Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2012-03-07  19:18:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Trešdien pēc slimnīcas vadītāja Daiņa Širova uzaicinājuma Ogres slimnīcā viesojās veselības ministre Ingrīda Circene.

I.Circene “Ogres faktiem” pastāstīja, ka katru nedēļu apciemo vismaz vienu novadu, lai iepazītos ar vietējo veselības aprūpes iestāžu ikdienu un problēmām. “Es domāju, ka tieši tādēļ es varēju pierādīt valdībai, ka veselības aprūpei ir nepieciešami papildus 10 miljoni,” viņa uzsvēra. Ieguvusi arī Ogres slimnīca – finansējums tai šogad palielināts par 256 tūkstošiem latu un ir lielāks, nekā pērn. D.Širovs norāda, ka tas dos iespēju ne vien uzlabot ārstniecības pieejamību un kvalitāti, bet arī koriģēt slimnīcas personāla algas, kavējot mediķu aizplūšanu uz ārzemēm.

Savukārt mediķiem ļauts cerēt, ka turpmāk izdosies izvairīties no līdz šim regulārajiem veselības aprūpes jomas satricinājumiem – šobrīd panāktais finansējuma palielinājums nu iekļauts ārstniecības tarifā un līdz ar to arī pamatbudžetā, nodrošinot veselības aprūpei paredzētā finansējuma stabilitāti.

Informē par paveikto
Šodien ministre tikās arī ar Ogres slimnīcas kolektīvu, gan uzklausot viņu rūpes, gan informējot par jaunumiem veselības aprūpes jomā. Proti, jau sagatavota un nodota izskatīšanai finanšu ministrijā obligātās veselības apdrošināšanas koncepcija, reorganizēts Latvijas infektoloģijas centrs, izveidojot slimību profilakses un kontroles centru, kurā tiks apkopoti visi dati un reģistri par slimībām Latvijā, atvieglojot turpmāku veselības aprūpes budžeta plānošanu un prioritāšu noteikšanu. Turpinās darbs pie e-veselības projekta izstrādes, sirds un asinsvadu slimību profilakses, tiek domāts par hronisko slimnieku veselības aprūpes uzlabošanu. Uzlabota arī mātes un bērna aizsardzības uzlabošanas programma, pirmoreiz Latvijā piešķirts papildus finansējums grūtnieču aprūpei un, ņemot vēra kritisko situāciju demogrāfijas jomā, pirmoreiz valsts vēsturē tiks apmaksāta neauglības ārstēšana.

Pacienti vairāk konsultējas pa telefonu, retāk sauc ārstus
Paveikts liels darbs arī pacientu rindu un vidējā ārstēšanās ilguma samazināšanai, lai nodrošinātu efektīvāku ārstniecības procesu, nodrošinot labāku medicīnas speciālistu pieejamību. Būtiski rindas pie ārstiem un neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaitu samazināt ļāvusi jaunieviestā iespēja ārsta padomu saņemt telefoniski, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, stāstīja I.Circene. Viņasprāt veselības aprūpes kvalitātes paaugstināšana ļoti būtiska kaut vai tādēļ, ka darbnespējas apmaksai vien šobrīd valsts tērē 60 miljonus latu gadā. Stiprinot albulatoro aprūpi un dienas stacionāru, iespējams ar to pašu naudu aprūpēt daudz vairāk pacientu. Ministre arī norāda, ka terapeitisko pacientu ārstēšanai finansējums palielināts par 60%, bet ķirurģisko pacientu ārstēšanai – par 70-80%. “Līdz ar to varam teikt, ka slimnieki var justies droši, šogad noteikti nebūs sliktāk kā pāgājušajā gadā un atsevišķās jomās pat būs labāk,” sola I.Circene.

Atzinīgi vērtē Ogres slimnīcu
I.Circene šodien veltīja siltus vārdus Ogres slimnīcai un tās mediķiem. “Ogres slimnīca ir sakārtota un tās piedāvāto pakalpojumu apjoms ir nozīmīgs. Strādāsim pie tā, lai iedzīvotāji vairāk pakalpojumus varētu saņemt ambulatori. Ir samazināts stacionāru operāciju skaits, bet tas nenozīmē, ka slimnieki nesaņem aprūpi – viņi to saņem ambulatori dienas stacionārā. Šajā gadījumā slimības cēlonis tiek novērsts, bet netiek izdota nauda par “viesnīcas” pakalpojumiem - guļot slimnīcā. Līdz ar to par šo pašu naudu varam iedzīvotājiem vairāk palīdzēt,” uzskata ministre. “Vai mēs par to pašu naudu izdaram divas operācijas, vai vienu un maksājam par gultu,” ministrijas piekoptās stratēģijas pamatprincipus skaidro I.Circene.

Atzinīgu ministres vērtējumu saņēma arī Ogres slimnīcas vadītājs, kurš spējis noorganizēt efektīvu slimnīcas darbu, ar samērā nelielu finansējumu Ogrē nodrošināt medicīniskās aprūpes pieejamību. “Ogrei ir ļoti paveicies, jo tiešām talantu talants ir dakteris Dainis Širovs, kurš vada šo slimnīcu un vienlaikus strādā savā specialitātē kā ķirurgs-traumatologs. Viņa darbs ir radījis iespēju neskatoties uz krīzi Ogres slimnīcā saglabāt pilnu veselības aprūpes kompleksu un kopā ar slimnīcu biedrību sakārtot slimnīcu finansējuma jautājumus,” tā I.Circene.

Savukārt D.Širovs atzinīgi vērtēja esošās veselības ministres darbu ne vien šobrīd, bet arī iepriekšējos gados. Gan pirmoreiz ieņemot veselības ministres amatu, gan atrodoties opozīcijā, neskaitāmajās cīņās I.Circene vienmēr bijusi viena no aktīvākajām mediķu atbalstītājām.

Obligātā veselības apdrošināšana - jau šogad
Ministre arī pavēstīja, ka jau šogad plānots ieviest obligāto veselības apdrošināšanu. “Visi tie iedzīvotāji, kuri strādā un maksā nodokļus, jau ir sevi apdrošinājuši. Savukārt par bērniem, pensionāriem, reģistrētiem bezdarbniekiem, māmiņām, daudzbērnu ģimeņu locekļiem apdrošināšanas naudu samaksās valsts. Citi, kas darba spējīgā vecumā ir veseli un darba spējīgi, varēs apdrošināties paši vai maksāt pilnu veselības aprūpes pakalpojuma cenu,” obligātās veselības apdrošināšanas koncepciju skaidro I.Circene.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

paldies 
2012-03-07  21:43:55
šai ministrei pietrūkst priekšteču augstprātības. patiešām ieklausās mediķos un aizstāv

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības