Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Normunds Pīlips, Ogres novada Sociālais dienests Projektu vadītājs
  Publicēts: 2011-12-19  16:23:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

21.decembrī kultūras centra deju zālē dienas centrs „Saime” kopā ar saviem draugiem svinēs Ziemassvētkus.

Dienas centra klienti ir cilvēki ar intelektuālo invaliditāti un psihiskām saslimšanām.

Psihiskās veselības un intelektuālās attīstības traucējumi, zemais ienākumu līmenis, piederīgo aizņemtība nodrošinot iztiku ģimenē, stipru medikamentu lietošana tā ir tikai neliela daļa no iemesliem, kā rezultātā cilvēks nav spējīgs bez citu atbalsta nodrošināt reizēm pat pašaprūpi, par kultūru nemaz nerunājot. Taču mēs - nosacīti sabiedrības veselā daļa, saprotam cik nozīmīga ir kultūra personības attīstībā. Pasaule neiedalās tikai „ēdamajā” un „neēdamajā”. Cilvēks nav tikai vielmaiņas mašīna, bet ir garīga būtne. Dvēsele nespēj pārtikt tikai no ciešanām ko rada slimība, un sabiedrības nesapratne. Dvēselei ir nepieciešamas pašapziņu ceļošas aktivitātes estētiski baudāmā vidē un Dienas centrs ir šis atbalsta mehānisms, kas cenšas to nodrošināt. Dienas centrs nedrīkst būt noslēgta kopiena, kurā klients glābjas no „vardarbīgās” sabiedrības. Integrācijai ir jābūt publiskai un Ziemassvētku pasākums kultūras centrā ir kā vainags 2011 gada padarītajam. 

2011 gadā padarīts ir daudz un šiem darbiem roku ir pielicis ikviens „Saimenieks”. Lielais paldies vecākiem, dienas centra darbiniekiem: sociālajai darbiniecei Ilzei Grīntālei, Sociālajai aprūpētājai Mārītei Placēnai, sociālajai rehabilitētājai Svetlanai Antonovai, aprūpētājai Sandrai Krūmiņai, kā arī mūzikas terapeitei Inetai Heinsbergai. Īpašais paldies brīvprātīgajiem jauniešiem, kas savu brīvo laiku ziedo labajiem darbiem kopā ar dienas centra klientiem muzicējot un radot visdažādākās rotaslietas. 2011.gadu gribu iezīmēt kā dienas centra „Saime” Radošo darbnīcu gadu:

Kokapstrādes nodarbībās pasniedzēja Andra Leimaņa vadībā top virtuves piederumi, ģitāras un 1. Formulas modeļi.
Aušanas nodarbībās „Saimenieki” kopā ar mākslinieci Ingrīdu Sūnu auž paklājus un citus smalkumus.
Mūzikas darbnīcā saimnieko un rada visdažādākās skaņas Nikolajs Moisejevs, Alise Ketnere, kā arī darbnīcā tapušās jauniešu grupas „Strikts”un „Jusefull”.
 Pasākuma mērķis ir ne tikai parādīt ko esam veikuši, bet sarīkot svētkus tiem cilvēkiem, kas ar līdzīgām problēmām atrodas mājās un kuriem nav iespējas apmeklēt dienas centru. Tiek aicināti arī Ogres pilsētas un Ogres novada pagastu iedzīvotāji ar intelektuālo invaliditāti un psihiskām saslimšanām.

Programmā:
* Saimenieku mākslas darbu izstāde
* Dienas centra „Saime” muzikālā izrāde „Zaķīšu pirtiņa”.
* Ogres radošās jaunatnes pārstāvji kopā ar dienas centra klientiem atskaņos ziemassvētku dziesmas.
* Alises Keneres vokālās studijas dalībnieki: Ilze Helmane, Dāvis Mackens
* Grupa „Strikts”
* Grupa „Jusfull”
* Salatētis dalīs dāvanas
* Ziemasvētku ballē deju soļus riktēs bigbends Nikolaja Moisejeva vadībā.

Pasākums norisināsies brīvā nepiespiestā gaisotnē un vietas pie Saimenieku draugu klātajiem galdiem varēsiet izvēlēties paši.
Līdzi ņemt labu omu un nelielu groziņu ar kādu našķi.

Lai notiktu „Saimes” ikdiena jāpateicas Ogres novada domei, Jāzepa fondam, Rotari klubam, SIA „Ogres rajona slimnīca”, Policijas akadēmijai, SIA „Davens”, „Fazer maiznīcai”, starptautiska kristīgā labdarības organizācija „GAIN” un daudziem labiem cilvēkiem, kas ir ar mums visus šos gadus.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības