Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-02-10  09:27:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Kā ik gadu, arī domes 2009.gada budžeta sociālās aizsardzības sadaļā iekļauts finansējums Egila Helmaņa vadītajai organizācijai, darbam ar nelabvēlīgiem pusaudžiem.

Iepriekš finansējums piešķirts sporta apvienībai „Duksis”, kas nu ieguvis „Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas” vārdu.

Deputāts Juris Tukišs pauž neizpratni par to, ka finansējums šai organizācijai paredzēts sadaļā „sociālā aizsardzība”, nevis „sports”. Domes finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Silvija Velberga skaidro, ka „vēsturiski tā ir iegājies,” jo finansējuma mērķis ir nevis sporta aktivitātes, bet darbs ar nelabvēlīgiem pusaudžiem.

„Tas, ka vēsturiski kaut kas tāds ir iegājies, nenozīmē, ka mums vēsturiski būtu kaut kas tāds jāturpina,” norāda J.Tukiša biznesa partneris, deputāts Gunārs Kārkliņš, kuru E.Helmanis iepriekš intervijā nosaucis par savu draugu un bērna krustēvu. Aizvadītajā gadā ar G.Kārkliņa atbalstu pie E.Helmaņa sākuši trenēties novada pašvaldības policijas darbinieki. Šobrīd G.Kārkliņš pauž kritiku gan par E.Helmaņa vadīto skolu, gan pašvaldības policiju (jau ziņots, ka pēc pārrunām ar amatpersonām pašvaldības policijas priekšnieks M.Preimanis piekritis iesniegt atlūgumu).

Aicina rīkot konkursu

„Ir zināma kārtība, kādā tiek piešķirts atbalsts,” teic deputāte Ilga Vecziediņa, paužot viedokli, ka domes finansējums jāpiešķir konkursa kārtībā. „Sociālo darbu veic daudzi,” norāda I.Vecziediņa, „Kāpēc ar nelabvēlīgajiem pusaudžiem jāstrādā tieši „Militārās tuvcīņas un patriotiskās audzināšanas skolai”? Varbūt, ka arī citi to var darīt?”

„Ja mēs budžetā viņu pa taisno iebalsojam, tad vairāk nav vajadzīgi nekādi konkursi,” norāda J.Tukišs, vēršot uzmanību uz to, ka šobrīd, tāpat kā iepriekš, E.Helmaņa vadītajam klubam paredzētais finansējums pilsētas budžetā iekļauts tādā formā, kas neparedz konkursa rīkošanu.

Savukārt deputāts Pēteris Dimants uzskata, ka „mēs nepārvarēsim krīzi, pārtraucot finansēt organizāciju, kas jau daudzus gadus strādā ar nelabvēlīgajiem pusaudžiem. No ētikas viedokļa šis nebūtu tas jautājums, ko vajadzētu skatīt šādā veidā.” P.Dimants pauž viedokli, ka „prasot likumību, mēs metam ēnu, ka notiek nelikumība.”

„Uz šodienu tas tā noteikti ir, es pievienojos Vecziediņas kundzei,” teic J.Tukišs. „Ar valsts un pašvaldības naudu tā nerīkojas.” J.Tukišs aicina sakārtot domes finansiālās attiecības ar biedrību tā, kā to prasa likumdošana, bet G.Kārkliņš - „ievirzīt likumīgā gultnē visu to, kas notiek.” Deputāti vienojušies, ka „Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai” jāsagatavo izsmeļoša atskaite, norādot ar kādiem bērniem tiek strādāts, kādā veidā un kādi ir rezultāti.

Dome uzņēmusies saistības

Atbildot deputātu izteikumiem, E.Helmanis vērš uzmanību uz to, ka viņa vadītā organizācija darbojas no 1993.gada un ir piesaistījusi aptuveni ap 100 000 eiro projektu līdzfinansējumam. „Ir piedalījusies arī Ogres novada dome ar saviem solījumiem, ka viņa uzturēs šo dalību,” norāda E.Helmanis, „Mums par šiem līdzekļiem ir izremontēta zāle, ir iekārtota sporta zāle, iekārtota datortelpa, sapirkts inventārs – sniega dēļi, slēpes. To visu lieto sociālā riska grupas pusaudži, kuri citādi to nevarētu atļauties. Ja jūs maināt virzienu, ko desmit gadu laikā esat ieturējuši, tad jums ir jāiepazīstas ar dokumentiem un saviem solījumiem.”

E.Helmanis „Ogres faktiem” skaidro, ka „Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola” ir bezpeļņas organizācija, kuras galvenais mērķis ir nodarboties ar nelabvēlīgiem pusaudžiem un atdzīvināt patriotismu Ogres novada un Latvijas iedzīvotāju vidū. „Mēs par nodarbībām neņemam naudu, neviens, kas tās apmeklē, par tām nemaksā, bet par to, ka pie mums trenējas, puiši skalda malku novada iedzīvotājiem, palīdz veciem cilvēkiem. Ja mūsu organizācija sāk kādam traucēt vai acīs griežas pārāk spēcīgi, tad lai arī viņi pieņem to lēmumu,” teic E.Helmanis.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8. 

Biedrs 
2009-02-21  08:13:46
Pilnīgi atbalstu E. Helmaņa darbu un tikai var apbrīnot, cik daudz tajā viņš sevi ir ielicis.

Retais 
2009-02-18  15:12:59
Shekspiir, vai tieshaam uzskati, ka visu savu buzhetu dome dod tikai Helmanim?

Šekspīrs 
2009-02-18  09:55:23
Runa nav tik daudz par Helmani, kā par Ogres domi. CIK naudas pa šiem gadiem ir piešķirts t.sauc. Helmaņa klubam? KAD un VAI VISPĀR veikts līdzekļu AUDITS? VAI ir audzēkņu uzskaite kaut vai par pēdējiem 5 gadiem? CIK ir REĢISTRĒTU audzēķņu KAS domē seko līdzi līdzekļu izlietojumam? Tā taču ir pašvaldības, tātad mūsu nauda. Kāpēc naudu nedod citiem, bet Helmanim dod? Kāds ir par to padomājis! Kur ir Ogres domes skaidrojums?

Retais 
2009-02-17  22:21:37
Par sportu runaajot. Pie Egila tachu neviens netrenneejas sacensiibaam un nepiedalaas tajaas, bet maacaas izdziivot reaalaas biistaaas situaacijaas.

Latviešvalodīgais 
2009-02-17  21:25:31
luni, nezodz svešu niku....100% varu garantēt, ka tu neesi Ogreneta Lunis....jo tik dumš viņš nav.

lunis māmiņai 
2009-02-17  20:15:22
Ko tāda satraukta, māmiņ? Vai tik nebūs trāpīts desmitniekā?! Aizej pie psihoterapeita! Šķiet ir pēdējais laiks. Laikam Tevi neviens vairs nefotografē... Bet bija labas bildes!

māmiņa-LUNIM 
2009-02-17  16:57:40
GLUPAIS LUNI, NESMIRDINI ĒTERU, EJ UZ OGRENETU- TO BEDRI, TUR TU ESI AUTORITĀTE, ROKAS NOST NO EGĪLA. LABĀK PASTĀSTI VISIEM, KĀ JAUNAS MEITENES FOTOGRĀFĒJI SAVAM SEX PORTĀLAM, PAGRIMUŠAIS CILVĒKS. DIEZVAI PAŠAM GRIBĒTOS LAI TAVA MEITA TĀDĀ VEIDĀ TIKTU IZMANTOTA. PUVEKLIS TĀDS.

Helmanis rulzz!!! 
2009-02-17  11:08:39
Veldre, Vinet VELDRE, cien. aizsardzības Ministr, Jūs nu gan iecirtāt slapju pļauku savas, tas ir, Tautas Partijas (TP) Ogres nodaļai un tās šefam Jurim TUKIŠŠAM Tieši Juris Tukišs, Ogres domes komitejas priekšnieks aktīvi bīdīja un joprojām bīda projektu lai Egīla HELMAŅA dibinātajai un vadītajai “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai” šogad noņemtu līdz šim bijušo domes piešprici (varbūt Tukišs arī nau tajā vainīgs par 100%, varbūt viņu uz to grūda kāda neatraidama „drauģeļa” roka, bet vienalga vainīgs). Bet Jūs, cien. Ministr, piedalījāties (tātad arī to reklamējot) Egīla Helmaņa skolas rīkotajā pasākumā – 110 cilvēku lielās grupas, pārsvarā jauniešu, pārgājienā pa 1.pasaules kara Juglas kauju vietām. Un – visšaušalīgākais: Jūs, cien. LR Aizsardzības ministr Vinet Veldre, Egila Helmaņa dibinātajai un vadītajai “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolai” pasniedzāt Goda rakstu “Par ieguldījumu Latvijas jauniešu patriotiskajā audzināšanā un veselīga dzīvesveida popularizēšanā”, turklāt, pateicībā par ieguldīto darbu, skolai uzdāvinājāt 10 mācību triecienšautenes. TP Ogres priekšnieks Tukišš (un viņa domu-darbu biedri Kārkliņš u.c.) tagad grauž nagus un nevarībā griež zobus. Vai tiešām TP Ogres priekšnieks Tukišš jau laikus neinformēja Jūs, kāds briesmonis, kaitnieks un TAUTAS (TP) ienaidnieks ir tas Egils Helmanis? Nezinu. Tomēr – gods kam gods: Jūs visā šajā samudžinātajā murskulī rīkojāties kā valsts aizsardzības ministram pieklājas, - neraugoties uz partejisko piederību un politiskajām spēlēm. Respect! Aizsūtīšu šo komentāru arī Jums,– lai zināt vairāk, kas notiek Ogrē.

policists 
2009-02-16  13:45:56
par sarkano gaismu nezinu, bet ātri braukt gan viņam patīk. a kursh gan negrēko?

policists 
2009-02-16  13:14:34
par sarkano gaismu nezinu, bet ātri braukt gan viņam patīk. a kursh gan negrēko?

bauma 
2009-02-16  09:50:29
A man atkal viena tante teica, ka Helmanis it kā esot vienreiz ielu šķērsojis pie sarkanās gaismas un divreiz nošķaudījies roku mutei priekšā nepielicis!!!!

lunis 
2009-02-16  09:09:41
Pirms dažiem gadiem OPV bija tāds fizkultūras skolotājs Helmanis, kurš nenoturēja stundas, nerakstīja žurnālu un beigu beigās tika palūgts. Vai nav gadījumā radinieks tam lielajam Ogres patriotam? Bet Gansam par to izglītību tiešām nav ko cepties. Ogres domē lielākoties visi bez izglītības!

Sptīdītis 
2009-02-16  08:57:34
Lasot šos apmelojumus par Egila klubu caur kuru tik daudz bērni ir izgājuši kā cilvēkiem nau neērti rakstīt melus! Mans puika arī staigāja uz nodarbībām un mēs bijām priecīgi, ka puiku kas interesē.Labie darbi paliek labie darbi un nekādi meli viņus nevar nomelnot! Vienmēr būs cilvēki kas dara un kas apliek!

gansam 
2009-02-15  23:58:39
Tev liekās ka Helmanis visas aktivitātes savas ir pakārtojis priekš vēlēšanām jau no 93 gada?

Skaudība 
2009-02-15  23:52:20
Helmaņa klubs kurā viņš vada nodarbības pastāv no 1993 gada.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības