Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-03-23  08:35:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Tīnūžu iela ir viena no tām Ogres ielām, kuras stāvoklis ir tālu no vēlamā, taču tuvāko gadu laikā situācija jūtami uzlabosies, jo ir piešķirts Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējums, kas paredzēts tranzīta ielu sakārtošanai pilsētu teritorijās.

Ogres novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede informē, ka Tīnūžu ielas rekonstrukcijas tehniskais projekts šobrīd ir sagatavošanas stadijā un tas varētu būt gatavs jau aprīļa beigās.

Darbi būs sadalīti kārtās
«Rekonstrukciju paredzēts veikt posmā no Mālkalnes prospekta un Tīnūžu ielas krustojuma līdz pat Kranciema ielai. Tas nozīmē, ka rekonstrukcijā iekļauts arī neliels Brīvības ielas posms. Maija beigās plānojam izsludināt iepirkumu un, ja neradīsies sarežģījumi, rekonstrukciju varētu uzsākt jau šā gada jūlijā,» stāsta J.Briede. Attīstības nodaļas vadītāja skaidro, ka Tīnūžu ielas rekonstrukciju plānots turpināt līdz 2013.gada novembrim. Tik ilgs laika atvēlēts tāpēc, ka iepriekšējā plānošanas periodā par ERAF naudu Kranciema ielas un Kalna prospekta, kā arī Mālkalnes prospekta un Tīnūžu ielas krustojumā jau ir veikta rekonstrukcija, tur uzstādot luksoforus, un piecus gadus pēc projekta pabeigšanas šos objektus nedrīkst rekonstruēt vai pārveidot. «Šī iemesla dēļ Tīnūžu ielas rekonstrukcijas darbi būs sadalīti kārtās, un pēdējā kārtā būs abu iepriekš minēto krustojumu rekonstrukcija, kuru drīkstam uzsākt tikai 2013.gada maijā,» skaidro J.Briede.

Projekts izmaksās vairāk kā pusotru miljonu latu
Tīnūžu ielas rekonstrukcijas projekta kopējās izmaksas ir 1 528 321,02 lati, no kuriem ERAF finansējums ir 85 procenti, valsts budžeta dotācija – trīs procenti un pašvaldības budžeta līdzfinansējums 12 procenti.
 
Projekta ietvaros tiks uzlabota esošā nolietotā infrastruktūra, rekonstruējot ielas un ietvju segumus, tādā veidā uzlabojot ielas tehniskos parametrus un satiksmes drošību visiem satiksmes dalībniekiem. Tiks izbūvētas un labiekārtotas četras sabiedriskā transporta pieturvietas, izbūvētas ietves abās ielas pusēs un uzstādīti atbilstoši satiksmes organizācijas līdzekļi (barjeras, ceļa zīmes utt.) Bez tam tiks pārbūvēta lietus ūdens kanalizācija, rekonstruēta elektroapgāde ielas apgaismojumam, bet Tīnūžu un Mālkalnes krustojums tiks pārveidots par lokveida krustojumu ar pieciem piebraucamiem ceļiem: Tīnūžu iela, Mālkalnes prospekts, Zilo kalnu prospekts, autoceļš Ulbroka – Ogre un Mežezera iela, tā samazinot transporta līdzekļiem nepieciešamību apstāties un padarot vienmērīgāku transporta plūsmu krustojumā ar augstu satiksmes intensitāti, rezultātā paaugstinot krustojuma caurlaidspēju.

Meklē finansējumu arī Brīvības ielas rekonstrukcijai
J.Briede atklāj, ka tiek meklētas iespējas piesaistīt līdzfinansējumu arī Brīvības ielas rekonstrukcijai posmā no Kranciema ielas līdz Loka ielai, kurā turpinās Kohēzijas fonda darbi ūdenssaimniecības attīstīšanā. «Pagaidām vēl nav zināms, vai mums tas izdosies, taču darām visu, kas ir mūsu spēkos. Nenoliedzami, Kohēzijas projektam ir daudz plusu, taču var saprast arī iedzīvotāju neapmierinātību ar minētās ielas stāvokli, jo Kohēzijas projekts finansē tikai konkrēto rakšanas vietu sakārtošanu, bet infrastruktūras sakārtošana kopumā nav paredzēta. Diemžēl arī pašvaldībai šobrīd nav līdzekļu, lai to finansētu. Ja darbi būtu pabeigti pagājušā gada rudenī, kā tas bija plānots, bija paredzēts finansējums arī minētās ielas rekonstrukcijai. Tā kā darbi aizkavējās, šo finansējumu izlietot nevarējām, un situācija šobrīd ir tāda, kāda tā ir. Pat ja izdosies Brīvības ielas rekonstrukcijai piesaistīt Eiropas fondu finansējumu, jārēķinās, ka darbus varēs uzsākt ne ātrāk kā nākamgad. Mīnuss ir tas, ka Ogre, kas atrodas tuvu Rīgai, nav iekļauta tā saucamajā lielo pilsētu policentriskās attīstības programmā un nevar izmantot atbalstu, kas mērāms vairākos miljonos latu,»skaidro J.Briede.
 Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

kolēģis 
2011-03-24  08:37:40
Skuķītim ir iekša un svaigs skatījums uz lietām, vairāk tādus jaunus cilvēkus Ogres domē!

Skuķīt! 
2011-03-23  19:44:56
Tu kaut ko arī esi spējīga attīstīt?

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības