Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-05-24  14:49:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Saite uz fotogaleriju 20. maijā Grāmatu svētku ietvaros Ogres kultūras centrā tikās Ogres novada skolēni, kuri piedalījušies valsts mēroga olimpiādēs un konkursos, un viņu pedagogi.

Ogres novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes vadītāja Sandra Grunte pasākumu atklāja ar Patrīcijas Krosas vārdiem: „Izcila skolotāja uzdevums ir mudināt pavisam parastus bērnus paveikt ko neparastu. Pats grūtākais jau nav atrast dzimušus uzvarētājus - lielākais izaicinājums ir saskatīt uzvarētāju katrā skolēnā. Tāpēc arī esam šeit – jo skolotāji pavisam parastos bērnos ir saskatījuši uzvarētājus, kā arī palīdzējuši tiem, kuri dzimuši uzvarētāji.”

Šogad olimpiāžu dalībnieku skaits novadā ir sarucis. Un, kā atzīst S. Grunte, tas tāpēc, ka šogad valsts mēroga olimpiādes rīkotas mazāk. Valsts olimpiādēs un konkursos šajā mācību gadā piedalījušies 39 jaunieši no Ogres novada skolām, sagatavoties viņiem palīdzējis 31 pedagogs.

Olimpiāžu dalībniekus, viņu pedagogus sveica arī Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe, kura atzina, ka olimpiāžu dalībnieku un viņu pedagogu godināšana novadā izveidojusies par tradīciju, un no visas sirds pateicās pedagogiem, kuri ieguldījuši savu darbu, brīvo laiku un zināšanas, lai jauniešus sagatavotu, gan arī pašiem mērķtiecīgajiem un erudītajiem jauniešiem, kuri nesuši savas skolas un novada vārdu, sevi pierādot valsts līmenī, kā arī metodisko apvienību vadītājiem, Izglītības un sporta pārvaldes darbiniekiem, kuri visa gada garumā organizējuši un sekojuši līdzi olimpiādēm, kā arī ilggadējiem pasākuma atbalstītājiem – SEB bankai. „Ceru, kas šī lielā darba rezultāti dos augļus arī nākamajā mācību gadā, jo nekad nav sasniegtas virsotnes, esam tikai pakāpušies par vienu pakāpienu augstāk, tāpēc arī jums vēlu uzkrāt spēkus un enerģiju jaunam darba cēlienam, lai jau nākamajā gadā mēs šajā pasākumā satiktos vēl kuplākā skaitā,” vēlēja V. Pūķe.

Pedagogiem un skolēniem pateicības vārdus veltīja arī SEB bankas Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Sanita Šerpa, kura atzina, ka banka jau vairākus gadus atbalsta un sadarbojas ar studentiem un skolēniem: „Man ir prieks, ka Ogres novadā ir tik daudz gudru un zinošu jauniešu, mēs priecājamies par jums un lepojamies ar jums. Novēlu, lai pēc smaga darbam jūs baudītu saulainas un jaukas brīvdienas.”

Gan SEB bankas naudas balvas, gan pašvaldības balvas, kā arī Ivo Krumholca grāmatiņu „Lieliskais piecinieks” saņēma Ogres Valsts ģimnāzijas skolēni Rūta Krauze (piedalījusies ķīmijas un latviešu valodas un literatūras olimpiādē, skolotājas Ilze Pomere un Svetlana Sermule), Rita Grigāne, Sintija Jakubovska un Alise Lazdāne (piedalījušās franču valodas olimpiādē, skolotāja Gundega Vekmane), Annija Čiščakova (latviešu valodas un literatūras olimpiāde, skolotāja Laimdota Jonkuse), Zane Magone (latviešu valodas un literatūras, vēstures olimpiāde, skolotājas Velga Kalniņa un Dace Zemīte). Z. Magone ieguvusi arī Atzinības rakstu franču valodas olimpiādē (skolotāja Gundega Vekmane). Balvas saņēma Madara Gailāne (latviešu valoda un literatūra, skolotāja Velga Kalniņa), Lilita Linda Rītere (vēstures olimpiāde, skolotāja Dace Zemīte), Nils Valpuski un Sintija Birģele (vācu valodas olimpiāde, skolotāja Lilija Otersone), Sanita Cibuļska (mājturība, skolotāja Sanita Čiekure). Ogres Valsts ģimnāzijas skolnieks Kārlis Jermacāns gan valsts bioloģijas olimpiādē, gan A. Valtnera konkursā ieguvis augsto 3. vietu (skolotāja Elvīra Kadakovska). Laurai Pīterānei savukārt iegūta 3. vieta ķīmijas olimpiādē (skolotāja Ilze Pomere), Renātei Trūpai 2. vieta latviešu valodas un literatūras olimpiādē (skolotāja Laimdota Jonkuse). Ogres Valsts ģimnāzijas frisbija komandai iegūta augstā 2. vieta (komandas kapteine Dace Cīrule, skolotāja Daina Sergejeva).

Valsts mēroga olimpiādēs un konkursos Ogres novadu pārstāvējuši šādi Ogres 1. vidusskolas skolēni: Sintija Strautmane, Nora Kriķe, Sabīne Volkova (konkurss „Skolēns eksperimentē”, skolotāja Inese Orbidāne). S. Strautmanei 1. vieta A. Valtnera konkursā (skolotāja I. Grigale). Kristiāna Gruzīte un Edgars Putka piedalījušies vācu valodas olimpiāde (skolotāja Ilze Arule), Dāvis Matskins - ķīmijas (skolotāja Inese Orbidāne), Annija Ārmane un Sanda Pudule – vēstures olimpiādē (skolotāja Ārija Siliņa un Dace Bedikere). Katrīna Daila Neiburga piedalījusies latviešu valodas un literatūras, kā arī ķīmijas olimpiādē (skolotāja Ligita Medvedeva un Inese Orbidāne), savukārt bioloģijas olimpiādē ieguvusi augsto 2. vietu (skolotāja Irina Grigale), fizikas olimpiādē – 3. vietu (skolotāja Mirdza Vilipsone), matemātikas olimpiādē – 3. vietu (skolotāja Inta Ungure). Ogres 1. vidusskolas skolēni Pēteris Potapovs un Reinis Būmanis piedalījušies mājturības olimpiādē (skolotājs Edmunds Puriņš), Toms Kusiņš un Dāvis Rudzišs – matemātikas olimpiādē (skolotāja Inta Laicāne un Inta Ungure). Labus rezultātus sasniegusi skolas volejbola komanda (skolotājs Gatis Heidingers, komandas kapteinis Raitis Kuks).

Valsts mēroga olimpiādēs piedalījušies arī Jaunogres vidusskolas skolēni: Oļegs Kungurovs (biznesa ekonomika, skolotāja Kira Miļča), Andrejs Gladiševs (matemātika, skolotāja Argentina Grigorjana), Marija Roddate (krievu valoda, skolotāja Ināra Smirnova), Ludmila Kulakova (mājturība, skolotāja Jeļena Ballode).

Suntažu vidusskolas skolēns Valters Levins piedalījies latviešu valoda un literatūras olimpiādē (skolotāja Benita Trasūne), labi rezultāti Madlienas vidusskolas volejbola komandai (komandas kapteinis Ervīns Ainārs Balodis, skolotāja Rita Pučekaite).

Mājturības olimpiādē piedalījusies un Atzinības rakstu ieguvusi Ogresgala pamatskolas skolniece Alise Kurpniece (skolotāja Egita Tontegode), konkursā „Vides izziņas spēles” – Lauberes pamatskolas skolnieces Līva Briģe un Kristīne Lebedoka (skolotājs Andris Ziemelis). Ķeipenes pamatskolas skolniece Elīna Jēkabsone ieguvusi Atzinības rakstu vēstures olimpiādē (skolotāja Rita Šķēle).

Pēc apbalvojumu saņemšanas klātesošos pārsteidza Baltijas iluzionistu festivāla 2009 laureāts, starptautiska festivāla 2010. gadā Francijā sudraba medaļas ieguvējs, iluzionists Sergejs Stupakovs, kā arī klātesošos uzrunāja grāmatas „Lieliskais piecinieks” autors Ivo Krumholcs, kurš atzina, ka jau 18 gadus nodarbojas ar prāta spēlēm. „Arī es esmu piedalījies dažādās olimpiādēs – no matemātikas līdz pat daiļlasīšanai, un manas vienīgās uzvaras ir 1. klasē matemātikas olimpiādē iegūtā koka medaļa un daiļlasīšanas olimpiādē iegūtā 3. vieta, par ko saņēmu latviešu anekdošu krājumu ar pašas Elgas Dancbergas ierakstu. Lai piedalītos olimpiādēs, nepietiek tikai ar to, ko māca stundās, ir daudz jālasa. Manuprāt, vērtīgi, ka grāmatu svētki tiek rīkoti vienlaikus ar olimpiāžu dalībnieku apbalvošanu. Pa šiem gadiem man ir sakrājusies informācija un domāju, ka būtu nepareizi to visu glabāt pie sevis, tāpēc arī ir izdota šī grāmatiņa „Lieliskais piecinieks” – ceru, ka noderēs jūsu saimniecībā,” atvadoties vēlēja I. Krumholcs.

Pasākuma noslēgumā klātesošos uzrunāja arī Šerila Anspo, amerikāņu bibliotēku zinību speciāliste.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības