Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra
  Publicēts: 2011-08-02  10:23:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

2011.gada jūnijā un jūlijā PA ”Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra” veica iedzīvotāju un viesu aptauju par tūrisma attīstību novados.

Iedzīvotāju un viesu anketēšanas mērķis ir noskaidrot viedokli par tūrisma nozares attīstības perspektīvu. 

Uz doto brīdi ir apkopoti vietējo iedzīvotāju anketēšanas rezultāti, augustā paredzēts pabeigt aptaujāt Ogres un Ikšķiles novadu viesus un veikt rezultātu apkopojumu/analīzi. Anketēšanas rezultāti tiks ņemti vērā izstrādājot turpmākos PA "OITAA" darbības plānus.

Kopumā tika aptaujāti 174 respondenti, no tiem 55% sievietes. 28% aptaujāto respondentu bija vecumā no 18 – 25 gadiem, savukārt, 34% vecumā no 26 – 45 gadiem.75% respondentu dzīvesvieta atrodas Ogres novadā (galvenokārt Ogrē, Madlienā un Suntažos), 22% respondentu dzīvesvieta ir Ikšķiles novadā un 3% respondentiem Ogres vai Ikšķiles novados pieder īpašums. 

Aptaujas laikā respondentiem tika lūgts izteikt savu viedokli par to, kurus apskates objektus vai aktivitātes viņi ieteiktu viesiem un tika iegūti sekojoši rezultāti: 32% respondentu ieteiktu dendroloģisko parku „Lazdukalni”, 15% dabas parku „Ogres Zilie kalni” un Sv. Meinarda salu. Respondentiem tika lūgts paust arī viedokli, kāpēc tieši šie objekti vai aktivitātes, viņuprāt, ir tās labākās un lielākā daļa uzsver, ka skaista daba un objektu unikalitāte ir izvēles pamatā.

29% respondentu viesiem ieteiktu ēdināšanu kafejnīcās „Ilze” Ogrē, kā labāko ēdināšanas uzņēmumu Ikšķiles novadā respondenti min kafejnīcu „Dainas” – to viesiem ieteiktu 11% respondentu.Galvenokārt, respondentu ēdināšanas vietas izvēle balstīta uz ēdiena kvalitāti, cenām, ēdienu klāstu un vietas atmosfēru. 

Aptaujātajiem tika lūgts izteikt savu viedokli par centieniem tūrisma jomas attīstībā Ogres un Ikšķiles novados.67% respondentu atbalsta centienus tūrisma jomas attīstībā Ogres novadā un 58% aptaujāto atbalsta centienus tūrisma jomas attīstībā Ikšķiles novadā. 3% respondentu uzskata, ka nav vajadzīgs attīstīt tūrismu abu novadu teritorijā un aptuveni 23% respondentu tas nav svarīgi. 

Anketā tika iekļauts jautājums, kurā respondentam bija jāraksturo personiskā iesaiste Ogres un Ikšķiles novada tūrisma un atpūtas patēriņā. 23% respondentu apgalvo, ka ēd ārpus mājas(no tiem lielākā daļa – 30% divreiz gadā), 16% respondentu apmeklē kultūras pasākumus ( lielākā daļa – 24% divreiz gadā), 16% sporto (vairākums – 35% divas reizes nedēļā), 12% respondentu izmanto bāru un kafejnīcu piedāvājumu atpūsties (vairākums – 42% divas reizes nedēļā). 11% respondentu apgalvo, ka apmeklē muzejus un izmanto veloceliņus. 

Ar plašāku anketēšanas rezultātu analīzi var iepazīties www.latvijascentrs.lv




Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            





© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības