Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresnovads.lv
  Publicēts: 2011-12-17  12:42:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

   

Kooperatīvā sabiedrība „Mūsmāju dārzeņi” dibināta pirms pieciem gadiem un tajā šobrīd ir desmit biedri. Trim saimniecībām šogad piešķirts starptautiska standarta Global G.A.P. (Good Agricultural Practice – Laba Lauksaimniecības Prakse) sertifikāts, kas ir pirmais Latvijā.

   

Svinīgā pasākuma ievadā kooperatīvās saimniecības „Mūsmāju Dārzeņi” valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa klātesošajiem pastāstīja par sabiedrības izveidošanos un attīstības vēsturi šo piecu gadu laikā. Par spīti krīzei uzņēmums turpinājis izaugsmi un palielina apgrozījumu: 2008. gadā - 1,5 milj. latu; 2009. gadā - 2,15 milj. latu; 2010. gadā 2,87 milj. latu; 2011. gadā – 3,2 milj. latu. Četru gadu investīcijas – 3,4 miljoni latu, no kuriem gandrīz 75 % - Eiropas atbalsts.

„Mūsmāju Dārzeņi” izveidota 2006. gada beigās, apvienojot ievērojamākos Latvijas dārzeņu audzētājus, lai piedāvātu gan vietējam tirgum, gan ārpus Latvijas pašu audzētos dārzeņus un kartupeļus. Šobrīd sabiedrībā darbojas 10 biedri: z/s „Galiņi”, z/s „Bračas”, z/s „Dārzi”, SIA „Dimdiņi Agro”, z/s „Sīļi”, SIA „Sigro”, z/s „Sviķi”, z/s „Zarumi”, z/s „Zūmaņi”, decembrī uzņemta arī z/s „Kliblapsas”.

Kā pirmās saimniecības īpašā sertifikāta iegūšanai izvirzītas trīs – gan pēc saražotās produkcijas, gan pēc platības lielākās no saimniecībām: z/s „Galiņi” (audzē bietes, kāpostus, burkānus, kartupeļus, zaļumus, puravus, sīpolus, kāļus, tomātus, gurķus), SIA „Dimdiņi Agro” (audzē kāpostus, ziedkāpostus, ķīnas kāpostus), kā arī z/s „Dārzi” (audzē bietes, brokoļus, ziedkāpostus, kāpostus, selerijas, cukini, kabačus, kolrābjus, kartupeļus, ķirbjus).

E. Strazdiņa informē, ka šīs saimniecības 2010. gadā saražojušas apmēram 70 % no KS „Mūsmāju Dārzeņi” kopējā dārzeņu apjoma, kas ir ap 12 000 tonnām dārzeņu un kartupeļu. 2011. gadā šis skaitlis ir pieaudzis. Kopējais kooperatīva saražotais apjoms ir ap 18 000 tonnām gadā un prognozēts, ka 2011. gadā sabiedrības apgrozījums varētu sasniegt 3,2 miljonus latu.

„Mūsmāju Dārzeņi” ar savu produkciju apgādā ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas un periodiski Krievijas veikalu tīklus, kā arī skolas un bērnudārzus.

E. Strazdiņa skaidro, ka Global G.A.P. ir visā pasaulē lietots lauksaimniecības produktu ražošanas procesu standarts, kas ietver kontroli un darbības izvērtējumu pilnīgi visos uzņēmuma darbības posmos, sākot no pamatotas sēklu un stādāmā materiāla izvēles, audzēšanas un apkopšanas etapiem, līdz pat ražas novākšanai, uzglabāšanai, šķirošanai un fasēšanai.

„Standarta pamatmērķis ir pārliecināt lauksaimniecības produktu patērētājus par to, ka pārtika ir ražota saimniecībā, kuras darbības pamatā ir visi saudzējošas metodes, tehnoloģijas, kas samazina ķīmisko vielu izmantošanu ražošanā un saimniecības vadītāju atbildību par strādnieku veselību un darba drošību, kā arī dzīvnieku labturības prasības. Mēs esam ieguvuši sertifikātu, bet produkciju lai vērtē pircēji, kuri iegādājas mūsu preci,” saka E. Strazdiņa un piebilst, ka nākamajos gados plānots sertifikāciju iziet vēl vismaz divām saimniecībām un pēc tam nākamajām. Sertifikāts tiek piešķirts uz gadu, vērtējot konkrētā gada produkciju, bet, lai sertifikātu saņemtu arī nākamajā gadā, sasniegtais līmenis jāspēj noturēt.

Iegūtais sertifikāts saimniecībām nodrošina iespēju attīstīties un savu produkciju realizēt arī ārpus Latvijas robežām – valstīs, kur tas ir obligāta prasība, līdz ar to iegūta drošība, ka dārzeņi tiks realizēti.

Minētajām saimniecībām sertifikātus pasniedza „Bureau Veritas Latvia” sertifikācijas biroja vadītāja Iveta Lazdiņa, kura apliecināja, ka šāda veida sertifikāti Latvijas uzņēmējiem tiek piešķirti pirmo reizi. „Saimniecībās auditu veica kolēģi no Polijas sadarbībā ar kolēģiem no Spānijas. Pēc auditora darba saimniecībās audita ziņojums tika nosūtīti uz Global G.A.P. Kompetenču centru Spānija, kur, neatkarīgiem speciālistiem izvērtējot dokumentus, arī tika pieņemt lēmums sertifikātus apstiprināt. Latvijā šīs ir pirmās saimniecības, kas saņem šādu sertifikātu un es domāju, ka tas ir šo saimniecību vadības un visa kolektīva kopīgs nopelns, to veicinājusi viņu uzņēmība, mērķtiecība, tāpēc viņiem arī turpmāk vēlu nezaudēt dzirkstelīti un sasniegtos rezultātus izmantot par pamatu, lai pilnveidotos.”

Svinīgajā brīdī veiksmīgos uzņēmējus sveica arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs, Ogres biznesa un inovāciju inkubatora vadītājsUģis Amons, kā arī Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš.

E. Bartkevičs uzsvēra, ka šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā kooperatīvās sabiedrības panākumi ir labā vēsts, kas tik ļoti pietrūkst visai Latvijai. „Kārtīgs uzņēmējs un stipra ģimene ir visas zemes sāls,” vērtējot Strazdiņu ģimenes darbu, atzina E. Bartkevičs, vēlot arī turpmāk radoši domāt un veiksmīgi strādāt.

Savukārt O. Atslēdziņš pateicās kooperatīvajai sabiedrībai „Mūsmājas Dārzeņi” par sasniegtajiem rezultātiem, kuru rezultātā Madlienas vārds izskanējis visā Latvijā. „Madlienā „Mūsmājas Dārzeņi” saistās ar zemnieku saimniecību „Galiņi”, bet šī saimniecība – ar Strazdiņu ģimeni, kuru raksturo neizmērojams darba prieks, enerģija un veiksme ieplānotās idejas īstenot dzīvē,” lepojas O. Atslēdziņš.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības