Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2009-02-06  23:35:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes deputātam, domes administratīvās komisijas vadītājam Jānim Latišam daļēji piederošais uzņēmums "Impero Investment" nosvinējis 5 gadu pastāvēšanas jubileju.

Firma dibināta 2003.gadā, lai palīdzētu uzņēmumiem dažāda veida juridisko jautājumu risināšanai. "Ar privātpersonām strādājam ļoti maz," atzīst J.Latišs.

"Impero Investment" dibinājuši pieredzējuši juristi, tiesa gan, pastāvēšanas pirmajā gadā gājis smagi. "Divas reizes mēģinājām reklamēties "Kaleidoskopā", taču bez rezultāta," atceras J.Latišs, norādot, ka kopš tā laika vienīgā reklāma bijusi esošo klientu atsauksmes. Un tās bijušas labas - "Impero Investment" klienti šobrīd ir viena banka, līzinga kompānija, vairāki lielākie Ogres uzņēmumi, kā arī daži Latvijā pazīstami uzņēmumi no Rīgas.

"Impero Investment" līdzšinējo darbību J.Latišs vērtē kā ārkārtīgi veiksmīgu. Darbinieku skaits uzņēmumā kopš dibināšanas trīskāršojies, daļa darba smaguma tiek dalīta ar citām juridisko konsultāciju firmām. J.Latišs atzīst, ka darba apjoms īpaši pieaudzis krīzes sakarā, kad bankas un līzinga firmas arvien biežāk izmanto "Impero Investments" juridisko attiecību kārtošanai ar parādniekiem. Tiesa gan, parādu piedziņa uzņēmuma kopējā darba apjomā joprojām sastāda tikai apmēram 10 procentus.

Aizstāvot klientu intereses tiesu instancēs, nākas secināt, ka arī tiesneši ir cilvēki, kuri var kļūdīties. J.Latišs norāda, ka pēdējā laikā virkne pirmās instancesu tiesas lēmumi bijuši diezgan dīvaini. Tos pārsūdzot, Augstākas instances tiesa lēmusi citādi. "Sanāk, ka pirmo instanču tiesneši nav zinājuši vai izpratuši attiecīgos likuma pantus," domā J.Latišs.

J.Latišs kopš 2004.gada ir Ogres novada domes deputāts. Juridiskās zināšanas noder gan deputāta darbā, gan vadot administratīvo komisiju. Domes juridiskā dienesta līmeni vērtē kā ļoti augstu. "Manuprāt, juridiskajā nodaļā strādā profesionāli cilvēki," savu viedokli skaidro J.Latišs, "Protams vienmēr ir kādas nianses, kas jurista darbā var paslīdēt garām, it sevišķi, ja tie nav ikdienā ierasti jautājumi. Tādēļ gan Ikšķiles, gan arī Rīgas domei ir gan savi juristi, gan arī sarežģītākos jautājumos tiek izmantoti juridisko firmu vai advokātu pakalpojumi. Šādu praksi ieteiktu arī Ogres novada domei." "Impero Investment" pakalpojumus domei J.Latišs gan nepiedāvātu, lai nerastos interešu konflikts.

Kā domes administratīvās komisijas vadītājs J.Latišs izskata arī pašvaldības policijas sastādītos protokolus un pieņem lēmumus par sodu piemērošanu. Krīzes apstākļos administratīvo pārkāpumu skaits gan nav būtiski pieaudzis. J.Latišs atzīst, ka tikai retais no pašvaldības policijas darbiniekiem saskāries ar juridisko apmācību. Viņiem svarīgi pārzināt vismaz ikdienā biežāk risināmo jautājumu juridiskās nianses. "Bieži gadās neuzmanības kļūdas, piemēram, protokolā nenorādot atbilstošo panta apakšpunktu vai adekvāti neizvērtējot situāciju," skaidro J.Latišs, "Tādi gadījumi ir bijuši un ir sanācis tā, ka mēs esam spiesti tās lietas izbeigt. Piemēram, kādu laiku atpakaļ bija sastādījuši protokolu par pārkāpumu fiziskai personai, kaut arī jāatbild bija juridiskai. Saistošo noteikumu pants šajā gadījumā nepieļāva fiziskas personas sodīšanu, līdz ar ko par paveikto pārkāpumu neviens netika saukts pie atbildības."

Iepriekš J.Latišs divus gadus bijis SIA "Arko Real Estate" Ogres filiāles vadītājs, taču, sakarā ar krīzi, Ogres filiāle tikusi slēgta. Darbs ar nekustamajiem īpašumiem gan nav beidzies - to turpina "Impero Investments", nekustamo īpašumu projekta attīstīšanai iegādājoties zemes gabalu Ikšķiles novadā.

"Es strādāju godīgi” teic deputāts, “Oponentu centieni dažreiz ir smieklīgi, man nav bail, ka man varētu kaut ko pārmest, ka es būtu kaut ko pretlikumīgu izdarījis. Visu daru likuma noteiktajās robežās un naktīs mierīgi guļu, man nav par ko uztraukties.” Par presē izskanējušajiem pārmetumiem J.Latišs teic - bieži vien no mušas tiek uzpūsts zilonis, fakti sagrozīti. Dažāda veida kritika esot normāla parādība attiecībā pret publisku personu.

Arī par interneta komentāriem satraukties neesot jēgas - likumdošana pašlaik nav tā sakārtota, lai par tajos paustajām ķengām varētu vērsties tiesībsargājošos orgānos. “Nākotnē, domāju, ka šis jautājums tiks risināts. Tiesnešiem ir bijuši semināri šajā sakarā, likumdošanas nepilnības ir apzinātas,” teic J.Latišs paužot viedokli, ka nākotnē iespējamas izmaiņas krimināllikumā, paredzot atbildību arī par interneta komentāriem. “Šobrīd policijai nav pamata noskaidrot komentētāju IP adreses, ja tā nav policijas piekritības, bet privātās sūdzības lieta. Līdz ar to policijai nav pamata noskaidrot un sniegt ziņas par pārstāvi, kurš izplatījis šīs ziņas. Viens no veidiem varētu būt izmaiņas likumdošanā un turpmāk šo izmeklēšanu varēs veikt policija, noskaidrojot interneta komentāra autoru," atzīst jurists.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

hihihi 
2009-02-09  17:16:15
"Es strādāju godīgi” teic deputāts, "tāpēc godīgi mēģināju privatizēt domei piederošo zemi, kuru tā bija nekaunīgi paturējusi pašvaldības funkciju nodrošināšanai. Bet man tā zeme ir vajadzīgāka!! Tāpēc iesūdzēju domi tiesā."

Čība 
2009-02-09  17:03:37
neinvestējas ko?!

vai tā? 
2009-02-09  15:08:12
cik noprotu, tad stāsts ir par firmas jubileju + īpašnieka⁄deputāta viedoklis par šo un to. Kāpēc gan ne?

Kris 
2009-02-09  15:04:52
Par firmu dzirdējām daudz, bet kas ir darīts pašvaldības labā. Godīgi skot, es pirmo reizi dzirdu, ka mums ir tāds deputāts.

Reklāma 
2009-02-09  15:00:05
Jā, tīrs reklāmraksts, cik maksā?

Usne 
2009-02-09  12:32:25
Vai šim rakstam neboja jāatrodas reklāmrakstu sadaļā?

seniors 
2009-02-09  11:15:03
Jānis ir īsts profesionālis, cilvēks ar mugurkaulu!

juniors 
2009-02-09  09:49:31
Šķiet uzticams,kaut vai tāpēc ,ka nečupojās ar ZVAIGZNĒM(G.K.,P.D.,L.T.un tt)

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības