Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-03-24  16:06:00 / Kultūra
 
 Ziņot redakcijai  

Šonedēļ Ogres mediju pulku papildinājis jauns bērns - "Kultūras ziņas", kas šodien nonācis daudzu ogrēniešu pastkastītēs un piesaistījis arī "Ogres faktu" lasītāju uzmanību.

Kāds portāla lietotājs vērsies redakcijā, vēršot uzmanību uz to, ka "Kultūras ziņas" papildina jau šobrīd plašo vietējo pašsaziņas līdzekļu un iedzīvotājiem pieejamo informatīvo materiālu klāstu un vaicā, vai šāda jauna izdevuma izdošana par kultūras centra līdzekļiem krīzes laikā ir lietderīga?

Avīzes lietderīgumu nesaskata un skarbu viedokli pauž arī Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis. "Es domāju, ka tās ir dzīres mēra laikā, tā ir vienkārši mētāšanās ar naudu, jo jaunajā avīzē publicētā informācija daļēji dublējas ar pašvaldības izdevumu "Ogrēnietis". Šajā gadījumā būtu jāizšķiras, kura avīze būtu svarīgāka. Vai arī otrs variants - mēs varam rādīt labu piemēru, katrai pašvaldības iestādei veidojot savu avīzi. Bet vai mēs esam tik bagāti, ja paskatamies uz mūsu ielām un ja runājam par to vai suņu patversme būtu jāslēdz vai nē?," norāda mēra vietnieks.

Savukārt Ogres novada domes tautsaimniecības komitejas vadītājs Andrejs Ceplītis teic: "Šo izdevumu neesmu lasījis un arī savā pastkastītē neesmu saņēmis. Manuprāt šajos grūtajos laikos, kad pašvaldības ienākumi samazinās, bet izdevumi palielinās, jācenšas racionāli izmantotu reālo budžeta finansējumu. Pietiktu ar vienu kopīgu informatīvo izdevumu visām pašvaldības iestādēm un aģentūrām, kur tiktu apkopoti visi iedzīvotāju interesējošie jautājumi un materiāli."

Lai uzzinātu ko vairāk, vērsāmies pie Ogres kultūras centra direktores Ligitas Zadvinskas. Viņa teic, ka "Kultūras ziņas" neesot gluži kultūras nama avīze, gan piebilstot: "Mēs esam tie iniciatori un kultūras centra darbinieki to gatavo."

L.Zadvinska atzīst, ka daļa "Kultūras ziņu" informācijas dublējas ar pašvaldības laikrakstā "Ogrēnietis" izvietotajiem materiāliem, taču, pateicoties "Kultūras ziņām", "Ogrēnietī" paliks vairāk vietas cita veida publikācijām. "Mūsu avīzīte neiznāks kopā ar "Ogrēnieti". Tas iznāks savos laikos, mūsu avīzīte - savos. Es šobrīd navaru pateikt cik bieži - reizi mēnesī vai divos. Tas būs atkarīgs no finanšu pieejamības," tā L.Zadvinska, atzīstot, ka šobrīd "mēs mēģinam taustīties un skatīties vai tas vispār ir vajadzīgs".

L.Zadvinska stāsta, ka doma izveidot avīzi radusies pirms trim gadiem, vienmēr klausoties apmeklētāju, skatītāju un klausītāju pārmetumus par informācijas trūkumu, tostarp gadījumos, kad kāds kultūras pasākums tiek atcelts. "Arī pašiem mums nebija priekšstata par to, kas notiek kopumā pilsētā, kādi pasākumi, kurās dienās, trūka vienota skatījuma, vienotas informācijas," viņa norāda.

L.Zadvinska gan atzīst, ka šī informācija bija pieejama Ogres novada pašvaldības mājas lapā, bet uzsver, ka ne jau visi cilvēki lieto internetu. "Tomēr kultūras pasākumu apmeklētāji ir pārsvarā vecāki ar bērniem vai gados vecāki cilvēki, kas tomēr lasa laikrakstus. Vēlējāmies lai gan internetā, gan rakstītā vārda veidā būtu pieejama apkopota informācija par to, kas kurā dienā notiek gan visās mūsu kultūras iestādēs pilsētā, gan arī laukos. Šis bija pirmais mēģinājums to apkopot," teic kultūras centra direktore. Viņa norāda, ka jaunā avīze veicinās arī tūrisma piesaisti, turklāt avīzīti plānots pilnveidot un ikviens aicināts zvanīt vai sūtīt e-pastus ar saviem priekšlikumiem. L.Zadvinska pauž arī vēlmi ar laiku izveidot gada kalendāru par notikumiem novadā.

L.Zadvinska norāda, ka jaunās avīzes tirāža ir 11 tūkstoši eksemplāru, kuru izdošana un izplatīšana kultūras centra budžetam izmaksājusi 700 latu. "Plānojot šī gada budžetu, pārlikām akcentus vairāk uz informatīvo sadaļu, jo runāt ir viens, ka pilsētā nav šīs vienotās kultūras informācijas, bet ir tad kaut kas jādara, lai viņa būtu. Varbūt, ka tas bija darbs, kas bija jādara pašvaldībā, bet varbūt tur ir resursu nepietiekamība vai kā. Tad mēs tīri profesionāli, kā lielākā kultūras iestāde novadā, esam uzņēmušies šo darbiņu izdarīt, apkopot, izplatīt un mēģināt šo informatīvo daļu pilnveidot," turpina L.Zadvinska.

Jauno avīzi paredzēts izplatīt gan Ogrē, gan novada pagastos. “Avīzē nebūs tikai lietišķā informācija, vai kādi sludinājumi, anotācijas, relīzes, bet arī informācija par to, kāds darbs kultūras centrā un citos tautas namos notiek ar kolektīviem un par cilvēkiem, kas ir ļoti radoši, izdomas bagāti un spēj ap sevi pulcināt tūkstošiem cilvēku. Un cik tas ir svarīgi šajā krīzes laikā, ka mēs nākam kopā un viens otru atbalstām. Un par to mēs arī gribam pastāstīt citiem, ka nevajag nokārt degunus, bet vajag sevi uzmundrināt un meklēt savu vietu tur, kur cilvēki tiek gaidīti un radoši var izpausties un aktīvi darboties," noslēgumā uzsver L.Zadvinska.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1.  2.  3.  4.  5.  6. 

kultūras patērētāja 
2011-04-13  09:33:50
Kādas nu tur vietas pie siles! Taču jebkurai varai - vecai vai jaunai - ir jābūt spējīgai uz PĀRMAIŅĀM. Skatoties uz kultūras dzīvi novadā- tās organizatorisko nesakārtotību, kultūras produktu piedāvājuma vienveidību u.c., to nevarētu sacīt. neesam no tiem trūcīgākajiem novadiem - varētu jau atļauties LIELĀKU VĒRIENU!

to tā gan 
2011-04-11  11:30:30
Tas parasti notiek tad, kad vecā vara sāk pūt un smirdēt.

tā gan 
2011-04-11  07:21:06
ak saldā vara - atkal kādi neesošas vietas (pie siles) dala...

inesīte 
2011-04-10  20:31:03
Ak ta Ceplis un putns jau savējie?! Incanti, incanti :D

hmmm 
2011-04-10  18:15:40
Tas nav Helmaņa gaumē, savējos visos kantoros sabāzt, tā, ka nepraizē adresē mērķē ,inesīte.

? 
2011-04-10  16:31:40
Un kur tad Auziņu?

inesīte 
2011-04-10  16:11:56
Nēe, labāk kultūras namam jaunu vadību uzreiz - Ceplīti par priekšnieku, Helmani par vietnieku, Putniņu par preses sekretāru.

mailīte 
2011-04-09  20:35:17
Šurp KĀRKLIŅlīdaku uz domes dīķi! Kad deputos bija Karklings, tad viņš dirsi..ja gandriz visus, ari Bartiņu. Un tai Zadvinskienei ar uzbēra kārtīgu sutu, ka bartiņa jubilejā šamā viesus baroja ar norvēģu vēstniekam domāto. Kur gan esi tu, Suļiko-Kārkliņo?

toVoldemārs Laimnesis  
2011-04-08  07:09:48
bet tu paņem un vienreiz kaut ko izlasi, tad stulbi nevervelēsi par rodona nepieciešamību pāķiem. Sauc sevi pareizi - Voldemārs Sūdnesis

Voldemārs Laimnesis 
2011-04-06  23:47:26
a vispār reāli kāds to bulšitu lasa... divos vardos- kas tajā avīzē vispār sarakstīts...?

tukšims 
2011-04-06  15:50:07
Nekādas radošas darbības, tos izdevumus varēja novirzīt, lai organizētu reālu kultūras dzīvi, nevis rakstīt tukšus rakstus papīram.

jo 
2011-04-03  15:52:39
Kāda mīļa un tukša Ligita!

sesly 
2011-04-03  10:21:11
Ligita, neņem šo visu sviestu galvā. Te taču kārtējās lētās politiskās ņemšanās.

no pilsētas 
2011-04-02  19:16:58
Tu esi gan no ģerevņas, ja nezini, ka no nodokļu maksātāju naudas Afganistānas braucieniem nav iztērēts neviens santīms. Ja Tev tas rūp, tad labāk uztraucies par tiem 4000 latu, ko Pūķe pa Franciju nobraukāja!

es no ģerevņas 
2011-04-02  18:54:27
Izlasīju avīzi, nezinu, kas tur nu tāads, ka šitā jāplosās. PAtiesībā jau izliekos, ka nezinu, jo te jau i bez brillēm redzams, ka kādam tā Ligita kā nagla pakaļā duras. A cik no mūsu pāsu nodokļu naudiņas ir iztērēts daža laba domē sēdētāja ekskursijām uz Afganistānu? Nu labi, toreiz, kad šo pieķēra slimības laikā pa ārzemēm dauzoties, sakutrējās un vismaz zilo lapu pret atvaļinājumu nomainīja, bet par to Afganiztānā braukšanu gan nevienam te nerūp. Gan jau vairāk izmaksāja, nekā šitā nekaitīgā avīzīte.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības