Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-03-15  07:36:00 / Izglītība
 
 Ziņot redakcijai  

Ir zināmas piecas zinošākās komandas no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas, kas sacentīsies Latvenergo erudīcijas konkursa “eXperiments” neklātienes finālā.

Konkursa 2. kārtā piedalījās četras Ogres novada skolu komandas: 1) komanda „Gamma” no Ogres Valsts ģimnāzijas (ieguva 357 punktus). Komandas sastāvā skolotājs – konsultants Sarmīte Ermuža,  skolēni - Mikus Pūķis, Lauris Ostrovskis, Žaklīna Vagoliņa, Ģirts Kalniņš, Juris Bērziņš un Edvards Legzdiņš; 2)komanda „ERUDĪTI” no Ogresgala pamatskolas (ieguva 91 punktu). Komandas sastāvā skolotājs – konsultants Skaidrīte Butāne, skolēni -  Renārs Rudojs, Jānis Jekovičs, Vivita Ose, Keita Elvita Kalniņa, Jānis Liepiņš un Mārtiņš Andersons; 3) komanda „Kontakts” no Madlienas vidusskolas (ieguva 260 punktus). Komandas sastāvā skolotājs – konsultants Elita Atslēdziņa, skolēni - Toms Piternieks, Ervīns Ainārs Balodis, Toms Balodis, Valdis Bičevskis, Laura Jēgere un Māra Priedoliņa; 4) komanda „Elektrizētie” no Taurupes vidusskolas (ieguva 213 punktus). Komandas sastāvā skolotājs – konsultants Sanita Rožulapa, skolēni - Sanda Zariņa, Meldra Āboliņa, Zigmunds Šteins, Krists Barovskis, Krists Ozols un Lauris Krūmiņš. Diemžēl  neviena no šīm skolām neiekļuva konkursa izšķirošajā kārtā.

Neklātienes fināls ir konkursa izšķirošā kārta, kurā tiks noskaidrota viena erudītākā komanda katrā reģionā, kas iegūs ceļazīmi uz televīzijas spēli LNT tiešraidē maija sākumā, lai aizstāvētu komandas, skolas un reģiona godu visas Latvijas mērogā.

Par asāko, erudītāko un gaišāko prātu titulu un ceļazīmi uz televīzijas spēli sacentīsies 25 komandas no visas Latvijas.

Kurzemes reģions:
Māteru Jura Kazdangas pamatskolas komanda „Zibšņi”,
Skrundas vidusskolas komanda „X konstante”,
Liepājas Raiņa 6. vidusskolas komanda „Vīreļi”,
Rojas vidusskolas komanda „Ģeneratori”,
Saldus novada pašvaldības Pampāļu pamatskolas komanda „Elektriskās zivis”;

Vidzemes reģions:
Valkas ģimnāzijas komanda „Elektriķis Transformatorā”,
Cesvaines vidusskolas komanda ”Csv teorija”,
Gulbenes 2. vidusskolas komanda „Voltiņš”,
Priekuļu vidusskolas komanda „Watiņi”,
Madonas Valsts ģimnāzijas komanda „epsilons5”;

Zemgales reģions:
Auces vidusskolas komanda „Kāpostiņi”,
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas „Klusuma brīdis”,
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas „Gravitācija”,
Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas „Ampērmetri”,
Jelgavas Valsts ģimnāzijas „V.K.V. (visi kā viens)”;

Latgales reģions:
Aglonas vidusskolas komanda „Smaidīgie omi”,
Preiļu 1. pamatskolas komanda „Atomiņi”,
Aglonas vidusskolas komanda „Motori”,
Daugavpils 3. vidusskolas komanda „‘Plācenīši”,
Līvānu 2. vidusskolas komanda „Lādiņš”;

Rīgas reģions:
Rīgas 94. vidusskolas komanda „Potenciāls”,
Rīgas Juglas vidusskolas komanda „Pusotrs kvadrāts”,
Zaķumuižas pamatskolas komanda „Mazie”,
Ropažu vidusskolas komanda „Transformīši”,
Rīgas Rīnūžu vidusskolas komanda „Andromeda”.
 
Erudīcijas konkursam ”eXperiments” šogad pieteicās 220 komandas jeb 1320 astoto un devīto klašu skolēni no visas Latvijas, kas vairāk nekā mēnesi aizrautīgi piedalījās „eXperimentālajā izaicinājumā” – pildīja konkurentu izstrādātos uzdevumus un gatavoja cietos riekstus citām komandām, lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktu un nodrošinātu vietu sava reģiona zinošāko komandu pieciniekā, kas kvalificējas nākamajām konkursa kārtām. Saviem pretiniekiem komandas sagatavoja teju 300 uzdevumu, kas saistīti ar enerģētiku.
 
Neklātienes finālā savstarpējā cīņa risināsies reģionu ietvaros no 14. marta līdz 8. aprīlim. Komandām būs jārisina ekspertu sagatavoti āķīgi fizikas uzdevumi, turklāt vēl līdz 31. martam tām ir iespēja izpildīt radošo uzdevumu – izveidot komiksu ar savu redzējumu par to, kāda būs elektrība pēc 20 gadiem.
 
AS “Latvenergo” Komunikācijas projektu daļas vadītāja Raja Kočanova dalās savos vērojumos un izjūtās: „Šogad pirmo reizi visā ”eXperimenta” vēsturē komandām bija iespēja ne tikai risināt ekspertu sagatavotus uzdevumus, bet arī pašām iesniegt uzdevumus un parādīt savu radošumu un zināšanas. Konkursa gaitā pārliecinājāmies, ka Latvijas vispārizglītojošajās mācību iestādēs mācās atbildīgi un atjautīgi skolēni ar augstu potenciālu – to pierādīja iesniegto uzdevumu saturs. Komandas bija sagatavojušas arī tik netradicionālus uzdevumus kā, piemēram, aprēķināt, cik maksā zibens! Mūs priecē šī gada ”eXperimenta” komandu sniegums, un ceram, ka daļa no dalībniekiem nākotnē savu izglītību saistīs ar enerģētiku!”
 
Šogad Latvenergo erudīcijas konkursu ”eXperiments”atbalsta portāls draugiem.lv, skolēnu un studentu karte "ISIC", apgāds "Lielvārds", tūrisma aģentūra "FTB", žurnāls "Ilustrētā Zinātne", piedzīvojumu parks "Mežakaķis", vertikālais vēja tunelis "Aerodium", galda spēļu veikali "LUDO", pica „Lulū”, elektronisko pakalpojumu sniedzējs „Lattelecom” un portāls tvnet.lv.
 
Konkursa ''eXperiments'' ideja savā ziņā sākusies jau 1995. gadā, kad bērni piedalījās konkursā "Vatiņš". Laika gaitā tas nomainījis vairākus skanīgus nosaukumus – "Voltiņš", "Kam gaišākā galva?", bet nu jau piekto gadu ir pazīstams ar nosaukumu "eXperiments".
 
Konkursa laikā 8. un 9. klašu skolēni var pierādīt, cik labi ir apguvuši pamatskolas obligāto mācību vielu, kā arī interesantā veidā atkārtot un iegūt papildu zināšanas fizikā un enerģētikā, turklāt "eXperiments" ir lieliska izdevība skolas vārda un skolēnu zināšanu popularizēšanai Latvijas mērogā, lai atklātu, kurā Latvijas pilsētā un reģionā mīt erudītākie jaunieši un nākotnes eksakto jomu speciālisti.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības