Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dmitrijs Sokolovs, Cita Laubere
  Publicēts: 2012-03-13  11:20:00 / Viedokļi
 
 Ziņot redakcijai  

Iedzīvotāju sūdzības, pārmetumi, regulārie konflikti, neskaitāmās pārbaudes un tiesvedības, kā arī iekšējās nesaskaņas ar kolēģiem pašā pagasta pārvaldē likušas tās vadītājam Ārijam Plūģim Ogres novada domē iesniegt atlūgumu. Pēc 15 gadu darba šajā amatā viņš nolēmis vairs neturpināt pildīt Lauberes pagastveča pienākumus.

Šādam Ā.Plūģa lēmumam par pamatu bija kārtējās Lauberes pagasta apkures problēmas. Kad šīs ziemas salā vairākas nedēļas gaisa temperatūrā ārā sasniegumi teju -30, bet dzīvokļos bijis vien +10 grādu silts, Lauberes pagasta aktīvisti nolēma sākt parakstu vākšanu pieprasot atbildīgo amatpersonu atkāpšanos no ieņemamiem amatiem. Viņuprāt, no saviem amatiem jāatkāpjas ne tikai pārvaldes vadītājām Ā.Plūģim, bet arī Komunālo pakalpojumu iestādes (KPI) „Sarma” vadītājam Aivaram Kalniņam, un citām Lauberes pagasta amatpersonām.

Gatavo vēstījumu Ogres novada domes deputātiem
Lauberes pagasta aktīvisti gatavo vēstījumu Ogres novada deputātiem par „reālo dzīvi” Lauberes pagastā. Viņi norāda: „Nepieļaujama ir situācija, ka  Lauberes pagasta pārvaldes vadītājs Ā.Plūģis pēc gandrīz piecpadsmit gadus ilgas cilvēku „mocīšanas un saldēšanas” var tik vienkārši atkāpties no amata. Viņam būtu jāatbild pat tiesas priekšā par viņa padotībā esošo darbinieku bezdarbību un nelikumīgo rīcību. Ir pamats uzskatīt, ka Ā.Plūģis šādas, iespējams, nelikumīgās darbības ir atbalstījis,” uzsverot, ka Ā.Plūģim būtu jāatbild par katru piecpadsmit gadu laikā pieļauto nelikumību un apzinātu bezdarbību pagasta attīstības jomā. „Notikušajās sapulcēs ne A.Kalniņš, ne Ā.Plūģis iedzīvotājiem nekad tā arī nav spējuši prezentēt pagasta attīstības plānu – ar konkrētiem darbiem, konkrētām izmaksām un konkrētiem termiņiem. Ir tikai tukša runāšana, kas parasti beidzas ar „neko”, jo Ā.Plūģis vienmēr argumentē, ka A.Kalniņa vietā nebūs ko citu ielikt un nekas nav maināms,” savos novērojumos dalās lauberieši.

Draud ar tiesu darbiem
Visasākās diskusijas pēdējo gadu laikā izvērtušās tieši par nemitīgajām apkures un ūdensapgādes problēmām. Aktīvisti norāda uz KPI „Sarma” vadītāja Aivara Kalniņa nekompetenci un jau vairākkārt pieprasījuši viņa atkāpšanos no ieņemamā amata. „Par nepilno apkures padevi, iedzīvotāji saņēmuši rēķinus, kuros pieprasīta pilna apkures maksa, kas ir 1,33+PVN mēnesī par vienu kvadrātmetru dzīvojamās platības. Šo nepilnību dēļ ir pašsaprotams iedzīvotāju protests šādus rēķinus neapmaksāt, tikmēr atbildīgās amatpersonas iedzīvotājiem draud ar tiesu darbiem”.

Līgumu nav, maksa iekasēta
Daudziem iedzīvotājiem joprojām nav noslēgti komunālo pakalpojumu sniegšanas līgumi, kuri atbilstu jaunākajiem normatīvajiem aktiem. Tikmēr Ā.Plūģis un A.Kalniņš attaisnojušies, ka līgumi tiek uzlaboti un drīz būšot gatavi. „Tiem iedzīvotājiem, kuriem ir noslēgti līgumi ir tik aizvēsturiski papīri, kuri juridiski vispār neatbilst reālajai situācijai. Tādēļ ir pamats apšaubīt šo līgumu un KPI „Sarma” izrakstīto rēķinu likumību,” atklāj kāds Lauberes pagasta iedzīvotājs, kurš jau vērsies pie juristiem par saņemtā rēķina likumību.

Katlu māja kā savas mājas
KPI „Sarma” vadītāja A.Kalniņa līdz šim piekoptais vadības stils un saimniekošana katlu mājā liek domāt, ka ar pašvaldības īpašumu viņš rīkojies kā ar savu. To apstiprina fakts, ka katlu mājas telpās izveidota pirts un baseins. Par kādu naudu izveidota tie izveidoti, joprojām nav skaidrs. „Neizprotam, kur ir iztērēts tik liels degvielas daudzums, ja ņem vērā gadiem ilgi nesakārtoto Lauberes pagasta komunālo saimniecību, pieļaujam, ka nelikumību šajā iestādē ir ļoti daudz,” norāda aktīvisti.

Cīnīsies, lai sakārtotu sociālās palīdzības jomu
Vēstījumā Ogres novada domes deputātiem lauberieši nolēmuši pieminēt arī sociālās palīdzības nesakārtotību pagastā. „Vairums iedzīvotāju atzīst, ka Lauberes sociālajai darbiniecei Daigai Torbejevai trūkst nepieciešamo zināšanu un iemaņu sociālā darba veikšanai. Komunicēt ar sociālo darbinieci ir problemātiski, jo jāsaskaras ar nelaipnu attieksmi un līdz ar to arī neveidojas veiksmīga sadarbība. Lauberē sociālais darbs aprobežojas tikai ar sociālās palīdzības sniegšanu (materiālie pabalsti). Pabalsti daudzkārt tiek izsniegti pavirši izvērtējot tā nepieciešamību. Sirmgalvju apsekošana un darbs ar riska ģimenēm notiek ļoti pasīvi, izņemot gadījumus, ja ir noticis kaut kas ārkārtējs. Visi Lauberes iedzīvotāji zina, ka sociālās darbinieces radiniece nodarbojas ar nelegālā alkohola tirdzniecību, un tieši šīs rūpalas apturēšanai viņai būtu jācīnās visintensīvāk. Ir jāstrādā ar ģimenēm un cilvēkiem, kuri nonākuši alkohola atkarībā. Uzskatām, ka tā ir sociālās darbinieces D.Torbejevas darba pienākumu nepienācīga pildīšana un ir pamats pieprasīt, lai izvērtētu D.Torbejevas atbilstību ieņemtajam amatam.”

Lauberes aktīvisti cer panākt, lai no saviem amatiem atkāptos arī Lauberes pamatskolas direktore Juta Krastiņa un Lauberes kultūras nama direktore Valda Plūģe. Arī šajās iestādēs pēdējo gadu laikā bijusi vērojama amatpersonu bezdarbība.   

Komunikācija ar iedzīvotājiem nenotiek
Ļoti iespējams, ka saspīlējums lauberiešu un pagasta amatpersonu starpā nebūtu tik saspringts, ja amatpersonas būtu centušās regulāri komunicēt ar pagasta ļaudīm. Līdzīgs gadījums noticis 6.martā, kad par tikšanos ar Ogres novada domes pārstāvjiem, oficiālais paziņojums vietējā pagasta veikalā nonācis vien pāris stundas pirms gaidāmās sanāksmes. Aktīvisti uzskata, ka esot pamats domāt par Ā.Plūģa apzinātu vēlmi noklusēt informāciju par sanāksmi, lai no iedzīvotāju puses domes pārstāvjiem netiktu atklāta dramatiskā situācija pagastā.

Pēc Lauberes pagasta aktīvistu domām, daļa atbildības būtu jāuzņemas arī Ogres novada domei, kura ilgstoši nepamanīja dramatisko situāciju Lauberē. 

Šis viedokļu apkopojums skaidri parāda uz samilzušajām problēmām pagasta pārvaldes un iestāžu darbā vairāku gadu garumā. Tikmēr iedzīvotāji ar nepacietību gaidīs Lauberes pagasta pārvaldē uzsāktā audita rezultātus.

Publikācija kopumā un pa sastāvdaļām uzskatāma tikai un vienīgi par autora un trešo personu viedokļu, uzskatu un interpretāciju apkopojumu!
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

kurinātājs 
2012-03-15  08:36:18
Lauberes katlumājā ir pirts

Nekas 
2012-03-15  08:33:21
Nu ko Elmār, ķengotājs jau esi Tu un kā parasti tādiem superego ambicioziem citu - nesamērojami drosmīgāku cilvēku apsaukātājiem par bābām un kārkluvaroņiem, nepatīk kritika - kur nu vēl spēja paškritiski pavērot savu rīcību no malas. Man ar nav skaidrs no kā Tu baidies? Visticamāk jau nevis baidies bet zemiski lien. Vēl zemiskāk ir , izmantojot KGB metodes, skaidrot adreses, kad normāls, Tavā paša stilā uzsākts dialogs šķietami zaudēts. Kā saka sevi un savu "goda vārdu" esi atsedzis pilnībā. Nevarēju iedomāties, ka tā..., bet dzīve ir pārsteigumu pilna.

Elmārs 
2012-03-14  15:29:55
Labi pasmējos iedomājoties cilvēku, kas Lauberes katlumājā mēģina pirtī pērties, vēl smieklīgāks bij tas baseins... BET kad viens morāls kroplis sāk ar vēmekļiem Sievieti apķēzīt, tas jau bij pretīgi, divtik pretīgi, ka aizstāvība tam nāk no Lauberes bibliotēkas, komentārā, kas mani aprej... Lai tā būtu, ka es baidos... NO kā??? Lauberes deputāti lēma par cūkufermu; videoierakstā neredzēju, ka kādam Plūģis ar ieroci draudētu, tad nepierakstiet savus kopējos nopelnus viņam vienam. Arī to Lauberes jaunekļu nopelnus, kas cūciniekam prihvatizēto zemi pārdeva, zinot, kas tur būs... Un vēl. Lai nebūtu pārpratumu, kā visi Lauberē zin, esmu datortehniķis, noskaidrot ķengotāja IP adresi ir elementāri... Bibliotākas trubadūram/ei par prieku zem šī parakstos ar pilnu vārdu, uzvārdu, UN apliecinu, ka pēdējās nedēļas laikā ar niku „Elmārs” šajā portālā rakstītie komentāri ir MANI!! Jauku visiem pavasari vēlot, Elmārs Bulovs.

kara nav 
2012-03-14  12:56:12
karastāvoklis būs tad , kad būs jāsper gaisā 38 000 ateju, ko Plūgis uzdāvinājis aizejot. Un tad visticamāk galvas ripos, jo tādu bezpreģelu neatļaujas pat visrūdītākie recidīvisti

viedoklis 
2012-03-14  10:07:04
diez vai nu tā visi ,Dmitrij, jāmaina, jo padoto darbs atkarīgs no vadītāja prasībām un iniciatīvas. Ja vadītājs purvā , grūti strādāt arī pārējiem.

to Elmārs 03-13  
2012-03-14  08:32:53
simtiem cilvēku atklāti parakstījušies gan pret cūku lielfermu, gan neciešamo apkures stāvokli, gan nekārtībām sociālajā sfērā. Vai Tu arī esi spējīgs atklāti par kaut ko iestāties? Kur Tava Vīrišķība? Zem Elmāra nika ( Elmāru ir daudz) , piesaucot savu godavārdu, visus nolamāt par bābām? Varbūt ieskaties sevī un tad ja būsi patiess par lielu izbrīnu un iepriecinājumu sev atradīsi, ka pretīgs esi pats sev, jo nav Tev ne goda ne vārda( ja to šādi lieto) un neesi apsaukāto cilvēku cienīgs, jo allaž pats gar stūri... pēc garastāvokļa..., bet nekad atklāti ar parakstu pa īstam. Sevi esi precīzi raksturojis

jauki 
2012-03-13  21:15:44
NU beidzot kāds sāk reāli mainīt situāciju, nevis kā Ezīši miglā, apguļās un ļauj, lai straume nes.....

Elmārs 
2012-03-13  16:25:46
"Aktīvisti, aktīvisti"... Vai tiešām tik gar paksi tik no aizmugures, tik anonīmi. Bābas, goda vārds. Man pretīgi. Kārkluvaroņi.

'jā 
2012-03-13  15:28:36
Negribēja redzēt...Paldies deputātei Ilgai Vecziediņai, kura, kā allažiņ, iedziļinājās un pārliecināja domes vadību.

'jā 
2012-03-13  15:26:35
Negribēja redzēt...Paldies deputātei Ilgai Vecziediņai, kura, kā allažiņ, iedziļinājās un pārliecināja domes vadību.

L-tis 
2012-03-13  12:27:55
Bet kur skatās NOVADA VADĪTĀJI un amatpersonas ,ko viņi to bardaku neredzēja?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības