Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Uldis Prancāns, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-07-26  11:19:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

   

22.jūlijā, dienā, kas latviešu konversācijas vārdnīcā nosaukta Madlienas vārdā, stundu pa stundai ritēja gadskārtējo svētku pasākumi.

 

Jau agrā rītā pagastmājas piekalnītē, rasas lāsēm tikšķot, iemirdzējās Ziedu pulkstenis. Ināras Jēkabsones un Lilijas Mūrnieces vadībā to veidoja pašu ļaudis. Pulksten 10 savus iedzīvotājus un viesus uzrunāja kultūras nama direktore Maruta Viduce-Ševele un pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, bet skaistu ieskaņas koncertu sniedza vidusskolas audzēkņi, kurus mākslinieciskām izpausmēm iedvesmoja skolotājas Elita Atslēdziņa, Iveta Mežajeva un Agnese Lepse.
 
Madlienas skolēni: «Saules ceļš ir sācies. Madliena – mana ģimene, mājas un draugi! Mana mazā pasaule! Es zemeslodi apceļošu, jūrās traukšos, debesīs lidošu, es daudz gribu redzēt, bet savu mazo Madlienu – Latvijas pērli pašā Dzimtenes viducī – vienmēr mīlēšu ar īpašu spēku un gaismu sirdī. Te vienmēr atgriezīšos un pielikšu roku zemei.»
 
Pēc svētku atklāšanas koncerta vismazākos knīpas un knauķus, kā arī viņu vecākus gaidīja neliels atkārtošanas eksāmens, radošās darbnīcas, spēles, informatīvi bukleti, audio filmiņa un salds cienasts Džimbas drošības skoliņā. Projekta vadītāja Ilze Bartkeviča bija gandarīta par savu aģentu (vietējo Džimbu) darbību gada garumā. Bērni viņiem saistošā, atraktīvā formā tika iepazīstināti ar personiskās drošības aspektiem, savstarpējo attiecību, līdzcilvēku saskares situācijām un citiem nopietniem jautājumiem.

Svētku dienas piedāvājums – sātīgas lustes visām paaudzēm
Bet ko lielie svētku dalībnieki? Madlienietes Ilva Jankova ar mazo, Īrijā dzimušo dēliņu Polu un vecmāmiņa Jevgēnija Kameņkova, fotografējoties pie Ziedu pulksteņa, atzīmē šādu svētku nozīmi. Vakaros reizēm šķiet, ka Madliena it kā izmirusi, taču šī diena parāda – tā gluži nav – visapkārt spindz bērni, redzami arī zīdaiņu ratiņi... Jevgēnijas darba stāžs Madlienā 46 gadi. Strādāts putnkopības nozarē, bērnudārzā, nu jāveic tehniskās darbinieces pienākumi vidusskolā, savukārt Ilva jau septiņus gadus ir sociālās aprūpes māsa Īrijā, vīrs turpat darbojas dārzkopības jomā.
 
Bijušais Madlienas pagasta mežstrādnieks un mežsargs Jānis Galauska ir gandarīts. Dienas programma labi pārdomāta – ir dažādas lustes dažādām paaudzēm, kā arī pusdienu galds brīvā dabā. Paldies Marutai! Pensionāra iztikšana gan tāda paplāna – pēc rēķinu nomaksas dienā var tērēt 2-3 lasīšus. Priecē, ka Madliena turas, te nav viss izsaimniekots.
 
Ilggadējais Madlienas kopsaimniecības šoferis Aleksandrs Kristovskis no gadskārtējās svētku dienas programmas izdala garīgās mūzikas koncertu, kurā labprāt klausīsies jauno soprānu Zani Jankunu, bet īpaša, profesionāla, interese esot par trompetistu. Prātā tālais 1947.gads, kad Sašiņš pūta baritonu tehnikuma pūtēju orķestrī. Instruments tika apgūts pašmācības ceļā.

Doties ceļā ar vieglumu, prieku, labpatiku un mīlestību
Pusdienlaika kulminācija bija tradicionālās āra zupiņas «tiesāšana» kultūras nama pļaviņā. Madlienas vidusskolas pedagoģe un deju kolektīva «Lienīte» vadītāja Vineta Tumane atkal iejutās galvenās saimnieces lomā. Viņai palīdzēja Kristīne Kristjansone un Līga Dzene. Padies dāsnajiem atbalstītājiem – z/s «Galiņi» gādāja dārzeņus, Andis Motovilovs un Raivis Vingris – krējumu, pārējo – kultūras nams Vēsmas Valmieras virsvadībā.
 
Pēc garšīgās maltītes sekoja brīvdabas koncerts, ko vadīja M. Viduce-Ševele. Piedalījās viņas lolotais jauniešu deju kolektīvs «Daina»; soliste Līga Paeglīte, Madlienas līnijdejotājas, pūtēju orķestra mažoretes, kā arī vietējās ģimenes duets Māris un Elmārs Ziemeļi. Maruta: «Dziedi! Nekas, ja tev nav nošu. Arī putniem un vējam to nav. Dziedi un dziedē! Tu to vari... Vislielākā svētība – doties ceļā ar vieglumu, prieku, labpatiku un mīlestību.»

Uz redzēšanos nākamgad – piektajā Madlienas dienā!
22.jūlija karstās dienas turpinājumā Madlienas evaņģēliski luteriskajā baznīcā garīgas veldzes devu klausītājiem sniedza Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 2.kursa audzēkne Zane Jankuna (lai piepildās brīnišķīgā balss tembra īpašnieces sapnis par lielo skatuvi!) un Madlienas pūtēju orķestra trompetists Leons Meinarts. Koncertmeistare bija K. Kažociņa Madlienas mūzikas un mākslas skolas klavierklases pasniedzēja Sarmīte Paegle.
 
Madlienas dienu 2011 noslēdza Jūlija Beļavnieka kultūrvēsturiskās grāmatas «...bet tā bija!» atvēršanas pasākums (par to atsevišķs raksts), kurā klātesošos priecēja tautā iecienītais, dziedošais aktieris Jānis Paukštello. Vakarpusē un aiz tās ... muzicēja Riču ģimene kopā ar ugunīgo solisti Annu Dribas un pūtēju orķestris «Madliena» maestro Dimitrija Grozova virsvadībā.
 Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

žēl 
2011-07-27  14:52:14
Šoreiz netiku,jo bija projektu iesniegšanas diena LEADER programmā un pie tiem arī tika strādāts un iesniegts,lai piepildītos jauni sapņi.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības