Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-03-13  14:45:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Rotari klubs sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību un VAS Hipotēku un zemes banku īstenojis sen lolotu projektu – uzstādīta slīpā tipa paceļamā platforma pie daudzdzīvokļu mājas Loka ielā 4, lai ogrēnietis Raivo Zembahs, cilvēks ar īpašām vajadzībām, varētu izkļūt no dzīvokļa paša spēkiem.

Ogres Rotari kluba biedriem ideja par šāda veida ierīces iegādāšanu un uzstādīšanu radusies pirms trim gadiem, tolaik bijusi iecere palīdzēt vairākiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tomēr izmaksas par šādu projektu īstenošanu pieaugušas, projekts sadalīts un, izvērtējot apstākļus, bija iespējams palīdzēt vienam cilvēkam - Raivo, kura dzīvesvietas aprīkošana ar pacēlāju prasīja zemākās izmaksas. Raivo ir aktīvs cilvēks, šobrīd viņš strādā biedrībā "Modus Vivendi" par projektu vadītāju.

"Es strādāju mājās, tomēr pacēlāja ierīkošana man nodrošina iespēju paša spēkiem izkļūt no dzīvokļa, tas ievērojami atvieglo manu dzīvi. Iepriekš ārā tiku tikai tad, ja man palīdzēja ģimenes locekļi vai draugi. No dzīvokļa līdz izejas durvīm ir seši pakāpieni, pa kuriem pats netieku lejā," situāciju raksturo R. Zembahs. "Esmu ļoti priecīgs par šo iespēju! Visiem projekta īstenotājiem esmu ļoti pateicīgs. Bet zinu, ka bez manis ir vēl vairāki cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuri netiek ārā no savām mājām. Ko līdz, ja dažādās iestādēs cilvēkiem ratiņkrēslos tiek nodrošināta iespēja iekļūt un izkļūt, ja viņi no savas mājas ārā netiek?"

Projekta ietvaros pie Raivo dzīvokļa uzstādīta firmas "Rol-Automatik Lift" Latvijā ražota slīpā tipa paceļamā platforma, kuru Raivo var iedarbināt ar pults palīdzību. Turklāt, ja rodas pēkšņi elektropadeves traucējumi, pacēlājs darbojas arī mehāniski. Savukārt VAS Hipotēku un zemes bankas Klientu kluba "Mēs paši" 2011. gada projektu konkursā Rotari klubs piedalījies ar projektu "Soli tuvāk - 1", kā rezultātā iegūti līdzekļi, lai pie daudzstāvu ēkas Loka ielā 4 izveidotu bruģētu celiņu, pa kuru iespējams uzbraukt un nobraukt ar ratiņkrēslu.

Ogres Rotari kluba prezidents Ģirts Plakans informē, ka kopējās šī projekta izmaksas ir nepilni Ls 3 000, no kuriem Ls 1000 segusi Ogres novada pašvaldība, Ls 300 – VAS Hipotēku un zemes banka, Ls 500 Rotari 2410 apgabals, pārējās izmaksas ir Ogres Rotari kluba biedru ziedojumu nauda.

Rotari kluba pārstāvjiem, Ģ. Plakanam, Mārim Legzdiņam un Modrim Skujiņam, kuri piedalījās projekta noslēguma brīdī, par iniciatīvu un projekta īstenošanu pateicās Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs: "Lielākajā daļā Eiropas Savienības valstīs ir valsts programmas, kas vērstas uz palīdzības sniegšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, bet Latvijā tas diemžēl ir atstāts novārtā. Šādu iekārtu uzstādīšana ir dārga, un valsts šobrīd ir slēgusi jebkādas aktivitāte, lai atbalstītu kādu labiekārtojuma elementu ierīkošanu. Paldies Rotari klubam, kas aktualizējis šo problēmu - ir izdarīts reāls darbs ar reālu rezultātu, praksi un pieredzi. Paldies jums!"

Rotari kluba pārstāvji solīja, ka šis projekts noteikti tiks turpināts, lai sagādātu iespēju vēl kādam cilvēkam ar īpašām vajadzībām izkļūt no savas dzīvesvietas un paša spēkiem arī atgriezties mājās. "Kopējiem spēkiem esam īstenojuši šo projektu. Raivo tagad var atgriezties dzīvē. Mēs esam apzinājuši, ka ir vēl vismaz četri kungi Ogrē, kuriem būtu vajadzīgs šāds pacēlājs. Īstenojot šo projektu, ir veidojusies pieredze, zinām, cik tas izmaksā, ar kādām grūtībām jāsaskaras. Noteikti mēģināsim turpināt šāda veida iekārtu uzstādīšanu," sola Ogres Rotari kluba prezidents.

Rotari klubs Ogrē darbojas kopš 1998. gada un ir īstenojis daudz dažādu sabiedrībai noderīgu labdarības projektu. Paralēli jau minētajam projektam Ogres Rotari klubs sadarbībā ar Zviedrijas, Kalmāras, kluba kolēģiem sniedz palīdzību diviem Ogres un Lielvārdes novada bērnudārziem – Madlienas bērnudārzā daļai bērnu nodrošina ēdināšanu jau divu gadu garumā, Jumpravas bērnudārzam piegādāti divi datortehnikas komplekti (dators, monitors, projektors), lai mācību procesā tiktu izmantotas interaktīvas metodes. Tuvākajā laikā Ls 3000 apmērā šim bērnudārzam plānots piegādāt arī dažādus izglītojošus materiālus. Tāpat Rotari klubs, atbalstot talantīgo ogrēnieti Patrīciju Blomu, sedzis izdevumus, lai meitene varētu piedalīties Maskavas Rotari kluba rīkotajā 10. starptautiskajā jauno mūziķu konkursā. Patrīcija ir iekļuvusi konkursa pusfinālā, 1. aprīlī paredzēts konkursa fināls. Rotari klubs arī dažādām maznodrošinātām iedzīvotāju grupām ziedo un piegādā pārtikas pakas.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

cerība 
2012-03-15  11:55:08
Kāds prieks pārņēma sirdi,izlasot šo rakstu.Kādam no tiem,kam iet grūti, netiek sabiedrībā, iespēja tagad ir nodrošināta. Gribas cerēt, ka ne tikai pilsētas iedzīvotājiem tāda iesp eja tiks rasta, bet arī laukos ir tādi, kam nav iespēju tikt laukā, no otrā stāva.

... 
2012-03-14  10:38:24
Nu ko teikt,vienkārši malači .Prieks par Rotariešiem un domes atbalstu.

Urbe 
2012-03-13  18:33:14
Pavisam nesen Raivo ratiņkrēslā redzēju pie "Elvja". Tik dzīvespriecīgs un apgarots man likās. Prieks, ka cilvēkam tiek dota iespēja pašam, kad vien vēlas, iziet ārā un baudīt pilsētu un dabu.

abcd 
2012-03-13  17:19:31
Jauki, ka mums tepat līdzās ir tik uzņēmīgi un izpalīdzīgi cilvēki.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības