Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-05-24  16:19:00 / Kārtība
 
 Ziņot redakcijai  

Ogres novada domes deputāti kārtējā sēdē, kas notika 19.maijā, nolēma trim ogrēniešiem pašvaldības policijas uzlikto naudas sodu par pārkāpumiem saistībā ar automašīnu novietošanu daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos un stāvvietās šoreiz aizstāt ar mutvārdu aizrādījumu.

Jautājums par auto stāvvietām daudzdzīvokļu namu pagalmos aktuāls ir jau vairākus gadus, un iemesls tam visai vienkāršs – stāvvietu pie 60. – 70.gados celtajiem namiem ir krietni mazāk kā auto, turklāt daudzās ģimenēs ir pat vairākas automašīnas. Lai šo situāciju risinātu, vairāku Ogres namu iedzīvotāji ir vienojušies par attiecīgu ceļa zīmju izvietošanu, kas pie nama ļauj auto novietot tikai tā iedzīvotājiem. Ja auto logā nav attiecīgas caurlaides, tad iedzīvotāji ir tiesīgi izsaukt pašvaldības policijas darbiniekus, kuri kontrolē minēto kārtību un ceļa zīmju ievērošanu.

 
Atļaujai auto novietošanai jābūt izliktai redzamā vietā
Tieši te arī rodas konfliktsituācijas – visos trijos gadījumos, kurus sākumā deputāti izskatīja Tautsaimniecības komitejas, bet vēlāk arī domes sēdē, caurlaides sodu saņēmušajiem iedzīvotājiem ir, taču dažādu iemeslu dēļ nav bijušas ievietotas redzamā vietā spēkrata salonā. Šādās situācijās auto īpašnieki visbiežāk aizbildinās ar aizmāršību. Iepriekš minēto pamatojumu, lūdzot atcelt pašvaldības policijas darbinieku uzlikto sodu savā iesniegumā norādīja arī ogrēniete Anna Oļesika, kurai par automašīnas «Škoda Fabia» novietošanu stāvēšanai mājas pagalmā Ogrē, Ausekļa prospektā 6, neievērojot Ceļu satiksmes noteikumu 136.3.punkta prasības, tādējādi izdarot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 14910.panta 5.daļas 12. punktā paredzēto administratīvo pārkāpumu, piemērots 30 latu liels naudas sods. Autovadītāja uzskata, ka sodīta nepamatoti, jo viņai saskaņā ar izsniegto atļauju ir tiesības novietot savu auto mājas pagalmā. Sieviete nenoliedz, ka minēto atļauju aizmirsusi novietot redzamā vietā auto salonā, kā to prasa pašu mājas iedzīvotāju noteiktā kārtība. Minēto lēmumu auto īpašniece pārsūdzēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšniekam Uģim Ulmanim, kurš to atstāja spēkā negrozītu. Ogres novada domes deputāti, izskatot auto īpašnieces iesniegumu, uzskatīja par iespējamu piemērot APK 21.pantu, kas gadījumos, ja administratīvais pārkāpums ir maznozīmīgs, ļauj aprobežoties ar mutvārdu aizrādījumu. Līdzīgā veidā 30 latu naudas sods atcelts arī ogrēnietim Raimondam Eglājam, kurš savu automašīnu «VOLVO S40» bija novietojis Ogrē, Ausekļa prospektā 6, un 20 latu naudas sods atcelts arī Staņislavam Jankauskam, kurš, pārkāpjot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 14910.panta 7.daļas prasības, automašīnu «VW PASSAT» bija novietojis Ogrē, Skolas ielā 15. Jāpiebilst, ka arī šiem auto īpašniekiem ir attiecīgās caurlaides, kas ļauj auto novietot sava nama pagalmā, bet tās nebija izliktas redzamā vietā.

 
Par atļauju ieviešanu vai atcelšanu var lemt tikai mājas iedzīvotāji
Lai gan autovadītājiem šoreiz izdevās tautas kalpus pārliecināt, ka sods ir nepelnīts, analizējot konkrētās situācijas, deputātu vidū radās diskusijas par minēto sistēmu, kas faktiski liedz daudzdzīvokļu namu stāvvietās pat uz neilgu brīdi atstāt savu auto tiem, kam šādu caurlaižu nav. Piemēram, ģimenes ārstam, kurš ieradies vizītē vai meistaram, kas kādā dzīvoklī veic remontdarbus. Turklāt, kā norāda Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, ja pašvaldība arī turpmāk līdzīgās situācijās apmierinās iesniedzēju prasības par soda atcelšanu, pašvaldības policijas darbs auto novietošanas kārtības kontrolēšanā var kļūt bezjēdzīgs. Vēl jo vairāk tāpēc, ka viņi to dara pēc mājas iedzīvotāju izsaukuma, nevis pēc savas iniciatīvas. Ogres novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja Stefanija Bertmane norādīja, ka izlemt par atļauju sistēmas ieviešanu vai atcelšanu auto novietošanai daudzdzīvokļu namu pagalmos ir tiesīgi tikai un vienīgi paši mājas iedzīvotāji, jo daudzdzīvokļu nami un pagalmi ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums.

 
«Uzskatu, ka šī sistēma nav līdz galam pārdomāta»
Ir saprotama iedzīvotāju vēlme nodrošināt iespēju auto novietošanai nakts stundās, taču izskanēja viedoklis, ka šo kārtību vajadzētu pārskatīt attiecībā uz dienas laiku, kad stāvlaukumi ir mazāk noslogoti. Tas palīdzētu izvairīties no daudzām nevajadzīgām konfliktsituācijām. Bet, kā jau iepriekš minēts, šo jautājumu var izlemt tikai mājas iedzīvotāju kopsapulcē. Tikmēr pēc iedzīvotāju aicinājuma pašvaldības policijas darbinieki turpinās kontrolēt, kā tiek ievērota minētā atļauju sistēma. Ne jau visus iedzīvotājus apmierina šāda kārtība, jo nav jau noslēpums, ka iedzīvotāji par formāliem pārkāpumiem mēdz ziņot ne jau tāpēc, ka auto kādam traucētu, bet gan savstarpējo konfliktu un sadzīvisku nesaskaņu vadīti.
 
Iespējams, tieši tāpēc atsevišķu namu iedzīvotāji, lai gan cieš zināmas neērtības, nesteidz pieņemt lēmumu par caurlaižu sistēmas ieviešanu. Viens no namiem, kur šādas sistēmas joprojām nav, ir Ogrē, Mālkalnes prospektā 11. Mājas vecākais Einārs Zvirgzdiņš skaidro, ka, iespējams, tas joprojām nav izdarīts tieši iespējamo konfliktsituāciju dēļ, kas neizbēgami rodas, ieviešot caurlaides. «Uzskatu, ka šī sistēma nav līdz galam pārdomāta. Ir bijuši gadījumi, kad mūsu mājas iedzīvotāji novieto savus auto pie kaimiņmājas, kur šādas caurlaides ir, un no rīta konstatē, ka auto pārdurtas riepas. Iespējams, viens no risinājumiem varētu būt gan caurlaižu izsniegšana nama iedzīvotājiem, gan arī vienlaikus maksas stāvvietas ieviešana tiem, kam šādas caurlaides nav. Šobrīd domājam par sava stāvlaukuma paplašināšanas iespējām, tad arī meklēsim tālāko risinājumu,» saka Mālkalnes prospekta 11. nama vecākais Einārs Zvirgzdiņš.
 
Protams, tik lielā «kolhozā», kāds ir daudzdzīvokļu nams, rast vienotu risinājumu nebūt nav viegli un vienīgais, ko šobrīd var darīt, ir nemeklēt aizbildinājumus savai aizmāršībai, bet strikti ievērot pašu pieņemtās normas un likumdošanu. Tādu, kāda tā ir šobrīd.
 Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

7 
2011-05-24  17:47:07
Iznāk, ka pie šitās situācijas vainīgi "modrie" mājas iedzīvotāji, kuri neatpazīst savu kaimiņu mašīnas? Kaitnieki...

zinu 
2011-05-24  16:48:53
Kad tad var pašvaldības policija nodrošināt mūsu drošibu,ja visu laiku jācīnās ar autoīpašnieku caurlaižu pārbaudi-Tā ir bezjēdzīga cīņa ar vējdzirnavām

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības