Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-07-27  10:58:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Pēdējā laikā atkal aktualizējies jautājums par zemes darbu veikšanas kvalitāti, informē Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis.

Darbu veicēji ignorē gan Latvijas Republikas normatīvo aktus, gan Ogres novada saistošos noteikumus – darba vietu norobežošana netiek veikt atbilstoši noteikumiem, nav izstrādāta satiksmes organizēšanas shēma, ceļa zīmes nav pārskatāmas. Pašvaldības policija, pārbaudot konkrētus objektus, kuros notiek rakšanas darbi, konstatējusi, ka darbu veicēji nevar uzrādīt zemes rakšanas darba atļauju, ka nav izvietotas ceļa zīmes, kurās norāda par rakšana darbiem. Policijas darbinieki atzīst, ka tā vietā, lai novērstu pārkāpumus, darbu izpildītāji nereti agresīvi izturas pret policistiem. Pašvaldības policija divus administratīvā pārkāpuma protokolus ir sastādījusi SIA „MRK Serviss” par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 140. panta 9. daļā paredzēto pārkāpumu, t.i., par to noteikumu pārkāpšanu, kuri reglamentē darba vietu aprīkošanu uz ceļiem, un Ogres novada saistošo noteikumu Nr. 21/2010 „Zemes darbu izpildes kārtība Ogres novada teritorijā” neievērošanu Skolas ielā 13, Ogrē.
 
Ogres novada domes preses dienests atgādina, ka noteikumi, kas reglamentē ar ielu seguma, gājēju celiņu uzlaušanu (remontu) saistīto darbu izpildi, darbu veikšanu zaļajā zonā, rakšanas un citu darbu veikšanu Ogres novada apdzīvoto vietu administratīvajā teritorijā, ir saistoši visām juridiskajām un fiziskajām personām Ogres novada administratīvajā teritorijā. Šie noteikumi reglamentē zemes darbu izpildi apdzīvotās vietās ielu un ceļu sarkano līniju robežās, uz ielu un ceļu brauktuvēm, nomalēm un grāvjiem, ietvēm, trotuāriem un velosipēdistu celiņiem, kuriem nav noteiktas sarkanās līnijas, jebkurā teritorijā inženierkomunikāciju un citās ekspluatācijas aizsargjoslās, jebkurā teritorijā, kas saistīta ar inženierkomunikāciju un citu būvdarbu veikšanu un avāriju likvidāciju.
 
Lai nodrošinātu ielu, transporta būvju, trotuāru, zaļo zonu saglabāšanu, aizliegts:
* dziļāk par 0,3 m patvarīgi rakt un uzbērt grunti, dzīt pāļus un tapas, veikt ģeoloģiskos urbumus un tamlīdzīgi, izstrādāt grunti, sagādāt velēnas, planēt laukumus un nojaukt ēkas bez pazemes inženierkomunikāciju pieslēguma atvienošanas; 
* patvarīgi veikt jebkura veida būvdarbus un zemes darbus;
* patvarīgi aizņemt ielas, trotuārus, zaļās zonas, transporta būvju elementus, novietojot uz tiem sastatnes, nožogojumus, būvmateriālus, dažādus mehānismus un iekārtas; —
 
Saskaņā ar LAPK 40. panta 9. daļu par to noteikumu pārkāpšanu, kuri reglamentē darba vietu aprīkošanu uz ceļiem, uzliek naudas sodu darbu veicējam — fiziskajai vai juridiskajai personai — no piecdesmit līdz divsimt latiem, savukārt par novada saistošo noteikumu Nr. 21/2010 pārkāpšanu fiziskās un juridiskās personas tiek sodītas ar naudas sodu līdz Ls 250.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

kasiitis 
2011-08-01  21:46:11
zinu - Nevajag jaukt MRK ar MRK servisu,kuri ziimes izvieto kā vajag saskaņā ar visiem noteikumiem un pēc labākās sirdsapziņas izplida savus darbus,un pēc iespējas īsākā laikā pieslēdz cilvēkiem atpakaļ silto ūdeni un apkuri,kuri vēl tā cenšas pēc īespējas ātr''ak to darīt. T''a kā ja nezini,taad nerunā ko nepārzini.

zinu 
2011-07-28  13:56:48
Ta jau prieks MRK rakt un aizmirst bija norma vairaku gadu garuma

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības