Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-07-29  14:32:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ķeguma novada dome šomēnes nolēmusi finansiāli atbalstīt 12 projektu realizāciju. Sešus no tiem sagatavojuši domes darbinieki un tikpat – dažādas Ķeguma novada sabiedriskās organizācijas, informē pašvaldības izpilddirektore Nelda Sniedze.

Kopumā, ja tiks apstiprināti visi iesniegtie projekti, tad realizējot tos, novada attīstībā kopumā tiks ieguldīts vairāk kā 96 000 Ls, tai skaitā no Ķeguma novada domes budžeta līdzekļiem vajadzēs maksāt 23597 Ls, no tiem novada biedrībām tiek garantēts līdzfinansējums 4712 Ls apmērā.

Pateicoties Leader un pašvaldības atbalstam, Ķeguma komercnovirziena vidusskolā taps moderns mūzikas kabinets, renovējot esošo un iegādājoties mēbeles, kā arī mūzikas aparatūru.

Ar pašvaldības līdzfinansējumu jaunu mūzikas aparatūru iegūs arī Ķeguma tautas nams. Ogres Mākslas skolas Ķeguma klase, kurai tiek nodrošinātas telpas Ķeguma tautas namā, tiks aprīkotas ar atbilstošām mēbelēm un iekārtām, tostarp molbertiem un grafikas spiedi. Par projektam piešķirtiem līdzekļiem paredzēta arī parka teritorijas labiekārtošana pie tautas nama.

Savukārt bērnudārzā “Gaismiņa” par 3000 latiem iegādāsies attīstošās rotaļlietas un sporta inventāru visām grupiņām. Līdz šim dažāda veida rotaļlietas, uzskates un mācību līdzekļus bērnudārza audzinātājas izgatavojušas pašas, skaidro N.Sniedze.

Papildus jau atbalstītajiem iedzīvotāju projektiem, par kuriem “Ogres fakti” informēja iepriekš, dome radusi iespēju atbalstīt vēl sešus projektus, ko iesniegušas Ķeguma novadā reģistrētās biedrības. Ar pašvaldības atbalstu „Ķeguma novada pensionāru biedrība” plāno izveidot dienas ģimeņu centru, kas atradīsies Ķeguma tautas nama pagraba telpās. Tā būs pulcēšanās vieta gan pensionāriem, gan citiem aktīviem iedzīvotājiem. Projekts paredz telpu vienkāršotu renovāciju un labiekārtošanu. Pensionāru biedrība iegādāsies arī amatniecības un rokdarbu nodarbībām nepieciešamo inventāru.

Biedrība “Starptautiskais Soroptimistu klubs „Ogre – Ķegums”” izveidos jauna skeitparku pie Ķeguma komercnovirziena vidusskolas. Tomes sieviešu klubs “Ābele” iegādāsies āra trenažieru komplektu, kas būs papildinājums jau realizētajam bērnu un aktīvās atpūtas laukumam un ļaus mammām un tētiem pavadīt laiku lietderīgi, sportojot, kamēr viņu bērni rotaļājas. Biedrība “Citas bites” iegādāsies dažādus tehniskos līdzekļus mākslas pulciņiem, ko plānots organizēt ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Savukārt biedrība “Birzgales attīstības centrs” Birzgales tautas nama telpās plāno veidot Jauniešu kultūras centru.

Jau ziņots, ka pirmo gadu rīkotajā, Ķeguma pašvaldības finansētajā iedzīvotāju iniciatīvas projektu konkursā saņemts 31 iedzīvotāju pieteikums. Iepriekš atbalstītie projekti ir ļoti dažādi un tos paredzēts īstenot ne vien Ķegumā, bet arī citviet visā novadā. Tiks iekārtoti un rekonstruēti spēļu un rotaļu laukumi, Ķeguma ambulancē veidos sienu gleznojumu un iekārtos atpūtas stūrīti, rīkos sporta svētkus, novada jauno ģimeņu vidū popularizēs taupīgu saimniekošanu un veselīgu dzīvesveidu, draugu klubs “Doma” un Birzgales tautas nams iegādāsies digitālās klavieres, Ķeguma pludmalē izbūvēs otru volejbola laukumu, tiks atbalstīti futbolisti un volejbolisti, Ķeguma tautas nama vokālajam ansamblim “Kvēlziedi” iegādāsies kolektīva tērpus. Tiks īstenotas arī citas vērtīgas ieceres. Atkārtoti izvērtējot iesniegtos projektus, dome atrada iespēju atbalstīt vēl 5 ļoti labus projektu pieteikumus.
Visus apstiprinātos projektus plānots īstenot līdz gada beigām. Kopumā iedzīvotāju iniciatīvas projektu īstenošanai no pašvaldības budžeta ir paredzēti 7200 lati. Projektus varēja iesniegt novadā reģistrētas vai deklarētas juridiskas un fiziskas personas.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Zinātāja 
2011-07-31  22:49:11
Nu nē" bravo"! Mūsu,Ogres novadā arī notiek ļoti daudz labu lietu,tik mēs tā nēesam reklamējušies,jeb nē, ieskatieties www.ziedzeme.lv realizētajos projektos,tur ir pastāstīts daudz interesanta par mūsu novadā realizētajiem projektiem.

bravo 
2011-07-30  13:26:15
tā vien liekas ka mazais Ķegums ir soli priekšā Ogres novadam iedzīvotāju iniciatīvā

no kaimiņu novada 
2011-07-30  10:55:54
fANTASTISKS RAKSTS!TĀDA IEDZĪVOTĀU INICIATĪVA IR VIENKĀRŠI APBRĪNOJAMA.!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības