Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Dzintra Dzene, "Ogres Vēstis Visiem"
  Publicēts: 2011-03-22  14:14:00 / Sabiedrība
 
 Ziņot redakcijai  

 

Piektdien,18.martā, Ogres Profesionālās vidusskolas darbnīcās jau no agra rīta zumēja urbji, un klaudzēja āmuri. Tas nebūtu nekas neparasts, jo skolā mācās arī topošie galdnieki, taču šoreiz pie darba bija ķērušies Ogres pamatskolas audzēkņi, lai pieredzējušu pasniedzēju vadībā pagatavotu 50 būrīšus putniņiem, kuri jau sāk atgriezties no siltajām zemēm un meklē mājvietu.

«Ar tik jauniem audzēkņiem strādāju pirmo reizi. Parasti tie ir skolas kursanti vai devīto klašu skolēni, kuri mūsu skolā apmeklē Atvērto durvju dienu. Starp citu, tāda būs arī šogad, un mēs mācīsimies gatavot gaļas dēlīšus. Bet šī reize ir īpaša – pie mums viesojas Ogres pamatskolas audzēkņi, lai pagatavotu putnu būrīšus. Materiālus jau laikus sagādāja pamatskola, bet mēs tos apstrādājām, lai darbs veiktos raitāk. Pie mums jau ir paviesojušās trīs audzēkņu grupas un gaidām vēl ceturto,» stāsta Ogres Profesionālās vidusskolas praktisko darbu skolotājs Ģirts Lapsa. Viņa kolēģis Modris Hapanjoneks piebilst, ka kopumā šajā dienā paredzēts pagatavot aptuveni 50 putnu būrīšus. «Bērni strādā ar prieku, un, lai arī vēl ir mazi, daži ar instrumentiem jau prot apieties gluži kā profesionāļi, un putnu būrīšu gatavošanā viņiem pat ir pieredze, jo tos jau gatavojuši mājās kopā ar vecākiem,» stāsta M.Hapanjoneks.

«Mans tētis ir celtnieks, esmu redzējusi, kā viņš strādā, un domāju, arī man veicas ļoti labi,» atzīst Ogres pamatskolas 2.d klases skolniece Ērika. Arī viņas klases biedres Evelīna, Enija, Linda un Madara piekrīt, ka, lai gan būrīšu gatavošana nav sievišķīga nodarbe, gala rezultāts ir ļoti labs. «Mēs ceram, ka putniņiem patiks jaunās mājvietas. Uz katra būrīša ir uzrakstīti mūsu novēlējumi, piemēram, lai viņiem ir jauka dzīve, braši bērni, lai būrītis pasargā lietus un pērkona laikā,» stāsta meitenes, piebilstot, ka centīsies sekot līdzi tam, kādi putniņi apmetīsies viņu gatavotajos un mežā izvietotajos būrīšos.

2.d klases audzinātāja Daila Živuļina stāsta, ka Ogres pamatskola šajā mācību gadā ir akreditēta kā «Mammadaba vēstniecība» un putnu būrīši gatavoti minētā projekta ietvaros. «Šogad mūsu skola piedalās visdažādākajās akcijās, kas saistītas ar dabas iepazīšanu un saudzēšanu. Rudens pusē esam braukuši ekskursijās, viesojamies Ogres Meža tehnikumā, kur notika praktiskās nodarbības. Liels padies arī Ogres Profesionālajai vidusskolai, bez kuras atbalsta nebūtu iespējams šis pasākums. Bērni jau kopš nedēļas sākuma tam gatavojās un ar rezultātu esam ļoti apmierināti,» atzīst D.Živuļina.

«Kā «Mammasdabas vēstniecības» skola šogad esam iesaistījušies dažādos pasākumos saistībā ar dabas saudzēšanu. Vācām makulatūru, izlietotās baterijas. Pagājušā gada oktobrī Ogres Zilajos kalnos stādījām priedītes, plānots mežu stādīt arī Jaunjelgavā. Bet aizvadītajā nedēļā 2. līdz 6.klašu audzēkņi gatavoja putnu būrīšus, kurus 22.martā plānojam vest uz Tērveti. Iespējams, daļa būrīšu nonāks arī Ogres mežos,» stāsta Ogres pamatskolas direktores vietniece Aija Sirsniņa.

«Domāju, ka mūsu sadarbība bija ļoti veiksmīga un sagādāja patiesu prieku visiem šajā darbā iesaistītajiem. Protams, ceru, ka vislielākais prieks par to būs putniņiem,» saka Ogres Profesionālās vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Linda Meņģe, kura ikvienu interesentu aicina apmeklēt Ogres Profesionālās vidusskolas Atvērto durvju dienu, kas šogad notiks 13.aprīlī. Līdz 24.martam skolā norisinās arī «Ēnu dienas», kuru laikā 9.klašu skolēniem ir iespēja kļūt par ēnu kādam skolas audzēknim, lai klātienē iepazītos ar interesējošo profesiju.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības