Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-05-24  14:53:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

Kopš 2011. gada janvāra Ogres novadā reorganizēti novada sociālie dienesti, izveidojot vienu institūciju - Ogres novada sociālais dienests, kuru vada Sarmīte Ozoliņa, informē Ogres novada domes preses dienests.

Pagājušā gada nogalē dome pieņēma lēmumu par sociālo dienestu reorganizāciju, tāpēc tika izveidota viena iestāde – Ogres novada sociālais dienests. Dienestam ir astoņas struktūrvienības – Ogres sociālais centrs (apkalpo Ogri,Ogresgalu un Ciemupi) , Taurupes sociālais centrs (apkalpoTaurupi un arī Mazozolu un Meņģeles pagasta iedzīvotājus), Madlienas sociālais centrs (apkalpo Madlienas, Ķeipenes un Krapes pagasta iedzīvotājus), Suntažu sociālais centrs (apkalpo Suntažu un Lauberes pagastus), kā arī dienas centrs „Saime”, krīzes centrs „Laipas”, Ģimenes atbalsta dienas centrs un Jauniešu veselības centrs.

„Šīs reorganizācijas būtība ir veidot vienādu darba struktūru un kontroles sistēmu visos novada sociālajos centros un struktūrvienībās, izstrādāt un ieviest vienotus normatīvos aktus un personālvadību, tāpēc arī Ogres novada sociālā dienesta, administrācijas, uzdevums ir personālvadības un juridisko jautājumu sakārtošana, pārraudzība un kontrole,” reorganizācijas būtību skaidro S. Ozoliņa.  

Dienesta vadītāja uzskata, ka reorganizācijas procesā ir atvieglots darbs visiem sociālo centru vadītājiem, jo viņiem vairs nav jānodarbojas ar administratīviem jautājumiem, bet daudz vairāk laika var veltīt sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanai iedzīvotājiem. „Mēs uz dažādām problēma varam paraudzīties kopumā, ir vieglāk plānot un domāt, kā palīdzēt lauku reģionos dzīvojošajiem iedzīvotājiem, kur sociālo pakalpojumu pieejamība ir daudz mazāka. Valsts likumdošana paredz, ka uz 1000 iedzīvotājiem jābūt vienam sociālajam darbiniekam. Protams, tas nav pietiekami! Laukos kopumā speciālistus piesaistīt ir ļoti grūti – atalgojums nav konkurētspējīgs, nevaram piedāvāt dzīvesvietu vai atmaksāt ceļa izdevumus, tāpēc lielu paldies vēlos teikt sociālo centru darbiniekiem pagastos - no viņu puses vienmēr saņemam atsaucību un  sapratni, ieviešot jauninājumus, kas saistīti ar reorganizāciju,” atzīst S. Ozoliņa. „Mums ir izveidojusies arī ļoti laba sadarbība ar pansionātu Madlienā, kas mūsu bilancē nodos savu deviņvietīgo vieglo pasažieru transportlīdzekli. Tas atvieglos mūsu darbu, varēsim plānot speciālistu nokļūšanu lauku pagastos, kā arī iedzīvotāju nokļūšanu pilsētā. Plānojam iesaistīties dažādos projektos, lai varētu veidot mobilās brigādes, lai sociālie pakalpojumi laukos iedzīvotājiem būtu pieejamāki.”

Reorganizācijas procesā iepriekšējo sociālo dienestu darbā būtiskas izmaiņas attiecībā uz iedzīvotājiem nav notikušas, mainījies tikai iestādes nosaukums – sociālais centrs. Sakarā ar jaunas iestādes izveidošanu ir četras jaunas amata vietas, kā rezultātā darba tiesiskās attiecības ir uzsākusi Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa, personāla speciāliste Aiva Bambale, kura veic arī arhivāra un lietvedes pienākumus, kā arī juriste Māra Volkova un projektu vadītāja Agnese Lāce. Kopumā Ogres novada sociālajā dienestā nodarbināti 70 darbinieki.

„Maija sākumā visus Ogres novada sociālos centrus reģistrējām LR Labklājības ministrijā kā sociālo pakalpojumu sniedzējus, jāizņem tikai sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrācijas apliecības,” ar prieku saka S . Ozoliņa. Lai arī Ogres novada sociālais dienests darbu sācis pirms nepilniem pieciem mēnešiem, ir padarīti nozīmīgi darbi.

Esam sastādījuši reorganizācijas pārejas posma plānu, lai varētu strukturizēt un pārraudzīt visu sociālā dienesta struktūrvienību darbu. Reorganizācijas pirmajos mēnešos pievērsāmies būtiskākajam: darba tiesisko attiecību sakārtošanai, tās juridiskajai un normatīvajai bāzei; darba līgumu grozījumu izstrādei un iekšējo normatīvo aktu izstrādei. Šobrīd ir jāpārskata citi normatīvie akti, līgumi, saistošie noteikumi, jo tajos nepieciešami grozījumi. Strādājam, lai papildinātu informāciju pašvaldības mājas lapā. Rudenī plānojam pārņemt arhīvu,” plānotos darbus raksturo sociālā dienesta vadītāja. Turklāt tuvojas sociālo pakalpojumu sniedzēja pārreģistrēšanās termiņi „Saimei”, „Laipām” un Ģimenes atbalsta dienas centram, tāpēc noris darbs arī pie šo struktūrvienību pakalpojumu pārreģistrēšanas.

Vēl kāda būtiska informācija iedzīvotājiem - Ogres sociālais dienests ieviesis īpašas apliecības sociālā darba speciālistiem, kurās norādīts darbinieka vārds, uzvārds, personas kods, ieņemamais amats, apliecības numurs, apliecībai otrā pusē ir tālrunis, pa kuru zvanot, var pārliecināties, vai minētā apliecība ir derīga.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības