paralēli strādājām, lai saimniecības darbiniekiem un citiem ciema iedzīvotājiem būtu nodrošināti normāli sadzīves un kultūras apstākļi. 40 % kapitālieguldījumu veltījām sadzīves un kultūras ēku celtniecībai, 60 % - ražošanas ēku būvniecībai. Viss tika veidots sistemātiski un plānveidīgi. Pirmā sabiedriskas nozīmes ēkā – kultūras nams, ekspluatācijā tika nodots 1965. gadā, pēc diviem gadiem pabeigta bērnudārza celtniecība, kas vēlāk tika paplašināts no 90 uz 180 vietām. Drīz tapa arī vidusskola un tās sporta komplekss. Par citu resoru līdzekļiem uzcēlām tirdzniecības centru, sadzīves pakalpojumu paviljonu un daudzas citas ēkas,” paveikto atminas J. Beļavnieks, kuram Madlienā aizritējuši 54 dzīves un darba gadi. Tieši šī progresīvā saimniekošana ieintriģēja I. Ziedoni,  un tapa grāmata „Tik un tā”, savukārt pats J. Beļavnieks, atskatoties uz paveikto un savas dzīves līkločiem, 2011. gadā izdevis grāmatu „… bet tā bija”.

„Gadi virzās tikai uz priekšu… jācenšas, kamēr var saglabāt skaidru prātu, sekmēt lietas, kuras var ietekmēt, palīdzēt asociācijai, Latvijas saimniecībām un Madlienai. To, kas paveikts, nebūtu iespējams izdarīt bez speciālistu un visa saimniecības kolektīva  kopīga darba un atbalsta. Paldies jums, kolēģi, par sadarbību un sapratni! Paldies arī pagasta un novada vadībai,” uzrunājot ciemiņus, atzina J. Beļavnieks.

Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācijas valdes priekšsēdētāja Aija Balode uzsver, ka J. Beļavnieks biedrības dibinātājs 1997. gadā un pirmais valdes priekšsēdētājs līdz pat 2008. gadam, vienmēr modri sekojis tās attīstībai. Jūlijs, pateicoties savam pamatotajam viedoklim, neatlaidībai un precīzajiem aprēķiniem, iemantojis cieņu un respektu ne tikai kolēģu vidū, bet arī valdības gaiteņos. „Mūsu biedrības vārdā vēlam Jūlijam možu garu un prātu arī turpmākos gadus. Lai vēl ilgi mirdz tev ceļazvaigzne, darbi veicas, gaišas dienas rit,” jubilāram vēlēja A. Balode.

Jubilāru sveica arī kolēģi no SIA „Madliena 2”, kas izveidojusies uz J. Beļavnieka vadītās saimniecības bāzes. „ Jūlijs mūs vienmēr ir atbalstījis, nekad nav liedzis padomu un savu bagātīgo darba pieredzi, kā arī, kā tagad moderni saka - lobējis mūsu saimniecību valsts institūcijās! Jūlijs vienmēr bijis līdzās, mērķtiecīgi un neatlaidīgi strādājis, tādēļ arī darba devums saimniecībai nav novērtējams un aprēķināms,” ir pārliecināti kolēģi, kuru labajiem vārdiem pievienojās arī citi, pasniedzot ne tikai ziedus un citas dāvanas, bet arī jubilejas torti un zīmētu jubilāra pašportretu.

Par ieguldīto un paveikto darbu J. Beļavniekam pateicās arī Ojārs Atslēdziņš, Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs, kurš atzina, ka jubilāra darba organizēšanu un attieksmi pret darbiniekiem ikviens var ņemt par labu piemēru, un pasniedza simbolisku dāvanu – Madlienas pļavu augļus – medu.

Savukārt Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs J. Beļavniekam vēlēja veselību un izturību, un, atminoties savu pieredzi, esot Ogres rajona dzīvokļu pārvaldes priekšnieka amatā, kad pie viņa darbā vēlējās stāties 102 gadus vecs krāšņu mūrētājs, vēlēja, lai pēc 20 gadiem jubilārs arī būtu tikpat enerģisks un aktīvs. Vēlot veselību un izturību, priekšsēdētājs pasniedza Atzinības rakstu par mūža ieguldījumu lauksaimniecības attīstībā Ogres novadā.

Par nopelniem Latvijas labā J. Beļavniekam piešķirts Atzinības krusts. „Ko tas man nozīmē? To, ka tiek atzīti tie darbi, ko esmu veicis saimniecībā, kā arī paveiktais Madlienā un Latvijā kopumā asociācijas un lauksaimnieku labā,” augsto valsts apbalvojumu vērtē madlienietis.

Līdzās sasniegumiem darbā Jūlijs un Velta Beļavnieki izaudzinājuši meitu Indru, kura vada Madlienas būvvaldi, un Vitu, kura strādā žurnālistikā, kā arī priecājas par četru mazbērnu panākumiem. Nozīmīgajā dzīves jubilejā sveicēju pulkam pievienojās arī Indra, kura ir pārliecināta, ka tētim šobrīd nav nepieciešams nekas vairāk kā veselība, optimisms un pozitīvs skatījums uz dzīvi, jo visu mūžu un vēl aizvien jubilārs atrodas aktīva darba procesā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības