Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ikskile.lv
  Publicēts: 2011-12-21  10:27:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

2011.gada novembrī Ikšķiles novada pašvaldības policijas Notikumu reģistrācijas žurnālā reģistrēti 46 izsaukumi, neskaitot iedzīvotāju rakstiskos iesniegumus, sūdzības, kā arī patrulēšanas laikā konstatēto pārkāpumu izskatīšanu.

Pirmkārt, vēlētos pieminēt vienas daļas novada iedzīvotāju attieksmi pret svētku dienām, konkrēti 18.novembri - Latvijas Republikas proklamēšanas dienu. Veicot Ikšķiles pilsētas apsekošanu, tikai tās centrālajā daļā vien konstatēts, ka 100 māju īpašnieki nav izkāruši valsts karogu. Īpašumu, pie kuriem netika izkārts valsts karogs, bija daudz vairāk, nekā atzīmēts - fiksēti tika tikai tie īpašumi, kuros kāds dzīvo. Kaut arī adreses ir apzinātas, šajos svētkos neviens netika administratīvi sodīts. Iedzīvotājiem tiek dota iespēja līdz Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienai iegādāties karogus, mastus vai karogu turētājus, lai nav jāatrunājas, ka nav paspēts iegādāties attiecīgo aprīkojumu. Lūgums šo informāciju uztvert kā brīdinājumu.

Kā jau katru mēnesi tas notiek, arī novembra mēnesis nekļuva par izņēmumu - vairāki suņi ir atradušies ārpus savas teritorijas, daži - nogādāti Dzīvnieku patversmē. Ir uzsākta arī administratīvā lietvedība par suņa uzbrukumu. Visbiežāk no suņu agresijas cieš pastnieki, jo nepieskatītie suņi apdraud viņu veselību gandrīz ik dienu. Var tikai apbrīnot suņu saimnieku novada Saistošo noteikumu klaju ignorēšanu, ņemot vērā, ka ar dažiem jau ir veiktas pārrunas pat atkārtoti, bet viņiem acīmredzot nav vēlēšanās kaut nedaudz salabot sētu vai vārtiņus, lai novērstu iespēju saviem mīluļiem izkļūt ārpus teritorijas. Iespējams, ka risinājums ir šādu saimnieku maciņu  patukšošana.

Gandrīz nekas nemainās arī alkohola cienītāju vidū, ja nu vienīgi novembra mēnesī konkurenci vīriešiem ir sastādījušas arī daiļā dzimuma pārstāves. Viņas ir pamanījušās iesaistīties gandrīz visās jomās. No 7 personām, kuras atradās stiprā alkohola reibumā un tika nogādātas vai nu Atskurbšanas telpā Ogrē, vai sastādīti Administratīvā pārkāpuma protokoli un personas nogādātas dzīvesvietā, 2 bija sievietes. Arī "Ceplīšos" sieviete alkohola reibumā par iekšējās kārtības noteikumu pārkāpšanu bija jāievieto izolatorā. Tāpat gadījums, kad sieviete aukstā laikā viegli ģērbta atradās uz balkona, kura durvis no dzīvokļa iekšpuses aizvēra vīrs, saistīts ar to, ka vīrs bija lietojis alkoholu. Sieviete ilgu laiku atradās ārpusē aukstumā, kamēr vīrs mierīgi gulēja dzīvoklī. Tikai pateicoties izsaukto VUGD darbinieku operatīvai rīcībai, sievietei radās iespēja tikt savā dzīvoklī.

Novembrī ir notikuši arī dažādi negadījumi saistībā ar automašīnām, piemēram, sniegta palīdzība Ceļu policijas darbiniekam, kurš atkārtoti tika aizturējis kādu kundzi, kas mēģināja izvairīties no soda par automašīnas vadīšanu alkoholisko dzērienu iespaidā. Jaunikšķilē trīs jaunieši, starp viņiem arī meitene, alkohola reibuma stāvoklī avarēja, lielā ātrumā vadot automašīnu "Mazda". Vadītājs nogādāts slimnīcā. Vēl viens alkohola cienītājs ar automašīnu „Mazda” iebrauca stabā lielveikala Maxima stāvvietā - stabs vesels, bet automašīna jāremontē!

Pilsētā  konstatētā pamestā automašīna ar izsistu aizmugurējo stiklu un bez valsts numurzīmēm izrādījās Ogres automašīna, kura noņemta no uzskaites. A/m tika aizvākta. Automašīnas Volvo īpašnieks paziņoja, ka a/m ir nozagta, bet tā atradās blakus kvartālā. Viena a/m patiešām ir nozagta. Stacijas ielā bija mēģinājums nozagt mikroautobusu MB un 3 krosa motociklus. Lūgums iedzīvotājiem pievērst īpašu uzmanību svešām vai aizdomīgām personām, un, lai novērstu iespējamos likumpārkāpumus, lūdzam laicīgi informēt policiju. Lūgums arī automašīnu vadītājiem objektīvi izvērtēt – kurā vietā tiek novietotas a/m, vai tās netraucē strādāt komunālajiem dienestiem vai veikt ceļa apzīmējumus utt. Tas ieekonomētu mūsu visu laiku.

Vairākas personas izgāza bioloģiskos atkritumus (ābolus, lapas, koka atkritumus pēc malkas kravas), bet viena organizācija izveidoja milzīgu kaudzi ar izrautiem koku celmiem svešā īpašumā, nesaskaņojot to ar zemes saimnieku. Tāda rīcība ir ļoti nekorekta un sodāma.

Bez saskaņošanas ar atbildīgajiem dienestiem nedrīkst neko bērt arī uz ielām, pat ja doma ir labiekārtot ceļu. Viens īpašnieks sabēra uz ielas oļus tik biezā slānī, ka rezultātā īsti nevar ne ar automašīnu pabraukt, ne ar kājām izbrist. Tagad īpašniekam nāksies par saviem līdzekļiem novērst trūkumus.

Jau ir decembra mēnesis, bet dažu zemju īpašnieki līdz šim laikam nav atraduši laiku vai vēlēšanos sakopt savus īpašumus, tādējādi viņu zemes gabalos jau ir izveidojusies kūla, un tādēļ steidzami ir jāpaspēj nopļaut garo zāli, kura bojā gan kopējo ainavu, gan izplata nezāles arī  blakus īpašumos, kuru saimnieki seko līdzi sava īpašuma izskatam. Ņemot vērā, ka sinoptiķi sniegu vēl nesola, tad vēl ir laiks visu savest kārtībā.

Diemžēl dažas personas, personīgu motīvu vadītas, ir nozagušas vairākas eglītes, kuras bija paredzētas visu novada iedzīvotāju svētku sajūtas radīšanai. Pēc Skolas ielas rekonstrukcijas pilsētā tika izveidoti dažādi apstādījumi, bet pēc neilga laika vienā no tiem visgarākajai eglītei tika nolauzta galotne. Eglīti nācās aizvietot, bet šos izlietotos līdzekļus varēja izmantot, lai gaumīgi iekārtotu vēl kādu vietu. Vai tiešām nav vēlmes dzīvot skaistā vidē? Prieks par to, ka personas, kuras tika pieminētas rakstā, sastāda tikai nelielu daļu no tiešām labestīgiem un kārtīgiem novada iedzīvotājiem, kuriem rūp gan novada ainava, gan viss, kas notiek novadā.

Novada iedzīvotājiem novēlu mīļus un gaišus Ziemassvētkus, kā arī panākumiem bagātu Jauno, 2012.gadu!

Lai nākamajā gadā būtu vēl ciešāka sadarbība, tad arī viss izdosies!

Iedzīvotāju zināšanai

Ikšķiles novada pašvaldības policijas diennakts tālrunis – 29224642

Valsts policija – 02; 112;

Ogre – 65002400; 65002402
 
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības