Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-05-24  14:57:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Latvijā turpinās Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) izsludinātās parakstu vākšanas.

No 11. maija līdz 9. jūnijam notiek parakstu vākšana likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanai.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ierosinātais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 112. pantu, papildinot to ar nosacījumu, ka “valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā”, kā arī ierosina pārejas noteikumu, nosakot, ka “ar 2012. gada 1. septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, sākot ar pirmo klasi, mācības notiek valsts valodā”.

Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” tiks iesniegts Saeimā, ja to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētāji. Ja Saeima vēlētāju iesniegto Satversmes grozījumu projektu pieņems bez satura labojumiem, tas stāsies spēkā. Ja Saeima to noraidīs vai grozīs, būs jārīko tautas nobalsošana.

Ogres novadā līdz 24. maijam ir savākti 489 paraksti, visvairāk – parakstu vākšanas vietā Ogres kultūras centrā, kur parakstīties ieradušies 325 vēlētāji., savukārt vismazāk parakstu savākts Mazozolu pagastā – 4. Pārējās parakstu vākšanas vietās parakstu skaits ir no 6 līdz 30.

No 18. maija līdz 16. jūnijam notiek CVK izsludinātā parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem “Grozījumi likumā “Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam””, “Grozījums likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”” un “Grozījumi likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam””.

Pēc Saeimas opozīcijas partiju deputātu pieprasījuma Valsts prezidents šo likumu publicēšanu ir apturējis uz diviem mēnešiem, un šajā laikā parakstu vākšanā ir jānoskaidro, vai tautas nobalsošanas sarīkošanu par apturēto likumu atcelšanu atbalsta ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētāji, turklāt šāds atbalsts nepieciešams katram no apturētajiem likumiem.

Tā kā ir apturēta trīs likumu publicēšana, vēlētājiem ir nodrošināta iespēja parakstīties par katru no apturētajiem likumiem - katram likumam parakstu vākšanas lapā ir atsevišķa parakstīšanās aile, un vēlētāji var atbalstīt visu apturēto likumu vai tikai kāda no apturētajiem likumiem nodošanu tautas nobalsošanai.

Pirmajā parakstu vākšanas posmā – 18. līdz 24. maijam – Ogres novadā par grozījumiem likumā “Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009. gada līdz 2012. gadam” parakstījušies 167 vēlētāji, par grozījumiem likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” – 168 un par grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam” – 162 vēlētāji. Vairākums parakstu ir parakstu vākšanas vietā Ogres kultūras centrā (attiecīgi 122, 122, 118), pārējās parakstu vākšanas vietās - no O līdz 6 parakstiem.

Vajadzīga LR pilsoņa pase
Piedalīties parakstu vākšanā drīkst visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, sākot no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase, kurā parakstu vācējs izdarīs atzīmi par dalību parakstu vākšanā.

Var parakstīties arī atrašanās vietā
Ogres novada vēlēšanu komisija atgādina, ka tie vēlētāji, kuri veselības problēmu dēļ nevar nokļūt parakstu vākšanas vietā, var lūgt organizēt parakstu vākšanu savā atrašanās vietā. Lai pieteiktu parakstu vākšanu vēlētāja dzīvesvietā, jāuzraksta iesniegums, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, adrese, kur jāierodas parakstu vācējiem (vēlams norādīt arī kontakttālruni un ēkas ārdurvju kodu, ja tāds ir). Iesniegums jānogādā tuvākajā parakstu vākšanas vietā vai novada pašvaldības vēlēšanu komisijai (Brīvības iela 33, Ogre, 220. kab.).

Iesniegumu var nogādāt jebkura persona, kam vēlētājs uzticas – rads, draugs, paziņa, kaimiņš, pastnieks, sociālais darbinieks. Vēlētāja uzticības persona iesniegumu vēlētāja vārdā var aizpildīt arī parakstu vākšanas vietā vai pašvaldības vēlēšanu komisijā.

Iesniegumi parakstu vākšanas organizēšanai vēlētāja atrašanās vietā jāiesniedz ne vēlāk kā līdz š.g. 8. jūnija pulksten 12.00 parakstu vākšanai likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanai un ne vēlāk kā līdz š.g. 15. jūnija pulksten 12.00 tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem.

Parakstu vākšana vēlētāja atrašanās vietā notiks pēdējā parakstu vākšanas dienā, t.i.,  š.g. 9. jūnijā un 16. jūnijā.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

7 
2011-05-25  15:31:59
Tak brauc uz Ķīnu un tur savu pavnopravije pieprasi!

krevs 
2011-05-25  13:46:16
RAVNOPRAVIE? NET!

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības