Fakti.lv
Autorizācija

Lietotājs:
    Parole:

Noderīgas saites:

Ogres novada domes preses dienests
  Publicēts: 2011-03-11  14:47:00 / Ekonomika
 
 Ziņot redakcijai  

Nodibinājums “Ogres Biznesa un inovāciju inkubators” (OBII) veiks grozījumus savos statūtos.

OBII valdes priekšsēdētājs Uģis Amons Ogres novada domes Tautsaimniecības komitejas sēdē 10. martā deputātus iepazīstināja ar plānotajiem nodibinājuma statūtu grozījumiem un to pamatojumu.

U.Amons informē, ka nodibinājumam plānots mainīt nosaukumu no “Ogres Biznesa un inovāciju inkubators” uz “Ogres Biznesa un inovāciju centrs”. 

“Termins ”centrs” ir plašāks, savukārt termins “inkubators” definē tikai jauno uzņēmumu atbalstīšanu, lai gan OBII organizē pasākumus visiem Ogres uzņēmējiem, bet tas nesaskan ar inkubatora statusu. OBII pats nesniedz inkubācijas pakalpojumus, bet gan to dara sadarbībā ar Rīgas reģiona biznesa attīstības inkubatoru,” skaidro U. Amons. Arī Latvijas investīciju attīstības aģentūra norādījusi uz situāciju, ka Ogres inkubators īrē telpas citam BI operatoram (RRBAI) un būtu vēlams šo situāciju sakārtot loģiskāku. Izmainot nosaukumu uz “Ogres Biznesa un inovāciju centrs”, nodibinājums varēs slēgt līgumus ar citām institūcijām par pakalpojumu sniegšanu un nākotnē tam nekas netraucēs startēt uz valsts izsludinātām inkubācijas programmām.

U.Amons informē, ka kopumā Latvijā paredzēts izveidot vairākus inovāciju centrus un tiem būs paredzēti ievērojami struktūrfondu līdzekļi, Latvijā plānoti 7- 9 šādi centri.

OBIC ir vairāki mērķi. Pirmkārt, sekmēt saimniecisko darbību Ogres novadā, apvienojot valsts un pašvaldību iestāžu, banku, privāto komercsabiedrību un citu juridisku un fizisku personu darbību jaunu uz zināšanām balstītu komercsabiedrību dibināšanā un komercdarbības veicināšanā. Otrkārt, veicināt uz zināšanām un inovācijām balstītas ekonomikas attīstību Ogres novadā un Rīgas reģionā, izglītojot personas uz radošumu un inovācijām balstītu komercsabiedrību izveidošanā un attīstībā. 

OBIC ilgtermiņa mērķi paredz līdz 2017. gadam izveidot 10 - 15 jaunus inovatīvus un dzīvotspējīgus uzņēmumus Ogres novadā; līdz 2017. gadam palielināt nodarbināto skaitu jaundibinātos uzņēmumos par 150 - 200 cilvēkiem; attīstīt centra infrastruktūru, lai 2015. gadā tā rīcībā būtu telpas 2500 kv/m platībā uzņēmējdarbības attīstīšanai.

Par OBII statūtu grozījumiem deputāti lems nākamajā ceturtdienā, domes sēdē.
Pievienot komentāru:     

   Vārds vai segvārds:*
  Skaitlis "7":*   
   Komentārs:*

    


Portāla Fakti.lv vadība neatbild par rakstiem pievienotajiem apmeklētāju komentāriem, kā arī aicina to autorus, rakstot atsauksmes, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā rakstu komentēšanas iespēja var tikt liegta.

        


 1. 

ierosinājums 
2011-03-13  10:08:30
Iesaku paplašināt statūtos ne tikai komercuzņēmumu attīstību,bet inovatīvus jauninājumus ieviest dažādās struktūrās-pārvaldēs, sabiedriskās organizācijās,iestādēs-protams,pēc viņu iniciatīvas un kopīgas sadarbības.

1
Aktuāli
Jaunākās ziņas
Arhīvs
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

© JP. Visas tiesības rezervētas.  | Kontakti  | Reklāma portālā  | Komentāri portālā  | Autortiesības