Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-07-29  11:17:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Ikšķiles novada domes deputāti šonedēļ nolēma savā īpašumā pārņemt bijušo Ogres novada domes ēku Ogrē, Brīvības ielā 48.

Šādu lēmumu pašvaldība varēja pieņemt tikai pēc pagājušās nedēļas Ogres novada domes lēmuma, tai dodot savu konceptuālu piekrišanu Ikšķiles pašvaldības priekšsēdētāja Induļa Trapiņa priekšlikumam par ēkas pārņemšanu. Ēkā plānots izvietot Zemes dienesta filiāli, kas šobrīd atrodas Ikšķilē. Ikšķiles pašvaldībai ēka tiks nodota bez atlīdzības, taču tai būs jāapmaksā zaudējumi, galvenokārt saistīti ar ēkas šābrīža nomnieku pārvietošanu un kompensāciju izmaksu viņiem, kopumā 50 tūkstošu latu apmērā.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš pauda pārliecību, ka darījums kļuvis iespējams, pateicoties līdzšinējai veiksmīgai novadu sadarbībai. Ieguvēji būs visi bijušā Ogres rajona zemnieki un lauksaimnieki, jo nu Zemes dienests atradīsies ērtākā un vieglāk pieejamā vietā. Savukārt Ikšķile savā bilansē iegūs vērtīgu īpašumu.

Jau ziņots, ka divstāvu ēka vēl pavisam nesen bija mājvieta Ogres pilsētas, vēlāk arī novada domei, kas tagad pārcēlusies uz bijušo rajona padomes ēku Brīvības ielā 33. Šobrīd Brīvības ielā 48 divas pašvaldības struktūrvienības – izglītības un sporta pārvalde un sociālais dienests (šīs iestādes administrācija), šajā ēkā izvietojusies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Ogres nodaļa, Valsts zemes dienesta Ogres klientu centrs. Šajā ēkā no pašvaldības telpas īrē laikraksta „Ogres Vēstis Visiem” redakcija un vēl citi nomnieki.

Ikšķiles pašvaldības vadītājs vēstulē skaidro, ka nekutamais īpašums Ogrē nepieciešams, lai Ikšķiles novada pašvaldība varētu veikt nekustamā īpašuma apmaiņu pret valstij piederošo ēku kompleksu Ikšķilē, Peldu ielā 2 un 2c, kur pašlaik izvietota Lielrīgas reģionālā lauksaimniecības pārvalde. Tas nozīmē, ka Ikšķiles pašvaldība savā īpašumā dabū ēku Ogrē, pēc tam to nodod valstij Zemkopības ministrijas personā un uz Ogri no Ikšķiles pārceļas Lielrīgas reģionālā lauksaimniecības pārvalde. Savukārt Ikšķiles pašvaldības īpašumā pāriet pārvaldes pašreizējā ēka Ikšķilē, Peldu ielā, kur kaimiņu pašvaldība plāno ierīkot daudzpusīgu kultūras centru.

Kas no šāda darījuma tiks Ogres novadam? Tā kā Ogre ir bijušā rajona centrs, kurā, kā zināms, bija un ir izvietotas daudzas valsts iestādes, tad ar lauksaimniecības pārvaldes pārvietošanu uz Ogri lielā mērā iedzīvotājiem uzlabotos pakalpojumu pieejamība.

Ogres novada domes finanšu komitejas sēdē pagājušo ceturtdien deputāti kopumā akceptēja nekustamā īpašuma Brīvības ielā 48, Ogrē (apbūvēts zemesgabals 4362m2 platībā un tā esošā administratīvās ēkas ar kopējo platību 876,7m2) nodošanu Ikšķiles novada pašvaldībai īpašumā.

Ja domes sēdē tiks pieņemts lēmums par īpašuma nodošanu kaimiņu pašvaldībai, tad Ogres novada pašvaldībai būs jāatrod telpas valsts iestādes – Pilsonības un migrācijas pārvaldes Ogres nodaļas – un pašvaldības struktūrvienību (izglītības un sporta pārvalde, sociālā dienesta adminsitrācija) izvietošanai.

Pēc lēmuma pieņemšanas Ogresnovada pašvaldības juridiskai nodaļai sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību mēneša laikā būs jāsagatavo un jāiesniedz novada domē izskatīšanai šī darījuma īstenošanas nosacījumi.

Apspriežot iespējamo darījumu, tika diskutēts arī par ēku Brīvības ielā 44, Ogrē, kas patlaban stāv tukša un neizmantota. E.Bartkevišs skaidro, ka tiešām ir bijusi iecera šajā ēkā izvietot lauksaimniecības pārvaldes biroju, taču, izrādās, to nav iespējams izdarīt, jo ēka gan pieder novada pašvaldībai, taču zemesgabals ir privātīpašums, turklāt diviem īpašniekiem piederošs. Šo ēku pašvaldība drīkst izmantot tikai pašvaldības funkciju nodrošināšanai un nedrīkst iznomāt citiem. Pašlaik ēkai, kuras vienā stāvā savulaik bija izvietots veikals un otrā – trikotāžas ražotne, ir nepieciešams pamatīgs remonts, lai pašvaldība to varētu izmantot.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

SS 
2011-08-01  15:09:09
viss jau baigi labi, kam tiks tie 50 000? kas no budzeta tiks samaksati cietusajiem nomniekiem?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības