Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-03-23  16:34:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Turpinot cīņu par Ogres novada ģerboni, vakar pašvaldības vadītājs Edvīns Bartkevičs un galvenais mākslinieks Krišs Skrastiņš tikās ar Heraldikas komisijas locekļiem.

Kaut arī Heraldikas komisijas saskaņojumu jau pirms diviem gadiem apstiprinātajam ģerbonim iegūt vēl neizdevās, panākta svarīga vienošanās – saskaņota iecere Ogres pilsētas ģerboni pārveidot par novada ģerboni. Proti, pašvaldība novada ģerboņa izstrādē varēs pieturēties pie vēsturiskā Ogres pilsētas ģerboņa, saglabājot trīs priedes kā mūsu mežu bagātību simbolu un vienojošo elementu ģērbonī. “Mēs esam savas priedes aizstāvējuši, Ogres priedes ir nosargātas,” ar gandarījumu teic E.Bartkevičs.

Heraldikas komisijas locekļiem gan vēl bijuši iebildumi pret esošajiem krāsu salikumiem, kas neesot veidoti pēc labākajiem ģerboņu paraugiem. Kā iespējamie risinājumi minētas zelta priedes uz zila fona vai melnas uz sudrabaina. Nākamo skiču sagatavošanai dots mēnesis – līdz nākamajai Heraldikas komisijas sēdei. Ja beidzot izdosies saņemt Heraldikas komisijas saskaņojumu, jaunais ģerbonis vēl būs jāapstiprina Ogres novada domes deputātiem.

"Ogres fakti" jau ziņoja, ka drīz pēc teritoriālās reformas, pašvaldība 2010.gadā apstiprināja arī jauno Ogres novada ģerboni. To gan vēl joprojām nav akceptējusi Valsts Heraldikas komisija.

Jaunā ģerboņa metu izstrādē savulaik iesaistījusies virkne mākslinieku, kas pie galīgā risinājuma nonākuši pilsētas galvenā mākslinieka Kriša Skrastiņa vadībā. Par Ogres novada ģērboni kļuvis līdzšinējais Ogres pilsētas ģērbonis, to papildinot ar deviņiem viļņiem, kas simbolizē deviņiem Ogres novadam pievienotos pagastus. Jau 2010.gada 11.martā pašvaldībai nosūtīts Valsts Heraldikas komisijas atzinums, kurā komisija ieteikusi atteikties no vēsturiskā ģerboņa izmantošanas un veidot pilnīgi jaunu novada ģerboņa attēlu. Heraldikas komisija savas vēlmes toreiz norādīja, ka Ogres novadā ietilpst Ogres pilsēta un deviņi pagasti, no kuriem gan pilsētai, gan 7 pagastiem ir sava apstiprināta pašvaldības heraldika. Ogres pilsētas vēsturiskais ģerboņa attēls tika veidots laikā, kad minētais apvidus veidojās kā kūrorts, bet tagadējā novada teritorijai, pēc heraldikas komisijas domām, šis statuss pēc savas būtības ir neatbilstošs. Komisija arī norāda, ka 1938.gadā tapušais ģerbonis nav veiksmīgs savā mākslinieciskajā risinājumā un krāsu salikumā (melns un zils), kādu heraldikā neiesaka lietot.

Heraldikas komisijas atzinumam savulaik nav piekrituši arī Ogres novada domes deputāti, kuri 2010.gada 22.aprīlī jauno ģerboni tomēr apstiprināja. Taču, lai ģerbonis tiktu akceptēts un iekļauts ģerboņu reģistrā kā oficiāla novada atribūtika, ir nepieciešams Kultūras ministrijas atzinums, kas, savukārt ņem vērā Heraldikas komisijas viedokli. Runa faktiski ir par dažādu mākslinieku dažādiem viedokļiem, bet, tā kā Heraldikas komisijas viedoklis ir noteicošais, kultūras ministrija ģerboni joprojām nav apstiprinājusi.

Lai situāciju labotu, jau notikušas sarunas ar Heraldikas komisijas locekļiem. Ogres novada pašvaldība vēlreiz oficiāli vērsusies Heraldikas komisijā, izklāstot savu viedokli un lūdzot tomēr apstiprināt pašvaldības izvēlēto ģerboni.

Iepriekšējā publikācija par šo tēmu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

nebeda 
2012-03-26  07:33:45
ja domā trīs priedes pie tag. Selver ta vinu sen vaira nau

priedes 
2012-03-26  00:21:38
Priedes ta priedes, tikai veidlapās ievietoto priežu dēļ, tīri bieži dokumentācija pāriet uz nākamo lapu, un tās priedes dabā sanāk nocirst, lai ražotu lieku papīra loksni....

Atceros 
2012-03-25  00:58:14
Ne tik tālā senatnē bija apstiprināts Ogres rajona ģerbonis, tad ne tik tālā senatnē D.Asarītes ģerbonis. Tad ne tik sen K.Skrastiņa ģerbonis. Visi par visiem pasākumiem - ģerboņa metos, reālā izpildījumā pūlējušies, saņēmuši naudu + dārgi materiāli, aksesuāri + tagad nevienam nevajadzīgie domu lidojumi! Kur tad paliek E.Helmaņa lolotais sapnis par pilsētas tēla simbolu? Izskatās - pie mums svārstās un līgojas ne tikai ūdens līmenis ... Kamēr daudz kam citam svarīgākam nepietiekot naudas. Nu parastie ogrēnieši kārtējo reizi tiek uzskatīti par ...

 
2012-03-23  20:47:04
Paldies tiem, kas nosargāja mūsu 3 priedes - ļoti skaists ir mūsu ģērbonis!!!!!! Be par pārejo - nu ir novadi, bet cik ilgi? Būs atkal jauna reforma, nāks atpakaļ rajoni - un ko tad? Atstāsim un godāsim savas vērtības - vismaz ģērboņa 3 priedes, jo dabā jau šņikājam nost vienupēc otras...

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības