Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

ogresfakti
  Publicēts: 2011-03-18  14:44:00 / Pašvaldība
 
 Ziņot redakcijai  

Iedzīvotāju parādi pašvaldības aģentūrai “Mālkalne”, kas pērn sasnieguši vienu miljonu latu, nesamazinās, bet, kā “Ogres faktiem” norāda “Mālkalnes” juridiskās nodaļas pārstāve Ilze Kozule, parādnieku skaits turpina palielināties.

Savukārt „Mālkalnes” sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Deģe uzsver, ka P/A „Mālkalne” ir pakalpojumu sniedzēja un nerisina sociālos jautājumus valstī un ģimenēs. Aģentūrai nav tiesības „dzēst” vai „norakstīt” dzīvokļa īpašnieka vai īrnieka parādus ņemot vērā parādnieka faktiskos materiālos apstākļus. Par materiāla rakstura problēmām, kas radušies parādu rezultātā, maznodrošināto dzīvokļu īpašnieki un pašvaldības īres dzīvokļu īpašnieki var griezties Ogres novada sociālā dienestā, Ogrē, Parka ielā 1, tālrunis informācijai 65045583., kur ir iespējams saņemt vienreizējos pabalstus īres un komunālo maksājumu segšanai. Neprivatizēto dzīvokļu īrniekiem ir iespēja saņemt maznodrošinātās personas statusu, kas vēlāk nodrošina sociālā statusa piešķiršanu dzīvoklim. Tas garantē saņemt atlaides komunālajiem un īres maksājumiem.

G.Deģe uzsver, ka par nodrošināto siltumu “Mālkalnei” ar “Latvijas Gāzi” jānorēķinās pilnā apmērā, līdz ar to apsaimniekotājam faktiski nākas kreditēt nemaksātājus. Pretējā gadījumā gāze netiks piegādāta un sals visi – gan maksātāji, gan nemaksātāji. Virkne apsaimniekotāju citviet Latvijā pie lieliem parādiem ir gatavi lauzt līgumus ar dzīvokļu īpašniekiem un vispār atteikties no parādnieku namu apsaimniekošanas. Vienlaikus likumdošana namu pārvaldniekam liedz dzīvojamās mājas īpašnieka veidotos uzkrājumus izmantot īpašnieka neizpildītu saistību izpildei, piemēram, komunālo parādu segšanai.

G.Deģe norāda, ka, saskaņā ar likumdošanu, pret dzīvokļa īrniekiem var vērsties tiesā par izlikšanu no dzīvokļa un parāda piedziņu, ja maksājums nav veikts 3 mēnešus. Šādiem iedzīvotājiem “Mālkalne” vispirms nosūta brīdinājumus, sniedzot iespēju vienoties par vēlākiem samaksas termiņiem. Parāda samaksas termiņa atlikšana ir jāpamato ar iemesliem, kas attaisno īslaicīgu nemaksāšanu un ir jāiesniedz izziņa vai kāds cits apliecinošs dokuments (piemēram, ilgstoša darbnespēja slimības dēļ u.c.). Šobrīd mēneša laikā tiek izsūtīti vairāk kā 100 brīdinājumi, kurus saņem ne vien dzīvokļu īrnieki, bet arī īpašnieki.

Ja parādnieks neizrāda iniciatīvu, nedodas vienoties par parāda atmaksas pagarinājumu vai turpina kavēt maksājumus, lieta tiek nodota tiesā. 2010.gadā vien “Mālkalne” tiesā iesniegusi 195 lietas par kopējo parādu summu Ls 168 500. “Diemžēl parādu atgūšanas process ir ilgstošs. Vēl ir svarīgi atcerēties, ka pēc tiesvedības uzsākšanas vairāk nebūs iespējams vienoties par pakāpenisku parādu summas atmaksu,” brīdina aģentūras pārstāve un piebilst, ka lielākos parādus parādus nereti uzkrāj nevis trūkumā nonākušie, bet gan ļaunprātīgie nemaksātāji. Tikai un vienīgi no katra parādnieka reakcijas ir atkarīgs tas, vai jānomaksā būs tikai parāds, vai vēl arī līgumsods, un tiesāšanās gadījumā – tiesvedības izdevumu, tāpēc p/a „Mālkalne”aicina būt savstarpēji korektiem un pildīt parakstīto līgumu nosacījumus.

Uzsākot tiesvedību, par parādniekiem tiek samaksāta valsts nodeva 15 % apmērā no parāda summas un tiesvedības izdevumi, kurus pēc tiesas lēmuma tiek piedzīti no parādniekiem. Ja parādnieks saņemot tiesas pavēsti, nereaģē uz uzaicinājumu ierasties tiesas sēdē, viņš tiek uzaicināts uz tiesas sēdi pēc oficiālas publikācijas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”un lieta tiek izskatīta bez viņa klātbūtnes. Parādnieks sedz arī publikācijas izdevumus, kas sastāda apmēram 17 latus.

Ja vēl pēc tiesas sprieduma saņemšanas par visa parāda piedziņu parādi netiek samaksāti, spriedums tiek nosūtīts zvērinātajiem tiesu izpildītājiem sprieduma piespiedu izpildei. Turklāt parāda summa pieaug par 20 % un dzīvoklis var tikt zaudēts un pārdots izsolē!
 Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

Che 
2011-03-23  11:20:09
Pēdējā laikā tiek plaši reklamēts labi nodrosinata, ļaunprātīgā nemaksataja tēls. Valsts ir radījusi sev problēmas (gāzes atkarība, pusprivātie pašvaldību pakalpojumu sniedzēji) un tagad mēģina savas problēmas nogrūst uz sabiedrību. Un stāsti par tiem kas dzīvo ļoti labi, tikai nezkapēc nemaksā par dzīvokli jau sāk atgādināt plānotu kampaņu.

BET 
2011-03-22  10:38:36
Es arī domāju, ka Mālkalnes saimniekošana ir apšaubāma. Neticu viņu skaitļiem. Patiesībā viņi paši ir partādā iedzīvotājiem. Un ja parādi grozās ap miljonu, tad kā viņi vēl ekstistē??? Tātad bagāti! A kur naudu ņēma????!!!!

Un 
2011-03-19  09:31:21
cik pamatoti šie "Mālkalnes" rēķin ir? Tur taču ir vieni vienīgi pierakstījumi un reālais izpildījums labi ja 10%. Bet no iedzīvotājiem prasa visus 100%.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības