Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Kristīne Saule, Novadu vizuālās mākslas metodiskās apvienības vadītāja
  Publicēts: 2012-03-20  13:12:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

   

Kultūras namu „Lielvārde" ietonējuši Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novadu skolu jauniešu darbi.

   

No 6. līdz 19. martam  kultūras nama „Lielvārde" telpās apskatāmi Mākslas un mūzikas festivāla „Toņi un pustoņi" 1.kārtas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbi, kurus veidojuši triju novadu skolu jaunieši.

   

Vispārizglītojošo skolu 1.-9.klašu skolēni kopā ar saviem pedagogiem meklējuši tēlus mūzikā, zīmējuši un veidojuši mūzikas instrumentus, centušies tos pārvērst asociatīvos tēlos. Izstādes darbos bērnu idejas un rokraksts atrodams gan uz papīra, gan darbā ar plastilīnu, gan ar koku, strādājuši ar diegu un adatu, un ne tikai ...

Kaibalas sākumskolas 1. - 3. klašu bērni ar skolotāju izstādījuši darbu ar nosaukumu "Atskaņojušies". Septiņas ieskandināmas ģipša pīles ar īstām pleznām ir neparasts objekts, pie kura Jums noteikti jānofotografējas, jo par šo darbu, domāju, vēl runās paaudžu paaudzes.

Filigrānās stāvlampas veidojušas E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas  meitenes skolotājas J.Zarānes vadībā. Šīs lampas vienaldzīgu nespēs atstāt nevienu izstādes apmeklētāju.

Gribētu teikt lielu paldies Edgaram un Lienai Muceniekiem, Laurai Cernavai, kuri laipni piekrita  novērtēt konkursa darbus. Izvērtējot izstādi, mākslinieki dalījās iespaidos par skolēnu paveikto: „Izstāde interesanta ar to, kā katrs interpretējis vizuālās mākslas un mūzikas pasaules saskares punktus. Viens saskatījis svarīgāko terminoloģijā, tieši toņos un pustoņos, cits spēris soli citā virzienā un mazāk domājis par mākslas darba atbilstību tēmai, bet vairāk ielicis darbā savas emocijas un pārdzīvojumu.

Pārsteidza konkursa dalībnieku idejas un profesionalitāte, it sevišķi vizuāli plastiskajā mākslā, kur gribējām atzīmēt vēl vairāku autoru darbus nekā atļāva konkursa nolikums. Vizuālajā sadaļā mūsu vēlme bija redzēt vairāk autoru  izdomas bagātību un oriģinalitāti, jo likās, ka skolotāji ir nedaudz pārcentušies, palīdzot skolniekiem domāt viņu vietā. Tajā pat laikā sakām milzīgo paldies visiem pulciņu vadītājiem par iedvesmošanu un ieguldīto darbu, pateicoties tam, izstāde ir izdevusies un ar godu varam pārstāvēt savus novadus lielajā konkursā un izstādē Mālpilī. Lai pietiek iedvesmas arī turpmāk !" 

Edgars, Liena, Laura

Izstādes darbi ļauj domāt, ka starp jauniešiem ir vēl liela daļa bērnu, kuriem bez televizora vai datora  spēlēm, ir interese par skaistām, sirdi un dvēseli rotājošām lietām. Ir jaunieši, kuri zina, kas ir milzu  darbs, pacietība un centība. Jāteic, ka ne mazums ir talantīgu, radoši izpausties gribošu  jauniešu,  un tādēļ saku paldies Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles, Tīnūžu, Kaibalas, Jumpravas un Lēdmanes skolu vizuālās mākslas, mājturības un tehnoloģiju pedagogiem, kuri pratuši šos bērnus pamanīt, iedrošināt, bagātināt.

Novadu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa 1.kārtas rezultāti apskatāmi šeit.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības