Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2012-02-13  10:35:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Pašvaldība ir izstrādājusi saistošos noteikumus Nr.12/2011 "Par kompensācijām vecākiem (aizbildņiem), kuru bērni netiek nodrošināti ar vietām Ogres novada pašvaldības izglītības iestādēs pirmsskolas izglītības programmas apguvei". Par saistošajiem noteikumiem ir saņemts Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atzinums, veikti nepieciešamie precizējumi un noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas pašvaldības laikrakstā "Ogrēnietis".

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek piešķirta un izmaksāta pašvaldības kompensācija vecākiem (aizbildņiem), ja pirmsskolas vecuma bērns netiek nodrošināts ar vietu Ogres novada pašvaldības izglītības iestādē, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu, kā arī kārtību, kādā tiek atteikta kompensācijas piešķiršana vai pārtraukta tās izmaksa.

Ja bērns atbilstoši Ogres novada domes saistošajiem noteikumiem par bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtību Ogres novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs prasībām ir reģistrēts reģistrā uzņemšanai šajās izglītības iestādēs, bet viņam netiek nodrošināta vieta pirmsskolas iestādē līdz iesniegumā minētā gada 1. septembrim, bērna vecākiem (aizbildnim) ir tiesības, saglabājot bērna reģistrāciju uz vietu pirmsskolas iestādē, izmantot privātās izglītības iestādes pakalpojumus, saņemot pašvaldības kompensāciju šajos noteikumos noteiktajā apjomā un kārtībā. Vecumu, no kāda bērni tiek reģistrēti un uzņemti pirmsskolas iestādē, nosaka attiecīgās izglītības iestādes nolikums.

Pašvaldības kompensācijas apmērs par privātās izglītības iestādes pakalpojumu saņemšanu vienam bērnam, apmeklējot minēto iestādi pilnu mēnesi, tiek noteikts Ls 50  mēnesī, ja bērns izmanto LR Izglītības iestāžu reģistrā reģistrētas privātās izglītības iestādes ar licencētu izglītības programmu pakalpojumus. Ja bērns privāto izglītības iestādi apmeklējis nepilnu mēnesi, kompensācijas apmērs tiek aprēķināts proporcionāli bērna apmeklējuma dienu skaitam.

Tiesības pieprasīt pašvaldības kompensāciju ir vienam no bērna vecākiem (aizbildņa), ja: bērna un viena no vecākiem (aizbildņa) dzīvesvieta deklarēta Ogres novada administratīvajā teritorijā ne mazāk kā vienu gadu pirms pašvaldības kompensācijas pieprasīšanas; bērns pirms pašvaldības kompensācijas pieprasīšanas reģistrēts uzņemšanas reģistrā Pirmsskolas iestādē un netiek nodrošināts ar vietu Pirmsskolas iestādē līdz attiecīgajā iesniegumā norādītā gada 1.septembrim; bērns nav reģistrēts citas pašvaldības izglītības iestādē un par šo bērnu Ogres novada pašvaldība nefinansē attiecīgās pašvaldības padotībā esošās izglītības iestādes uzturēšanas izdevumus.

Noteikumi paredz, ka viens no vecākiem vai aizbildnis iesniedz Ogres novada pašvaldībā iesniegumu par pašvaldības kompensācijas pieprasīšanu, kuram pievieno šādu dokumentu kopijas (uzrādot oriģinālus): viena no vecākiem (aizbildņa), kurš paraksta iesniegumu, pasi; bērna dzimšanas apliecību; Bāriņtiesas lēmumu, kas apliecina aizbildnības nodibināšanas faktu, ja iesniegumu iesniedz bērna aizbildnis; izziņu no privātās izglītības iestādes par bērna uzņemšanu šajā iestādē.

Pēc iesnieguma saņemšanas Ogres novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvalde pārbauda kompensācijas pieprasītāja atbilstību šo noteikumu prasībām, iesniegumam pievienotos dokumentus un viena mēneša laikā pēc iesnieguma reģistrēšanas Ogres novada pašvaldībā pieņem lēmumu par pašvaldības kompensācijas piešķiršanu vai pieprasījuma noraidīšanu. Pašvaldības kompensāciju piešķir uz vienu mācību gadu.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības